aA
Didžiojo krepšinio sezono išvakarėse skambėję perspėjimai, jog iki šio rudens neįvykdžius visų senosios Kauno sporto halės infrastruktūrą pernai vertinusių Eurolygos komisarų reikalavimų bus uždrausta joje rengti šios lygos krepšinio varžybas, nepasitvirtino. Sezonas ir Kauno halėje jau prasidėjo.
Kauno sporto halė
© DELFI (P.Garkausko nuotr.)
Tiesa, "Žalgirio" klubo vadovai teigia dar negavę tikrintojų surašyto akto apie halėje rastus tarptautinių standartų pažeidimus. Negavo šio dokumento ir S. Dariaus ir S. Girėno sporto centro, kurio padalinys yra senoji Kauno halė, direktorius Vytas Snarskis, sutikęs atsakyti į Eltos klausimus.

ELTA: Ar pavojus jau praėjo, o gal vis jaučiate nerimą, kad, padėties nepakeitus, anksčiau ar vėliau halę teks uždaryti, nesulaukus jos septyniasdešimtmečio, kuris bus už pusantrų metų?

V. SNARSKIS: Tik neskubėkime Kauno sporto halės nurašyti. Ji dar daug metų tarnaus Kauno visuomenei, Lietuvos sportui ir kultūrai. Žinoma, Eurolygos reikalavimus tenka vykdyti. Daugiausiai priekaištų sulaukėme dėl normų neatitinkančio krepšinio aikštės apšvietimo: reikia trijų tūkstančių liuksų, yra tik du tūkstančiai.

Taip pat derėtų pertvarkyti tribūnų apšvietimą taip, kad patogiau ir kokybiškiau galėtų dirbti iš halės transliacijas rengiančios televizijos. Be to, Eurolygos krepšinio varžyboms reikia ketursienio kubo - virš aikštelės kabančios švieslentės. Tai - nepigus elektronikos įrenginys, kainuoja nuo dviejų iki trijų milijonų litų. Koncertų ar masinių švenčių metu jo nereikia, tik - Eurolygai.

ELTA: 1939 metų gegužę, atidarant per pusmetį (!) pastatytą Kauno sporto halę, ją apžiūrėjo aukštas svečias - Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) generalinis sekretorius Williamas Jonesas. Duodamas interviu "Lietuvos aidui" jis tada pasakė: "Sporto halė Kaune yra vienintelė tokia puiki Europoje". Dabar galėtų sakyti "vienintelė tokia istorinė ..."?

V. SNARSKIS: Iš tikrųjų, mūsų halė - istorinė, kitos tokios Europoje nerasime. Prieš porą metų dar slovėnai žaidė savo senoje halėje, dabar pasistatė naujus rūmus. Kauno halė sena, bet tvirta.

Noriu priminti: pernai Kauno technologijos universiteto architektūros ir statybos instituto ekspertas Viktoras Doveika, vyriausiasis inžinierius Remigijus Čepas ir direktoriaus pavaduotojas mokslo reikalams Regimantas Šimkus atliko jos būklės tyrimus ir nustatė, kad halės arkinės konstrukcijos - dar pakankamai geros. Tačiau stogo danga jau remontuotina. Prasta ir termoizoliacija, nėra šiuolaikinės vėdinimo sistemos.

ELTA: Bet nėra ir pinigų, nors vien Eurolygos išvardintiems trūkumams pašalinti reikėtų trijų milijonų litų...

V. SNARSKIS: Negalima sakyti nėra. Atrado savivaldybė, kuriai priklauso mūsų sporto centras, 123 tūkstančius litų daliai infrastruktūros sutvarkyti pagal Eurolygos reikalavimus. Įrengėme kambarį lygos personalui, pasirūpinome komunaliniais patogumais, kokių anksčiau panašiose patalpose nebūta. Pagerėjo darbo sąlygos žiniasklaidai - jai yra patalpa su greitaeigiu internetu.

Pagerinome žaidėjų ir teisėjų persirengimo kambarių įrangą. Visiems tiems patvarkymams pakako jau minėtų bei mūsų pačių uždirbtų lėšų. Beje, senosios halės - labai gera aura. Čia - ne direktoriaus nuomonė, sportininkai sako, kad halėje smagu žaisti. Ypač ji brangi ankstesnių kartų krepšininkams.

ELTA: Halė nedirba nuostolingai, esate ne kartą tai minėjęs, ar daug iš renginių užsidirbate?

V. SNARSKIS: Užtenka ir darbo jėgos sąnaudoms, komunaliniams patarnavimams bei kitiems mokesčiams sumokėti ir dar lieka šiokios tokios įrangos įsigyti ar nesudėtingiems remonto darbams apmokėti. Savivaldybės skirtais pinigais paprastai apmokame sudėtingesnius remonto darbus. Pernai halėje įvyko 174 sporto ir kultūros renginiai, šiemet bus daugiau.

ELTA: O kodėl viena savivaldybės biudžeto remiama krepšinio komanda už halės nuomą moka pigiau, kita (irgi remiama) - brangiau?

V. SNARSKIS: Įkainius tvirtina miesto Taryba. Šis klausimas - ne man turėtų būti užduotas.

ELTA: Išsinuomoti, tarkime, asmeninei šventei, Kaune galima beveik kiekvieną reprezentacinę salę - Kauno pilyje ar Rotušėje, gal atsirado koks bankininkas ar kitas storą piniginę turintis kaunietis, kuris savo svečius jubiliejaus švęsti sukvietė į halę?

V. SNARSKIS: Kol kas tokio atvejo nebuvo. Nėra kliūčių ir fiziniam asmeniui savo šventei halę nuomotis, - tegul tik pareiškia norą. Firmos, organizacijos Kauno sporto halėje šventes jau rengia. Be to, papildomų pinigų dar uždirbame nuomodami halės plotus reklamai.

ELTA: Tarp kitko, kitąmet sukanka dvidešimt metų, kai pradėta kalbėti apie naujos sporto arenos statybą netoli Kauno sporto halės, aikštėje, kuri tuomet dar vadinta Tarybų. Paskui šie planai buvo pamiršti. Lietuvai atgavus nepriklausomybę, jau buvo kalbama apie kitą vietą - Kalniečių parką.

Pastaruoju metu minima Nemuno sala, kurioje jau lyg ir turėjo stovėti nauja sporto ir pramogų arena. Bet... Kauno meras Andrius Kupčinskas, matyt, pyktelėjęs dėl ironijos, kurios nestokoja kai kurie garsūs valdžią neveiklumu kaltinantys kauniečiai, yra netgi pasakęs: nepastatysime arenos laiku, ir nereikės. Patvarkysime Sporto halę ir ji pasitarnaus per Europos krepšinio čempionatą. Ar tikrai?

V. SNARSKIS: Nelabai pasitarnautų. Tokiu atveju nukentėtų Lietuvos ir Kauno žiūrovai, nes norinčiųjų stebėti rungtynes būtų gerokai daugiau, nei halėje yra vietų. Aišku, norint, būtų galima ją praplėsti, kapitaliai suremontuoti. Bet tai - kultūros paveldas, kurio nevalia "perdirbinėti". Manau, Kaunas nusipelnęs turėti naujus sporto rūmus. Ir neabejoju, kad miestas juos turės.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gyvai / Europos taurės mūšis Berlyne: ALBA – „Rytas“ (18)

Europos taurės „Top-16“ rungtynėse antradienį Vilniaus „Rytas“ (1-2) išvykoje dar kartą...

Javtokas – apie tris prasčiausius baudų metimus karjeroje, pirmą prašymą po avarijos ir ryklio tatuiruotę (39)

Eurolygos tinklalaidėje „The Crossover“ Joe Arlauckas pakalbino Kauno „Žalgirio“ sporto...

Pergalingame mače – rezultatyvaus Motiejūno dvigubas dublis

Kinijos krepšinio čempionate (CBA) antradienį Šandongo „Golden Stars“ komanda, kuriai...

Suttonui ieškoma nauja komanda (62)

Pirmadienį suspenduotas Vilniaus „Ryto“ klubo puolėjas iš JAV Dominique'as Suttonas turėtų...

Kurtinaitis į Chimkus grįžo lyg į namus: sutikau iš karto, netgi finansinių sąlygų neaptarėme interviu (74)

Rimas Kurtinaitis antradienio rytą jau darbavosi Maskvoje – 58-erių krepšinio specialistas iš...

Top naujienos

Specialistai apie Žiežmarių gimnazijos skandalą: tu sėdi įtampoje ir nežinai, kada tave užgrius ši lavina (256)

Savaitgalį socialiniuose tinkluose pasklido įrašas, kuriame girdėti, kaip Žiežmarių gimnazijos...

Malinauskas prisipažįsta: premjero komanda rūpinosi Skvernelio prezidentinės kampanijos pradžia (260)

Apie dalyvavimą Prezidento rinkimuose dabartinis šalies premjeras Saulius Skvernelis paskelbė...

Kitokie pasikalbėjimai. Radistai Jonas su Rolandu ir Mantas Katleris (105)

„Kitokie pasikalbėjimai“ kviečia į Kauno „Gargarą“, kur Mantas Katleris kalbins radistus...

Javtokas – apie tris prasčiausius baudų metimus karjeroje, pirmą prašymą po avarijos ir ryklio tatuiruotę (39)

Eurolygos tinklalaidėje „The Crossover“ Joe Arlauckas pakalbino Kauno „Žalgirio“ sporto...

Eva Tombak. Aš turiu alergiją dvasingumui (62)

Jeigu kažkas sako – „esu dvasingas“, jau žinau, kad mums ne pakeliui. Neprisimenu, kas...

Gyvai / Europos taurės mūšis Berlyne: ALBA – „Rytas“ (18)

Europos taurės „Top-16“ rungtynėse antradienį Vilniaus „Rytas“ (1-2) išvykoje dar kartą...

Audringos reakcijos po „Pravieniškių mafijos” filmo: emocijos pritrenkiančios (7)

Visą Lietuvą sudrebinusios ir kalėjimų sistemos tamsiąją pusę atskleidusios knygos „...

Klaipėdietės pergalė: pardavėjas privalės atlyginti už ką tik įsigytą ir pakeliui sugedusią transporto priemonę (379)

Sėkminga byla suformavo precedentą: dabar automobilių pardavėjams reikia būti atidesniems.

Unikauskas įvardijo tikslų laiką, kada reikėtų eiti miegoti: tik taip kokybiškai pailsėsite (24)

Raumuo, kuris dieną gavo fizinio krūvio, paauga tik naktį, kai užmiegate giliu miegu ir pasiekiate...

Kodėl įspūdingo dydžio dangoraižiuose paliekami tušti aukštai?

Honkongas – 7,5 milijonus žmonių turintis milžiniškas miestas. Nieko nestebina faktas, kad jame...