J.Valančiūnas, V.Čižauskas, D.Redikas ir A.Butkevičius kviečiami į dvi jaunimo rinktines

 (21)
Pirmadienį Lietuvos krepšinio federacija išplatino mūsų šalies jaunučių, jaunių ir jaunimo vaikinų bei merginų rinktinių išplėstinius sąrašus. Juos sudarė vasarą Europos bei pasaulio čempionatuose dalyvausiančių Lietuvos rinktinių treneriai. Vienu iš perspektyviausių mūsų šalies aukštaūgių vadinamas Jonas Valančiūnas pretenduoja užsivilkti dviejų komandų marškinėlius. 18-metis 210 cm ūgio vidurio puolėjas papuolė į jaunimo iki 20 metų ir jaunimo iki 19 metų rinktinių išplėstinius sąrašus.
Jonas Valančiūnas
© DELFI (A.Didžgalvio nuotr.)

Dvidešimtmečiai liepos 14-24 dienomis Bilbao mieste (Ispanija) varžysis Senojo žemyno čempionate, o devyniolikmečiai birželio 30-liepos 10 d. dalyvaus planetos pirmenybėse Valmieroje (Latvija).

Į abi šias komandas be J. Valančiūno taip pat pakviesti Vytenis Čižauskas iš Kėdainių „Nevėžio“, Dovydas Redikas, atstovaujantis Vilniaus „Perlui“, bei Vilniaus „Sakalų“ žaidėjas Arnas Butkevičius.

Lietuvos vaikinų jaunimo (iki 20 metų) rinktinės kandidatų sąrašas: (krepšininkas, klubas – liepos 14-24 dienomis Bilbao mieste (Ispanija) varžysis Senojo žemyno čempionate)


Ovidijus Varanauskas (Vilniaus „Sakalai“);
Augustas Pečiukevičius („Sakalai“);
Paulius Dambrauskas (Vilniaus „Perlas“);
Vytenis Čižauskas (Kėdainių „Nevėžis“);
Karolis Alekna (Vilniaus „Akademija“);
Paulius Malašauskas (Kauno „LKKA-Atletas“);
Mantas Kadzevičius (Vilniaus „Sakalai“);
Dovydas Redikas (Vilniaus „Perlas“);
Matas Lisajevičius (Kauno „Erelita-KTU“);
Darius Tarvydas (Anykščių „Puntukas-Dussmann Service“);
Modestas Kumpys („Mažeikiai“);
Mantas Martinkus („Gargždai“);
Deividas Nazarovas (Vilniaus „Perlas-MRU“);
Saulius Kulvietis (Vilniaus „Perlas“);
Gilvydas Biruta (Rutgerso univ., JAV);
Mindaugas Kupšas (Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“);
Karolis Brusokas (Vilniaus „Perlas-MRU“);
Jonas Valančiūnas (Vilniaus „Lietuvos rytas“);
Giedrius Staniulis (Vilniaus „Perlas“);
Osvaldas Matulionis („Šiauliai“);
Rytis Biliartas („Gargždai“);
Tadas Rinkūnas (Anykščių „Puntukas-Dussmann Service“);
Valentas Tarolis (Birštono „JAZZ-Diremta“);
Arnas Butkevičius (Vilniaus „Sakalai“).
Vyr. treneris — Marius Linartas

Lietuvos merginų jaunimo (iki 20 metų) rinktinės kandidatės: (liepos 7-17 žais Europos čempionate Novi Sade (Serbija))


Inesa Visgaudaitė (Klaipėdos „Lemminkainen“);
Greta Šniokaitė (Vilniaus MRU);
Santa Okockytė (Kauno „LKKA-Aistės“);
Diana Žintikaitė („Utena“);
Gintarė Mažionytė (Vezerfordo „Lady Coyote“, JAV);
Kristė Druskytė (Kauno „LKKA-Aistės“);
Paulina Zaveckaitė (Geinsvilio „The Rock Lady Lions“, JAV);
Vitalija Kaminskytė (Kauno „LKKA-Aistės“);
Dovilė Saurazaitė (Kauno „LKKA-Aistės“);
Gintarė Gurklytė (Kauno raj. „Laisvė KRS“);
Indrė Grigaitė (Vilniaus MRU);
Monika Grigalauskytė (Klaipėdos „Lemminkainen“);
Laura Svarytė (Kauno „LKKA-Aistės“);
Eglė Šikšniūtė (Klaipėdos „Lemminkainen“);
Vyr. trenerė — Ramunė Kumpienė

Lietuvos vaikinų jaunimo (iki 19 metų) rinktinės kandidatai: (birželio 30-liepos 10 d. dalyvaus pasaulio čempionate Valmieroje (Latvija))


Vytenis Čižauskas (Kėdainių „Nevėžis“);
Renaldas Simanavičius (Kauno „Kaunas“);
Evaldas Aniulis (Wasatch Academy Tigers, JAV);
Deividas Anužis (Klaipėdos „Nafta-Universitetas“);
Lukas Kazlauskas (Anykščių „Puntukas-Dussman Service“);
Rokas Giedraitis (Šiaulių „Saulė-Aukštabalis“);
Dovydas Redikas (Vilniaus „Perlas“);
Deividas Pukis (Christian Life Center Academy, JAV);
Taurantas Tamošiūnas (Kauno „LKKA-Atletas“);
Tadas Maželis (Klaipėdos „Nafta-Universitetas“);
Modestas Masiulionis (St. Xavier University, JAV);
Edgaras Ulanovas (Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“);
Arnas Butkevičius (Vilniaus „Sakalai“);
Eigirdas Žukauskas (Anykščių „Puntukas-Dussman Service“);
Paulius Sorokas (Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“);
Rolandas Jakštas (Kauno „Kaunas“);
Paulius Vaitiekūnas (Jonavos „Triobet“);
Tautvydas Sabonis („Clinicas Rincon“, Ispanija);
Ronaldas Rutkauskas (Stokholmo „Human Rights 08“, Švedija);
Žygimantas Skučas (Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“);
Jonas Valančiūnas (Vilniaus „Lietuvos rytas“);
Tomas Urbonas (Kauno „LKKA-Atletas“);
Egidijus Mockevičius (Vilniaus „Akademija“);
Nerijus Barauskas (Kauno „Erelita-KTU“);
Vyr. treneris — Kazys Maksvytis.

Lietuvos vaikinų jaunių (iki 18 metų) rinktinės kandidatai: (liepos 21-31 dienomis Lenkijoje žais Europos čempionate)


Paulius Semaška (Kėdainių SM);
Simonas Lekys (Š. Marčiulionio KA);
Martynas Paliukėnas (Š. Marčiulionio KA);
Rytis Juknevičius (Kauno ABC);
Marius Grigonis (Sabonio KC);
Jokūbas Gintvainis (Š. Marčiulionio KA);
Mantas Mockevičius (Plungės SM);
Tomas Dimša (Sabonio KC);
Tauras Jogėla (Sabonio KC);
Tomas Lekūnas (Š. Marčiulionio KA);
Rokas Narkevičius (Sabonio KC);
Vaidas Kariniauskas (Sabonio KC);
Mindaugas Kačinas (V. Knašiaus KM);
Osvaldas Olisevičius (Š. Marčiulionio KA);
Aurimas Majauskas (Marijampolės ŽSM);
Artūras Gudaitis (V. Knašiaus KM);
Ignas Ramašauskas (Šiaulių SM „Saulė“);
Simonas Kymantas (Sabonio KC);
Vyr. treneris — Darius Dikčius.

Lietuvos merginų jaunių (iki 18 metų) rinktinės andidatės: (rugpjūčio 4-14 d. Oradėjoje (Rumunija) dalyvaus Europos čempionate)


Gerda Kručkauskaitė („LKC-Kaunas“);
Ieva Prėskienytė („LKC-Kaunas“);
Akvilė Baronėnaitė („LKC-Kaunas“);
Gintarė Jasiunskaitė („LKC-Kaunas“);
Ieva Kazlauskaitė (Šiaulių SM „Saulė“);
Ina Jackevič (Vilniaus KM);
Monika Aleksaitė (Marijampolės ŽSM);
Gabija Morkūnaitė (Vilniaus KM);
Goda Ziutelytė („LKC-Kaunas“);
Milda Šukytė („LKC-Kaunas“);
Justina Matuzonytė („LKC-Kaunas“);
Eglė Želnytė (Palangos SC);
Brigita Povilaitytė (Marijampolės ŽSM);
Gabrielė Liubachonskytė (Vilniaus KM);
Vita Žilinskaitė (Vilniaus KM);
Inga Brusokaitė (Alytaus SRC);
Erika Žurauskaitė („LKC-Kaunas“);
Monika Drobulytė (Biržų SM);
Dovilė Lapajevaitė (Kauno KM „Aisčiai“);
Evelina Beržinskaitė (Kauno KM „Aisčiai“);
Vyr. treneris — Aurimas Jasilionis.

Lietuvos vaikinų jaunučių (iki 16 metų) rinktinės kandidatai: (liepos 28 – rugpjūčio 7 dienomis Pardubice ir Hradec Kralove (Čekija) žais Europos čempionate)


Pijus Mykolaitis (Sabonio KC);
Aidas Kavaliauskas (Sabonio KC);
Denas Bartkus (Sabonio KC);
Ernestas Serkevičius (Sabonio KC);
Paulius Žalys (Sabonio KC);
Ričardas Verbickas (Sabonio KC);
Paulius Valinskas (Sabonio KC);
Paulius Danisevičius (Sabonio KC);
Karolis Ražukas (Š. Marčiulionio KA);
Deividas Kumelis (Š. Marčiulionio KA);
Gediminas Žalalis (Š. Marčiulionio KA);
Lukas Motiejūnas (Š. Marčiulionio KA);
Žydrūnas Jurgutis (V. Knašiaus KM);
Paulius Šakinis (V. Knašiaus KM);
Haroldas Saprykinas (V. Knašiaus KM);
Edvinas Šeškus (Vilniaus KM);
Žygimantas Ūselis (Vilniaus KM);
Rytis Pipiras (Vilniaus KM);
Tomašas Romanovskis (Vilniaus KM);
Eivydas Jasiukevičius (Marijampolės ŽSM);
Tautvydas Kliučinykas (Marijampolės ŽSM);
Gražvydas Bieliūnas (Marijampolės ŽSM);
Edgaras Švelginas (Alytaus SRC);
Modestas Gargasas (Alytaus SRC);
Arijus Kanovalovas (Alytaus SRC);
Linas Urbanavičius (Alytaus SRC);
Albertas Valiulis (Kauno KM „Aisčiai“);
Paulius Zabilevičius (Panevėžio KKSC);
Lukas Aukštikalnis (Panevėžio KKSC);
Deividas Pogužinskas (Panevėžio KKSC);
Vyr. treneris — Darius Sirtautas.

Lietuvos merginų jaunučių (iki 16 metų) rinktinės kandidatės: (rugpjūčio 11-21 dienomis Arade (Rumunija) dalyvaus Europos čempionate)


Justina Kraujūnaitė (Vilniaus KM);
Austėja Širšinaitytė (Vilniaus KM);
Dalia Belickaitė (Vilniaus KM);
Rūta Savickaitė (Vilniaus KM);
Sibilė Balaišytė (Vilniaus KM);
Daugilė Šarauskaitė (Vilniaus KM);
Aurelija Putramentaitė (Vilniaus KM);
Ieva Marija Černiauskaitė (Vilniaus KM);
Alisa Julija Dulko (Vilniaus KM);
Roberta Mizgerytė (V. Knašiaus KM);
Agnė Černeckytė (V. Knašiaus KM);
Evelina Mauraitė (V. Knašiaus KM);
Elžbieta Čeponytė (V. Knašiaus KM);
Augusta Kievišaitė (Kauno KM „Aisčiai“);
Greta Pileckaitė (Kauno KM „Aisčiai“);
Simona Bačiulytė (Panevėžio KKSC);
Kamilė Kasačiūnaitė (Panevėžio KKSC);
Gabrielė Vyšniauskaitė (Alytaus SRC);
Greta Kairytė (Palangos SC);
Dovilė Tarasevičiūtė (Kretingos SM);
Agnė Gailiūtė (Šiaulių SM „Saulė“);
Vyr. trenerė — Diliara Velišajeva.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujienos

M. Grigonis atakavo be klaidų, sublizgėjo ir Ž. Janavičius

M. Grigonis atakavo be klaidų, sublizgėjo ir Ž. Janavičius
Vokietijos vyrų krepšinio čempionate šeštadienį Berlyno ALBA klubas, kuriam atstovauja Marius Grigonis, savo aikštėje 95:61 (27:20, 14:16, 24:17, 30:8) sutriuškino Erfurto „Oettinger Rockets“ komandą.

Sunkiai sustabdomas: G. Orelikas pelnė daugiau taškų nei žaidė minučių (4)

Sunkiai sustabdomas: G. Orelikas pelnė daugiau taškų nei žaidė minučių
Gediminas Orelikas Italijos „Lega A“ krepšinio pirmenybėse surengė dar vieną fantastišką pasirodymą, o jo atstovaujamas Venecijos „Umana Reyer“ (4/0) klubas šventė ketvirtą pergalę iš tiek pat galimų.

„Lietuviškų“ klubų akistatoje Ispanijoje pergale džiaugėsi E. Bendžius

„Lietuviškų“ klubų akistatoje Ispanijoje pergale džiaugėsi E. Bendžius
Ispanijos vyrų krepšinio čempionate Santjago de Kompostelos „Monbus Obradoiro“ komanda, kuriai atstovauja Eimantas Bendžius, namuose 94:69 (29:6, 23:24, 20:18, 22:21) sutriuškino Burgoso „San Pablo Burgos“ ekipą su dviem lietuviais.

Lietuviai Turkijoje ir Latvijoje žaidė rezultatyviai (1)

Lietuviai Turkijoje ir Latvijoje žaidė rezultatyviai
Latvijos vyrų krepšinio čempionate „Ventspils“ klubas, kuriam atstovauja Julius Jucikas, išvykoje 78:52 (24:8, 21:9, 22:14, 11:21) nugalėjo Liepojos „Betsafe-Liepaja“ komandą.

101 tašką įmetęs „Lietuvos rytas“ nepasigailėjo šiauliečių (7)

101 tašką įmetęs „Lietuvos rytas“ nepasigailėjo šiauliečių
Pirmąją Europos taurės pergalę iš Belgrado parsivežusių Vilniaus „Lietuvos ryto“ (6/2) krepšininkų šeštadienį laukė dar viena išvyka. Tiesa, „Betsafe-LKL“ čempionato mūšyje Šiauliuose Rimo Kurtinaičio auklėtiniams buvo kur kas lengviau.

„Lietkabelis“ išliko nenugalėtas, o iš dugno neišbrendantį „Juventus“ paliko treneris (13)

„Lietkabelis“ išliko nenugalėtas, o iš dugno neišbrendantį „Juventus“ paliko treneris
Itin skaudų pralaimėjimą Europos taurės turnyre patyręs Panevėžio „Lietkabelis“ (8/0) atsitiesė pratęsdamas pergalingą žygį „Betsafe-LKL“ čempionate. Šeštadienio vakarą Lietuvos vicečempionai laimėjo Aukštaitijos derbį.

„Vilkmergė“ Šiauliuose nesulaukė pasipriešinimo, „Sūduva“ vėl laimėjo (2)

„Vilkmergė“ Šiauliuose nesulaukė pasipriešinimo, „Sūduva“ vėl laimėjo
Pirmąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo Ukmergės „Vilkmergės“ (1/1) ekipa, kuri svečiuose 89:52 (25:10, 27:14, 15:20, 22:8) įtikinamai nugalėjo Šiaulių „Šiaulių-Universiteto“ (0/3) krepšininkes.

P. Jankūnas aplenkė dvi legendas, buvo naudingiausias, bet liko be MVP prizo įvertintas žalgiriečio dėjimas (6)

P. Jankūnas aplenkė dvi legendas, buvo naudingiausias, bet liko be MVP prizo
Po vangaus starto LKL čempionate Eurolygos režimą įsijungęs Paulius Jankūnas penktadienio vakarą Maskvoje surengė itin įspūdingą pasirodymą. Ir nors buvo pats naudingiausias, Kauno „Žalgirio“ kapitonas liko be savaitės MVP titulo.

„Crvena Zvezda“ netikėtai nukovė galingą „Barceloną“, „Olympiacos“ džiaugėsi antra pergale (2)

„Crvena Zvezda“ netikėtai nukovė galingą „Barceloną“, „Olympiacos“ džiaugėsi antra pergale
Staigmeną Eurolygos antrojo turo rungtynėse penktadienį pateikė praėjusią savaitę „Žalgirio“ nugalėtas Belgrado „Crvena Zvezda“ klubas. Serbijos čempionai namie 90:82 (24:13, 20:19, 18:25, 28:25) palaužė skambia pergale Eurolygą pradėjusius „Barcelonos“ krepšininkus.

Š. Jasikevičius: kovojome, tačiau taktiškai tai buvo absoliutus košmaras (62)

Š. Jasikevičius: kovojome, tačiau taktiškai tai buvo absoliutus košmaras
„Jei sąžiningai, sunku rinkti žodžius. Tai buvo kažkoks taktikos susitarimų nevykdymo košmaras. Atrodo, pora susirinkimų ir dviejų treniruočių užtektų, kad suprastum kuo rizikuoji, bet buvo daroma absoliučiai ne tas“, – po pirmojo pralaimėjimo Eurolygoje komentavo „Žalgirio“ strategas Šarūnas Jasikevičius.

Tritaškių badą Maskvoje kentęs „Žalgiris“ neprilygo atletiškajam „Chimki“ klubui (271)

Tritaškių badą Maskvoje kentęs „Žalgiris“ neprilygo atletiškajam „Chimki“ klubui
Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai neišlaikė pirmojo rungtynių egzamino svečiuose. Antrose Eurolygos rungtynėse penktadienį tuščiais šoviniais nuo tritaškio linijos šaudęs Kauno „Žalgiris“ 77:85 (15:21, 21:25, 17:17, 24:22) nusileido Maskvos srities „Chimki“ krepšininkams. Fantastiškai žaidęs Paulius Jankūnas Eurolygos rezultatyviausių žaidėjų sąraše pakilo į 8-ą vietą.

Aukštesnę pavarą įjungusios „Hoptrans-Sirenos“ nugalėjo klaipėdietes (1)

Aukštesnę pavarą įjungusios „Hoptrans-Sirenos“ nugalėjo klaipėdietes
Antrąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ (2/1), kurios Klaipėdoje rezultatu 80:70 (19:21, 21:22, 23:12, 17:15) antroje rungtynių dalyje pranoko vietos „Fortūnos“ (1/3) krepšininkes.

Žalgiriečiai nusiteikę pasispardyti su pajėgiuoju „Chimki“ klubu (11)

Žalgiriečiai nusiteikę pasispardyti su pajėgiuoju „Chimki“ klubu
Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktadienio vakarą stos į kovą pirmose Eurolygos išvykos rungtynėse. Pamaskvėje įsikūrusioje Mytiščių arenoje žalgiriečių lauks galingą sudėtį subūrusios Maskvos srities „Chimki“ ekipos iššūkis.

„Žalgirio“ tikslas Maskvoje – sustabdyti geriausią Rusijos krepšininką (1)

„Žalgirio“ tikslas Maskvoje – sustabdyti geriausią Rusijos krepšininką
Penktadienį nuo 20 val. Kauno „Žalgirio“ komanda žais antrąjį sezono mačą Eurolygoje. Išvykoje „Žalgiris“ susikaus su Maskvos srities „Chimki“ klubu.

Baltų pažadintas Milano „AX Armani“ dramatiškai nusileido Eurolygos čempionams „Real“ palaužė CSKA ekipą  (13)

Baltų pažadintas Milano „AX Armani“ dramatiškai nusileido Eurolygos čempionams
Eurolygos antrame ture Milano „AX Armani“ (0/2) namuose po dramatiškos kovos ir pratęsimo 86:92 (21:23, 17:14, 16:27, 26:16, 6:12) nusileido čempionų titulą ginantiems Stambulo „Fenerbahce“ krepšininkams (1/1).