J. Valančiūnas buvo viena pastebimiausių figūrų aikštėje: lietuvis per 23 min. pelnė 12 taškų (6/15 dvitaškiai), atkovojo 10 kamuolių (6 iš jų puolime), blokavo 1 varžovo metimą ir 4 kartus prasižengė.

J. Valančiūnas tapo antruoju lietuviu (po Žydrūno Ilgausko), jau pirmose savo rungtynėse NBA pasižymėjusiu dvigubu dubliu. Ž. Ilgauskas 1997 metų spalio 31 dieną rungtynėse išvykoje su Hjustono „Rockets“ ekipa per 35 min. pelnė 16 taškų ir atkovojo 16 kamuolių, bet Klivlando „Cavaliers“ krepšininkai pralaimėjo 86:94.

Tiesioginis J. Valančiūno oponentas Roy'us Hibbertas per 29 min. taip pat surinko 14 taškų, sugriebė 9 kamuolius ir blokavo 5 varžovų metimus.

Antrasis „Raptors“ lietuvis puolėjas Linas Kleiza trenerio sprendimu nežaidė.

Nors likus žaisti 4 min. 30 sek. „Raptors“ dar pirmavo aštuoniais taškais (86:78), jie pralaimėjo paskutinę atkarpą net 2:12 ir patyrė nesėkmę. Pergalingus du taškus svečiams metimu būtent per aukštai iškeltas J. Valančiūno rankas iki finalinės sirenos likus tik 2 sek. pelnė George'as Hillas.

Rungtynių eiga:

J. Valančiūnas, kaip ir prognozuota, dvikovą pradėjo starto penkete. Nors mūsiškis pralaimėjo ginčo kamuolį, nesužaidus nė trijų minučių jis atkovojo kamuolį puolime ir pelnė pirmus savo taškus NBA. Vos po poros minučių lietuvis vėl sėkmingai pakartojo komandos draugo netaiklų metimą ir įpusėjus kėliniui jo sąskaitoje jau buvo 4 taškai, 3 atkovoti kamuoliai (2 iš jų puolime) bei 1 blokas, o rezultatas lygus - 15:15. Antroje kėlinio pusėje J. Valančiūnas pataikė dvitaškį iš vidutinio nuotolio, bet gindamasis du kartus prasižengė prieš Roy'ų Hibbertą, iš viso surinkusį 9 taškus, ir buvo pakeistas. Po pirmo ketvirčio „Raptors“ atsiliko 25:27.

Antrame kėlinyje J. Valančiūnas aikštelėje praleido tik porą minučių, per kurias prametė vieną dvitaškį - treneris Dwane Casey veikiausiai nusprendė pataupyti mūsiškį dėl greitai surinktų pražangų ir dėl to, kad jam sunkiai sekėsi stabdyti varžovų „centrą“ R. Hibbertą, pasižymėjusį jau 14 taškų. L. Kleiza nuo atsarginių žaidėjų suolo pirmoje rungtynių dalyje taip ir nepakilo. Prieš didžiąją pertrauką - 48:48.

Jau pačioje trečio kėlinio pradžioje J. Valančiūnas užsidirbo trečią pražangą, o „Pacers“ vėl išsiveržė į priekį - 53:52. Tačiau tada mūsiškis per mažiau nei pusę ketvirčio pelnė 6 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir inicijavo saviškių spurtą 12:0, po kurio šeimininkai jau patus pirmavo 11 taškų skirtumu - 64:53. Nors netrukus J. Valančiūnas prasižengė ketvirtą kartą ir iškart buvo pakeistas, „Raptors“ išsaugojo iniciatyvą iki pat ketvirčio pabaigos - 71:63.

Ketvirto kėlinio viduryje „Raptors“ ir toliau turėjo 8 taškų pranašumą (86:78), tačiau pralaimėjo paskutinę atkarpą 2:12 ir apmaudžiai išleido pergalę iš savo rankų - 88:90. Pergalingu tapo George'o Hillo metimas per J. Valančiūno rankas likus žaisti tik 2 sek. Atsakomasis Andrea Bargnani bandymas aidint sirenai buvo labai netaiklus.

Toronto „Raptors“ (0/1) - Indianos „Pacers“ (1/0) 88:90 (25:27, 23:21, 23:15, 17:27).

„Raptors“: Kyle'as Lowry 21 (2/3 dvitaškiai, 7 atk. kam., 8 rez. perd.), Andrea Bargnani 16 (3/11 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 7/8 baudos, 3 blokai, 3 klaidos), Jose Manuelis Calderonas 15 (3/6 tritaškiai), Jonas Valančiūnas 12 (23 min., 6/15 dvitaškiai, 10 atk. kam), DeMaras DeRozanas 10 taškų. Linas Kleiza nežaidė.

„Pistons“: Davidas Westas 25 (28 min., 12/18 dvitaškiai, 1/1 bauda), Roy'us Hibbertas (9 atk. kam.) ir Paulas George'as (15 atk. kam.) po 14 taškų.

20-metis J. Valančiūnas tapo antru jauniausiu lietuviu, debiutavusiu NBA. Martynas Andriuškevičius pirmose rungtynėse lygoje pasirodė būdamas 19 metų - 2006-ųjų metų sausio 5 d. mače tarp Klivlando „Cavaliers“ ir Hjustono „Rockets“ (81:90) jis į aikštelę buvo išleistas 1 minutei.

Penktasis 2011-ų metų NBA naujokų biržos šaukimas ikisezoninėse rungtynėse pateisino komandos skautų lūkesčius: J. Valančiūnas per šešis mačus aikštelėje vidutiniškai praleido po 23,3 min., pelnė po 8,3 taško, atkovojo po 6,8 kamuolio ir blokavo beveik po 2 varžovų metimus.

„Raptors“ sezono starto tvarkaraštis: spalio 31 d. - namuose su „Pacers“, lapkričio 3 d. - išvykoje su Bruklino „Nets“, lapkričio 4 d. - savo aikštėje su Minesotos „Timberwolves“, lapkričio 6 d. - svečiuose su Oklahomos „Thunder“.

Šiąnakt oficialiai NBA lygoje galėjo debiutuoti ir 22-ejų metų Donatas Motiejūnas (20-as 2011 metų NBA naujokų biržos šaukimas), nes atstovaujama Hjustono „Rockets“ komanda svečiuose susitiko su Detroito „Pistons“ atstovais, tačiau mūsiškiui proga pasireikšti nebuvo suteikta.

Detroito „Pistons“ (0/1) - Hjustono „Rockets“ (1/0) 96:105 (22:27, 36:28, 23:17, 15:33).

„Pistons“: Brandonas Knightas 15, Gregas Monroe 14, Tayshaunas Prince'as 12, Kyle'as Singleris (2/2 tritaškiai) ir Jasonas Maxiellas po 10 taškų.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 37 (10/15 dvitaškiai, 4/10 tritaškiai, 5/6 baudos, 6 atk. kam., 12 rez. perd., 4 perimti kam.), Carlosas Delfino 15 (5/6 tritaškiai) Jeremy Linas (8 rez. perd.) ir Omeras Ašikas (9 atk. kam.) po 12, Chandleris Parsonsas 11, Gregas Smithas 10 taškų. Donatas Motiejūnas nežaidė.