JAV komandą į priekį vedė fantastiškas taiklumas. Amerikiečiai baudų metimus metė 69,6 proc. (16/23) taiklumu, dvitaškius 75,8 proc. (25/33), o tritaškius net 63,9 proc. (23/36) taiklumu.

Nesustabdomas nugalėtojų gretose buvo 27 taškus pelnęs Carmelo Anthony (5/6 baudų, 2/2 dvitaškių, 6/7 tritaškių), Michaelas Reddas (7/8 tritaškių) surinko 23, LeBronas Jamesas (9 rez. perd.) 19, Kobe Bryantas 15.

Puerto Riko rinktinei 22 taškus pelnė Elias Ayuso, Carlosas Arroyo pridėjo 21, Alexanderis Falconas (8 atk. kam.) ir Rickas Apodaca - po 12.

Kitą kelialapį į olimpines žaidynes iškovojo Argentinos krepšininkai. Argentiniečiai rezultatu 91:80 (17:22, 18:21, 30:13, 26:24) palaužė Brazilijos rinktinės pasipriešinimą.

Po pirmųjų dviejų kėlinukų brazilai turėjo 8 taškų persvarą, tačiau argentiniečiai trečiajame kėlinyje perėmė iniciatyvą ir persvėrė rezultatą savo naudai. Vėliau Brazilija pasivyti varžovų nebe sugebėjo.

Naudingiausiai Argentinos rinktinėje žaidė 27 taškus pelnęs Hiustono "Rockets" klubo žaidėjas Luisas Scola (9 atk. kam.), Pablo Prigioni surinko 14, Carlosas Delfino 13, Paolo Quinteros 10.

Brazilijos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė po 16 taškų pelnę Leandrinho Barbosa ir Alexas Garcia. Marcelinho Machado (1/4 dvitaškių, 2/8 tritaškių) per aikštelėje praleistas 24 minutes pelnė 8 taškus ir atkovojo 3 kamuolius. Joa Paulo Batista trenerių sprendimu aikštelėje pasirodė epizodiškai ir per 1 minutę taškų nepelnė.

Rytoj dėl Amerikos čempionato nugalėtojo titulo varžysis JAV ir Argentinos rinktinės, o dėl trečios vietos kovos brazilai ir puertorikiečiai.