Prie egzaminų krepšinio aikštelėse įpratusios žaidėjos šiuo metu priverstos laikyti ne mažiau svarbius brandos egzaminus.

Pirmąjį iš jų anglų kalbos egzaminą abiturientai visoje šalyje, tarp kurių ir Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ gynėja Rasa Knyzaitė, „Vilkmergės“ lyderė Martyna Petrėnaitė bei Vilniaus „Kibirkšties“ snaiperė Gabija Meškonytė, laikė gegužės 20 d. Visgi tai tik mokslo karštinės pradžia.

Praėjusiame LMKL sezone po beveik 10 taškų per rungtynes rinkusi 18-metė R. Knyzaitė pripažino, jog savo ateities be krepšinio neįsivaizduoja, tad ir studijuoti planuoja Lietuvos sporto universitete.

„Visada buvau stropi, tačiau nelabai atsakinga mokinė. Dažnai pamiršdavau atlikti namų darbus arba laiku atsiskaityti, tačiau mokėjau derėtis su mokytojais, tad dėl to problemų nekildavo. Planuoju studijuoti LSU treniravimo sistemas, nes krepšinio pasaulis mane įtraukė ir be jo neįsivaizduoju savo ateities“, – kalbėjo R. Knyzaitė.

Be jau laikytos anglų kalbos ir laukiančios lietuvių kalbos ji laikys ir gerokai mažiau populiarų biologijos egzaminą. „Man tai įdomu ir patinka, tai pagrindinės priežastys, kodėl pasirinkau biologiją“, – tikino ji.

LMKL finale rungtyniavusi perspektyvi „Hoptrans-Sirenų“ žaidėja neslepia, jog suderinti profesionalų sportą su mokslais nėra sudėtinga, tačiau ji ne iš tų, kurios lengvai pasiduotų.

„Aš trejus metus mokiausi eksternu, nes sportuodavau ir ryte, ir vakare, tad laiko atlikti visoms užduotims ne visada užtekdavo. Tačiau reikia užsispyrimo ir įmanoma viską suderinti“, – užsispyrimo nestokojo pakvietimo į Lietuvos merginų U-20 rinktinę neseniai sulaukusi R. Knyzaitė.

Mėgautis atėjusia vasara vis dar negali ir labiausiai patobulėjusia praėjusio sezono LMKL žaidėja išrinkta M. Petrėnaitė. Nors prie tam tikros įtampos krepšinyje ji pripažino esanti įpratusi, tačiau brandos egzaminai visai kas kita.

„Prieš anglų kalbos egzaminą rankos nedrebėjo, tačiau jos labiau drebės prieš paskelbiant rezultatus. Tiesiog tvyro įtampa, o jaudulys yra normalus dalykas. Kita vertus, tai tik dar vienas gyvenimo iššūkis. Pačius pirmojo egzamino įspūdžius sunku vertinti, stengiausi nekišti į galvą pašalinių minčių ir tiesiog susitelkti toms trims valandoms. Labai to nesureikšminu, manau bus taip, kaip ir turi būti“, – užtikrintai kalbėjo viena naudingiausių LMKL krepšininkių.

Net 17,4 taško per susitikimą vidutiniškai rinkusi „Vilkmergės“ lyderė sako į klausimą dėl mokslų ateities atsakyti dar negalinti, tačiau atskleidė kitų įdomių faktų.

„Anksčiau buvau tikra moksliukė, neslėpsiu šios etiketės. Visgi prasidėjus rimtesniam krepšiniui tapo vis sunkiau viską suspėti. Mokydavausi rytais, naktimis, anksčiau keldavausi, mokydavausi autobusuose ir per pertraukas. Buvau tikra perfekcionistė, tačiau vėliau supratau, jog gyvenime reikalingas balansas. Visada visur viskas nebus gerai, o taip ir gyventi būtų nuobodu, todėl dabar orentuojuosi į man svarbiausius mokslus. Krepšinis visada mano gyvenime užims begalo svarbią vietą. Tai tiesiog įaugę man į kraują, palikę stiprų pėdsaką širdyje“, – atviravo ji.

Į mokslus ranka nenumoja ir Vilniaus „Kibirkšties“ jaunoji krepšininkė G. Meškonytė. Didžiulę pažangą krepšinio aikštelėje pastaraisiais metais padariusi žaidėja pasibaigusiame sezone LMKL lygoje vidutiniškai per susitikimą rinko solidžius 10,1 taško ir atkovojo po 4,3 kamuolius.

„Veikiausiai stosiu į finansų inžineriją. Mane labai sudomino ši studijų programa, o ir studijuojantys pažįstami tikina, kad mokytis labai įdomu. Be to yra galimybė studijuoti anglų kalba, kas taip pat būtų labai naudinga. Nepaisant to, šiuo metu man svarbiausia gerai išlaikyti egzaminus. Dėl studijų dar turiu šiek tiek laiko pagalvoti“, – su šypsena veide apie svarbų gyvenimo etapą pasakojo ji.

Vasarą Lietuvos merginų U-20 rinktinei atstovausianti vilnietė teigė, jog anglų kalbos egzamine sekėsi visai gerai, o užduotys niekuo nenustebino.

„Anglų kalbos per savaitę neišmoksi, tad pasikartojau tik tuos dalykus, kuriuos jau mokėmės mokykloje. Manau, sekėsi gana gerai, viskas buvo taip, kaip tikėjausi. Aišku, kol nėra įvertinimų kažko tiksliau pasakyti negaliu. Kaip sakoma pagyvensime – pamatysime“, – geros nuotaikos nestokojo svarbi „Kibirkšties“ žaidėja.

Jos dar laukia lietuvių kalbos, matematikos ir istorijos egzaminai.

„Šiuos dalykus mokiausi A lygiu, tad šį sprendimą buvau priėmusi dar 10 klasės pabaigoje. Streso būna prieš visus egzaminus ir visiems reikia laiko pasirengti, tad jaudinuosi dėl visų. Kiekvieną egzaminą norisi išlaikyti geriausiai. Mokslai man yra labai svarbūs, jiems stengiuosi skirti kuo daugiau laiko“, – užbaigė ji.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės