Laikinojoje sostinėje vykusį susitikimą netikėtai laimėjo vilniečiai – 86:85 (21:23, 19:19, 21:25, 24:19).

Nors pergalingo baudos metimo autoriumi tapo Dovis Bičkauskis, naudingiausio rungtynių žaidėjo laurai be klausimų atiteko Ivanui Buvai, finišavusiam net su 32 taškais (8/10 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 7/8 baudos) ir 39 naudingumo balais.

Įdomu, kad „Žalgirio“ hegemonija LKL pirmenybėse tęsiasi jau dešimtmetį, o pastarąjį kartą vilniečiai reguliariajame sezone viršų buvo paėmę prieš daugiau nei trejus metus – 2018-ųjų vasarį.

Abu pirmus tarpusavio susirėmimus šį sezoną užtikrintai taip pat buvo laimėję žalgiriečiai – 84:72 Vilniuje ir 92:45 Kaune.

Kauno klubui šį kartą trūko Artūro Milaknio, Nigelio Hayeso ir Joffrey Lauvergne'o, o Vilniaus ekipa vertėsi be kapitono Arno Butkevičiaus, Kristjano Kitsingo ir Roko Gusčio.

„Žalgiris“: Thomas Walkupas 21, Marius Grigonis 14 (6 rez. perd.), Lukas Lekavičius 13 (4 rez. perd.), Martinas Gebenas 12, Augustine'as Rubitas 7, Marekas Blaževičius 4 (5 atk. kam.), Rokas Jokubaitis ir Steve'as Vasturia po 4, Paulius Jankūnas (7 atk. kam.) ir Patricio Garino po 3 taškus. Karolis Lukošiūnas (10 min.) taškų nepelnė.

„Rytas“: Ivanas Buva 32 (8/10 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 7/8 baudos, 7 atk. kam., 39 naud. balai), Andrew Goudelockas 14 (4/5 tritaškiai), Lukas Uleckas 10, Gytis Radzevičius 8 (7 atk. kam.), Dovis Bičkauskis (7 rez. perd.) ir Mindaugas Girdžiūnas po 6, Augustas Marčiulionis 2 taškai. Rapolas Ivanauskas (8 min.) taškų nepelnė.

Rungtynių eiga:

Dvikovą gerokai sėkmingiau pradėjo „Žalgirio“ vyrai, kurie po Pauliaus Jankūno tritaškio įpusėjus pirmam kėliniui atitrūko dviženkliu skirtumu – 15:5. Tačiau svečiai nesutriko ir po dviejų Andre Goudelocko tritaškių bei nepamatuotos Steve'o Vasturios pražangos prieš iš toli atakavusį Gytį Radzevičių netgi patys atsidūrė priekyje – 21:23.

Antro ketvirčio pradžia priklausė „Ryto“ legionieriui iš Kroatijos Ivanui Buvai, po kurio sėkmingos atkarpos puolime Martinui Schilleriui prireikė minutės pertraukėlės – 25:30. Nors Martinas Gebenas trumpam persvėrė rezultatą šeimininkų naudai (31:30), Lukas Uleckas gražino iniciatyvą rytiečiams – 31:35. Visgi prieš didžiąją pertrauką taškų prišaudęs Lukas Lekavičius atstatė status quo (40:40) ir tik prieš pat sireną A. Goudelockas fantastišku metimu ją vėl sugriovė – 40:42.

Įpusėjus itin permainingam vykusiam trečiam kėliniui vėl lygu – 54:54. Dar sykį visiškai nereikalingai prieš tritaškį metantį L. Ulecką taisykles pažeidė S. Vasturia, bet netrukus reabilitavosi kitoje aikštės pusėje – 56:55. Vis dėlto dominavęs I. Buva vėl sukrovė šiokį tokį pranašumą „Rytui“ – 61:67.

Sužaidus pirmas tris lemiamo kėlinio minutes situacija nesikeitė – 65:71. Thomaso Walkupo ir Patricio Garino tolimi metimai pavojingai priartino žalgiriečius – 71:73. Solo pasirodymą surengęs Th. Walkupas įskraidino dar dvi tritaškes bombas ir pataikė iš vidutinio nuotolio – 79:79. Svarbiausiu metu lyderio marškinėlius užsivilko Marius Grigonis, po kurio šešių taškų iš eilės – 85:82. Tačiau A. Goudelockas nepasidavė – 85:85, o pergalingu tapo drąsus Dovio Bičkauskio reidas, kurio metu jis išprovokavo Augustine'o Rubito pražangą ir nukalė saviškiams pergalę – 86:85.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (429)