„Džiaugiamės, kad pernai pradėta jaunųjų talentų, ypač merginų krepšininkių, paieška užsienyje įsibėgėja, – sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas. – Turime atvykusius pirmuosius talentus, kurie gyvai treniruojasi su įvairiomis komandomis. Jau netrukus sulauksime ir dar vienos šeimynos ir tai bus pirmas žingsnis, kuris leis mums patiems įsitikinti, ar tie talentai atitinka Lietuvos jaunimo rinktinių lygį.“

Jaunųjų talentų paieška JAV daugiausiai užsiima ten gyvenantis ir dirbantis LKF atstovas Aurimas Matulevičius. Būtent jis pastebėjo JAV moksleivių krepšinyje žibančią penkiolikmetę Stellą Sakalas. Po pokalbių su krepšininke ir jos tėvais, paaiškėjo, kad lietuviškų šaknų turintis tėtis dar turi brolį, kurio vaikai taip pat sėkmingai žaidžia krepšinį.

Taip LKF kvietimu į Lietuvą atvyko pirmieji JAV išeivijos lietuviai. Detroito priemiestyje Vorene gyvenanti šeima jau savaitę laiko svečiuojasi mūsų šalyje, aplankė Vilnių, Kauną, Trakus, o vaikai su bendraamžiais dalyvavo NBA krepšinio mokykloje vykusiose treniruotėse, kurias vedė Gitautas Kievinas ir Andrius Šležas.

„Man didžiulį įspūdį padarė tai, kokie susikaupę treniruotėse būna vaikai. Čia nėra jokio apsižodžiavimo, draugiško kamuolio pamušimo, visi susikoncentravę ir visi žino, ką turi daryti ir tai daro,“ – įspūdžiais iš treniruočių dalinosi Matthew Sakalas.

Paklausta, ar skiriasi krepšinio treniruotės Amerikoje, Chloe pastebėjo, kad namuose tenka daugiau bėgti. „Sakyčiau, kad nubėgame maždaug dvi mylias per kiekvieną treniruotę. Čia krepšinis ne toks fiziškas, kokio tikėjausi. Bet visa patirtis buvo puiki ir tikrai norėčiau sugrįšti“, – kalbėjo Chloe Sakalas.

Artimiausiu metu laukiama į Lietuvą atvykstant dar kelių talentingų krepšininkų iš JAV. Šiuo metu taip pat tvarkomi pilietybės dokumentai Australijos pilietybę turinčiai krepšininkei, kuri galėtų prisijungti prie dvidešimtmečių merginų krepšinio rinktinės.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės