Galiausiai jis sužaidė karjeros mačą, o jo atstovaujamas Klaipėdos „Neptūnas“ (5/7) savo sirgalių akivaizdoje 86:79 (30:23, 15:21, 21:19, 20:16) palaužė Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ (5/7).

M.Girdžiūnas atsidarė tritaškiu ir tai buvo gynėją užvedęs startas. 24 taškai ir penki tolimi šūviai – taip atrodė „Neptūno“ vedlio pirmasis ketvirtis, kuomet „Nevėžis-Optibet“ visiškai nerado priešnuodžių varžovui. Tai leido šeimininkams išsiveržti į priekį 30:23, o nors po dviejų kėlinių iš klaipėdiečių persvaros jau buvo likęs vos 1 taškas (45:44).

Permainingoje rungtynių pabaigoje būtent M. Girdžiūnas su Deividu Gailiumi ištempė klaipėdiečius į svarbią pergalę.

Pačiam M.Girdžiūnui tai buvo geriausios karjeros rungtynės „Betsafe-LKL“ tiek pagal rezultatyvumą, tiek naudingumą. „Neptūno“ vedlys per 30 minučių pelnė 40 taškų (5/8 dvit., 7/9 trit., 9/11 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 2 kartus klydo, provokavo 8 pražangas, 3 kartus pažeidė taisykles ir rinko net 41 naudingumo balą.

Ankstesnis jo rekordas buvo 37 taškai ir 37 naudingumo balai, kuomet krepšininkas dar atstovavo Vilniaus „Rytui“.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 40 (7/9 trit., 41 n.b.), Deividas Gailius 11 (5 atk. kam.), Rinaldas Malmanis 8, Matas Vaitkus 7, Nojus Mineikis 6.

„Nevėžis-Optibet“: Artūras Žagaras 20 (6 rez. perd., 1/6 trit.), Timas Lambrechtas (11 atk. kam.), Bradley Davisonas (4/8 trit.) ir Danielius Lavrinovičius – po 14, Darylas Doualla 9 (7 atk. kam.).

Tuo metu Prienų „Labas GAS“ (0-12) komandoje įvykęs persitvarkymas greitų pergalių neatneša.

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai savo arenoje 63:81 (20:25, 14:20, 15:16, 14:20) nusileido „Šiauliams“ (6-6).

Prienų ekipa konkurencinga buvo tik iki ilgosios pertraukos. Po šios Kyle’as Mangasas netruko pakelti skirtumą net iki 21 taško (55:34).

Šeimininkai sugebėjo skelti šį skirtumą perpus, tačiau K.Mangasas vėl šaudė taikliai – 72:53. Domantas Vilys ir Kyanas Andersonas pasižymėjo tritaškiais (59:72), o dar viena „Šiaulių“ klaida privertė Antaną Sireiką nuo suolo pakelti kertinius žaidėjus.

Šiauliečių sprendimas pasiteisino – surengtas spurtas 9:0 leido sugrįžti prie 20 taškų persvaros (81:61) ir įtvirtinti pergalę.

Rungtynėse netrūko debiutų – iškart tris naujus žaidėjus į aikštę metė vien Prienų ekipa. Tauras Jogėla debiutavo per 12 minučių surinkdamas 6 taškus ir išnaudodamas pražangų limitą, Jamilas Wilsonas bei K. Andersonas prisistatė dviženkliais pasirodymais. Maža to, jie buvo rezultatyviausi komandoje.

Tuo tarpu su „Šiaulių“ marškinėliais pirmą kartą ant parketo pasirodė Antino Jacksonas, savo prisistatymą norėsiantis pamiršti – per 10 minučių jis surinko 2 taškus (1/4 dvitaškių, 0/1 tritaškio), rezultatyvų perdavimą, 3 klaidas, 4 pražangas bei net -8 naudingumo balus.

Rezultatyviausiu mačo žaidėju tapo Arminas Urbutis, per 25 minutes surinkęs 18 taškų (6/9 dvitaškių, 6/6 baudų metimų), atkovojęs 4 ir perėmęs kamuolį, 4 sykius suklydęs, 2 kartus prasižengęs bei surinkęs 18 naudingumo balų.

Kovoje dėl kamuolių „Šiauliai“ varžovus nušlavė net 49:25 bei taip kompensavo prastą tritaškių pataikymą (3/15, 20 procentų).

Po tokios rungtynių baigties „Labas GAS“ nepajudėjo iš paskutinės turnyro lentelės vietos, o „Šiauliai“ kiek tvirčiau įsitaisė septintojoje.

„Labas GAS“: Kyanas Andersonas 15 (2/6 tritaškių, 5 rez. perd.), Jamilas Wilsonas 10 (6 atk. kam.), Darius Tarvydas 8 (5 atk. kam.).

„Šiauliai“: Arminas Urbutis 18, Kyle'as Mangasas 14, Jonas Zohore 13 (9 atk. kam.), Paulius Danusevičius 10 (7 atk. kam.), Martynas Varnas 9 (5 rez. perd.), Donatas Sabeckis 6 (9 atk. kam., 6 rez. perd., 3 klaidos).

LKL autsaiderių statuso atsikratyti nepavyksta ir „Gargždams“ (1-11).

Gargždiškiai Alytuje krito prieš „Wolves“ (8-4) – 82:96 (26:24, 18:30, 16:21, 22:21).

Komandos lygiai žaidė kiek ilgiau nei kėlinį. Antrojo pradžioje penkis taškus per vieną pelnė Arnas Beručka, pataikę tritaškį su pražanga, o po netaiklaus baudos metimo pats atsikovojęs kamuolį ir pasižymėjęs iš po krepšio. „Vilkus“ tai įkvėpė pirmajam spurtui, leidusiam truktelėti į priekį 40:34.

Vėliau praraja tarp komandų tik augo, o Ado Juškevičiaus tritaškis persvarą pavertė triuškinania (64:46). Svečiams kiek stabilizavus situaciją A. Beručka pakabino kamuolį Ahmadui Caveriui, kuris dėjimu vėl gniuždė „Gargždus“ – 85:63.

Rimas Kurtinaitis į aikštę galiausiai metė ir Tomą Pačėsą jaunesnįjį bei Juaną Gomezą de Liano. Lietuvis netruko atsidaryti tritaškiu (88:64), o filipinietis iš toli pasižymėjo tik prasidėjus paskutinei mačo minutei.

J. Gomezui de Liano tai buvo debiutas ant „Betsafe-LKL“ parketo – anksčiau jis spėjo sužaisti ketveriose Citadele Karaliaus Mindaugo taurės („Citadele KMT“) rungtynėse.

„Wolves“ atakoms užtikrintai dirigavo A. Caveris, per 27 minutes pelnęs 20 taškų (5/7 dvitaškių, 3/6 tritaškių, 1/1 baudos metimo), atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus, perėmęs ir praradęs po 2 kamuolius, sau ir varžovams uždirbęs po 3 pražangas bei surinkęs 23 naudingumo balų.

„Vilkai“ pergalės pamatus klojo itin užtikrintai mesdami tritaškius (15/31, 48 procentai), nors svečiai nuo jų ir atsiliko tik metimų dažniu, o ne taiklumu (10/21, 48 procentai). Šeimininkai atliko beveik tiek pat rezultatyvių perdavimų (28), kiek ir atkovojo kamuolių (29), o varžovus privertė suklysti 19 kartų.

„Gargždai“ rungtynes pasitiko gerokai nukraujavę – komandai padėti negalėjo Mantas Ruikis, Marius Runkauskas ir Aurimas Urbonas, debiutui pasiruošti nespėjo Ty'us Gordonas. Šias spragas kamšyti teko ir 18-mečiui Kristupui Umantui, kuris pasirodydavo gynyboms kėlinių pabaigose.

„Gargždai“ turnyro lentelėje ir toliau lenkia tik Prienų „Labas GAS“ (0-12), o „Wolves“ dalinasi 3–6 vietas su Panevėžio „7bet-Lietkabeliu“ (8-4), Jonavos „CBet“ (8-4) ir Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (8-4).

„Wolves“: Ahmadas Caveris 20 (8 rez. perd.), Regimantas Miniotas 18 (9/9 dvitaškių, 5 atk. kam.), Arnas Beručka 13 (3/5 tritaškių), Vitalijus Kozys (6 atk. kam.) ir Eigirdas Žukauskas (5 atk. kam.) po 10.

„Gargždai“: Joshua Newkirkas (5/13 metimų, 6 rez. perd., 6 klaidos) ir Isiah Osborne'as (4/5 tritaškių) po 17, Jy'lanas Washingtonas 11, Šarūnas Beniušis (9 atk. kam., 5/6 dvitaškių) ir Julius Kazakauskas po 10, Mindaugas Stašys 9 (5 rez. perd., 4 klaidos), Giedrius Staniulis 8 (9 atk. kam.).