Pirėjo ekipa 2012 metais tapo Eurolygos čempione 62:61 finale nugalėdama Maskvos CSKA, 2013 triumfavo finale prieš „Real“ 100:88, o 2015 finale vėl varžėsi finale su „Real“, tačiau tuomet krito 59:78. Grakai tikisi, kad istorija sukasi ratu ne kas aštuonerius, o kas dešimt metų. Vėl į finalą „Oly“ atvedęs treneris Georgiosas Bartzokas teigia, kad nors dalis komandos išliko nepasikeitusi, tie patys žmonės dabar yra labiau subrendę ir išalkę iš naujo.

„Ar po dešimt metų vėl finale žaisti su „Real“ yra likimas? Nežinau. Atsimenu, kad prieš dešimtmetį pusfinalyje puikiai žaidėme gynyboje, o finale – puolime. Per tris ketvirčius tuomet pelnėme 90 taškų. Tačiau jei gyveni praeitimi, nepajudėsi į priekį, į ateitį. Tuo metu nesupratau, ką padarėme, o kai grįžome, supratau, kiek tūkstančių žmonių laukia mūsų Graikijos gatvėse.

Dabar mes esame dešimtmečiu vyresni, esame kitokie žmonės, pats tikrai jaučiu, kad pasikeičiau taip pat. Noriu mėgautis akimirkomis, o dabar – finalu su Madrido „Real“. Didžiuojuosi, kad pernai į Belgradą atvyko 12 000 žmonių, o šiemet į Kauną – dar 5 000. Jie kovoja kartu su mumis ir parodo mūsų kovinę dvasią“, – kalbėjo G. Bartzokas.

„Olympiakos“ žaidėjai po laimėto pusfinalio tvirtino, kad komandos triumfas lygiai prieš 10 metų jiems yra įkvėpimas, o G. Bartzokas šeštadienį „Žalgirio“ arenoje surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad dabar pasiekti viršūnę yra dar sunkiau nei praeityje.

„Krepšinis keičiasi kiekvieną dieną. Krepšinis vystosi, dabar viskas vyksta daug greičiau, tiek bėgime, tiek sprendimų priėmime. Be to, žaidžiame daugiau rungtynių. Palyginkite dabartinius laikus su 1997 metais. Tuomet „Olympiakos“ laimėjo Eurolygą per 15 rungtynių, o šį sezoną mes sužaidėme net 40“, – sakė G. Bartzokas.

Nors metai bėga, krepšinis ir žaidėjai keičiasi, dėl titulo kovojančios komandos lieka tos pačios.

„Visi puikiai žino, ką reiškia „Real“ ir „Olympiakos“ vardai. Tai yra didžiausi vardai Europos krepšinyje. Nors krepšinis per dešimtmetį labai pasikeitė, mes vis dar esame aukštumose ir rytoj vėl stosime į tarpusavio kovą svarbiausiose rungtynėse. Tikiu tuo, ką darome viso šio sezono metu. Bus labai įdomu pamatyti, kas nutiks sekmadienį“, – sakė G. Bartzokas.

Žaidėjai keičiasi ne visi. „Real“ gretose vis dar žaidžia 2013 metų Eurolygos finale rungtyniavę Sergio Llullas, Rudy Fernandezas ir Sergio Rodriguezas, o „Olympiakos“ vis dar turi tuometinius herojus – ne tik G. Bartzoką, bet ir žaidėjus Kostą Papanikolaou bei Kostą Slouką.

Nors ir džiaugiasi „Olympiakos“ tęstinumu, G. Bartzokas prieš finalą akcentavo ir Europos krepšinio problemą.

„Nuostabu, kad mūsų veteranai vis dar su mumis tokiame aukštame lygyje, tačiau greta jų turime tik kelis kitus vietinius žaidėjus. Šiais laikais užsiauginant naujus vietinius žaidėjus turime didelių sunkumų. Tai yra visos Europos problema – aukščiausio lygio vietinių žaidėjų savo komandose turime vis mažiau. Ko gero dėl to, jog vaikai dabar labiau nori turėti rankose kompiuterį, o ne krepšinio kamuolį. Į krepšinį susikoncentruoja tik patys didžiausi talentai, tačiau jie iškart keliasi į NBA. Tai didelė Europos krepšinio problema.“

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją