Lietuvių gretose ir vėl ryškiausiai švytėjo Justės Jocytės žvaigždė. Gynėja per aikštelėje praleistas 36 minutes pelnė net 31 tašką, atkovojo 13 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 33 naudingumo balus.

Verta pažymėti, kad Lietuvos rinktinėje visus taškus pelnė tik startinio penketo žaidėjos: Ugnės Sirtautės sąskaitoje 14 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai, Rusnė Augustinaitė pridėjo 9 taškus ir 8 atkovotus kamuolius, Neda Pliatkutė pelnė taip pat 9 taškus, Gerda Raulušaitytė pasižymėjo 8 taškais ir 7 atkovotais kamuoliais.

Rungtynes sėkmingiau pradėjusios lietuvės prabėgus 5 minutėms turėjo 6 taškų pranašumą (10:4), visgi turkės iki ketvirčio pabaigos išlygino rezultatą (14:14). Antrajame kėlinyje bendraamžės iš Turkijos didino skirtumą tarp komandų, taip lietuvių deficitą užaugindamos iki 5 taškų ribos (23:28).

Iki ilgosios pertraukos Lietuvos aštuoniolikmetės rezultatą išlygino (35:35), tačiau jau pasibaigus ketvirčio laikui arbitrai užfiksavo lietuvių pražangą, turkės sumetė 3 baudų metimus ir turėjo 3 taškų persvarą – 35:38.

Trečiąjį kėlinį sėkmingiau pradėjusios merginos iš Lietuvos atsiplėšė nuo turkių (46:40), bet po Turkijos rinktinės spurto 8:2 rezultatas vėl tapo lygus (48:48). Prieš lemiamą ketvirtį lietuvės turėjo 6 taškų deficitą (52:58).

Sužaidus 3 minutes ketvirtajame kėlinyje po Ugnės Sirtautės tritaškio Lietuvos rinktinė persvėrė rezultatą (60:58), o likus 180 sekundžių iki mačo pabaigos lietuvės turėjo rekordinį 7 taškų pranašumą (69:62). Tiksint paskutiniosioms 30 sekundžių U. Sirtautaitė pataikė iš po krepšio, taip padėdama tašką dramatiškose rungtynėse, kuriose pergalę šventė Lietuvos rinktinė – 71:65.

Vakar (liepos 28 d.) vykusiose rungtynėse aštuoniolikmetės nusileido Serbijos rinktinei (52:58), tačiau pirmąją turnyro dieną užtikrintai įveikė aires (86:47).

Lietuvos krepšininkės FIBA Challenger turnyre rytoj (liepos 30 d.) turės laisvą dieną, tačiau jau šeštadienį (liepos 31 d.) susikaus su Vengrija, o sekmadienį (rugpjūčio 1 d.) baigs kovas turnyre mūšiu su Čekija.

Aštuoniolikmečių merginų rinktinei vadovauja Vilius Stanišauskas, jam talkina treneriai Simas Juraitis ir Gytis Krugelevičius, atletinio rengimo treneris Edvinas Goris ir kineziterapeutė Julija Monkevičienė.

FIBA Challenger turnyras, tapęs neoficialiu Europos čempionatu, šiemet pakeičia dėl koronaviruso neorganizuotas oficialiąsias Senojo žemyno pirmenybes. Penkiuose skirtinguose miestuose vyksiančiuose turnyruose rungiasi 28 komandos.

Lietuvos krepšininkės rungtyniauja Klatovų mieste (Čekija), turnyras taip pat vyksta Andoros (Andora), Herakliono (Graikija), Rygos (Latvija) ir Sofijos (Bulgarija) miestuose.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (31)