Kaip dar prieš rungtynes anonsavo Kauno klubas, pirmadienio vakarą daugiausia dėmesio atiteko ilgamečiam komandos kapitonui Pauliui Jankūnui. Kadangi 38-erių puolėjas galimai sužaidė paskutines savo karjeros rungtynes „Žalgirio“ arenoje, visų komandos krepšininkų marškinėliai simboliškai buvo pažymėti Jankūno pavarde.

Skirtingai nei šeštadienį Šiauliuose, didelės dramos ant parketo šį kartą nebuvo. Jau antrame kėlinyje žalgiriečiai įgijo dviženklę persvarą ir įtikinamai pirmavo iki finalo sirenos.

Kiek daugiau intrigos sukūrė „Žalgirio“ gerbėjų grupė „Green White Boys“. Praėjusią savaitę fanai informavo nebepalaikysiantys komandos nes „nesutampa jų ir kai kurių dabartinių ekipos žaidėjų požiūris ir vertybės“.

Įprastinė jų tribūna „Žalgirio“ arenoje tris kėlinius iš tikrųjų buvo tuščia, tačiau ketvirtajame komandos gerbėjai ją užpildė triukšmingai skanduodami Jankūno pavardę ir taip pagerbdami vienu iš klubo simbolių tapusį krepšininką. Iš viso arenoje rungtynes stebėjo kiek daugiau nei 2000 žmonių.

Baigiantis rungtynėms per specialiai paprašytą minutės pertraukėlę P. Jankūną aikštėje apkabino šiauliečius treniruojantis Antanas Sireika.

Audringomis ovacijomis iš arenos išlydėtas P. Jankūnas šiose rungtynėse žaidė 19 min., per kurias pelnė 4 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

„Žalgiris“: Marekas Blaževičius 15, Tyleris Cavanaugh 13, Joshua Nebo 11 (6 atk. kam.), Regimantas Miniotas 11, Mantas Kalnietis 9, Edgaras Ulanovas 6, Janis Strelniekas 5, Nielsas Giffey 5, Paulius Jankūnas 4, Karolis Lukošiūnas 3, Lukas Lekavičius 3 taškai.

„Šiauliai“: Martynas Varnas 12, Arminas Urbutis 10, Donatas Sabeckis 10, Danielis Baslykas 10, Giedrius Staniulis 9, Nemanja Bezbradica 6, Issufas Sanonas 5, Isaiah Armwoodas 5 taškai.

Ketvirtosios serijos rungtynės bus žaidžiamos penktadienį, birželio 3 d. Šiauliuose. Jei kauniečiai jas laimės, P. Jankūnui vilkint žaidybinę aprangą į „Žalgirio“ areną sugrįžti nebeteks – Saulės mieste žalgiriečiams bus įteikti bronzos medaliai. Jei šiauliečiams pavyks atsitiesti, penktasis serijos mačas vėl bus žaidžiamas Kaune po savaitės.

Pirmose serijos rungtynėse žalgiriečiai iškovojo įtikinamą pergalę 92:75, o antrose Šiauliuose savo pranašumą įrodė po pratęsimo – 90:85.

Primename, kad LKL pusfinalyje „Žalgiris“ 1-3 nusileido Panevėžio „Lietkabeliui“ ir pirmą sykį istorijoje nepateko į čempionato finalą. Savo ruožtu „Šiauliai“ pusfinalyje 1-3 neatsilaikė prieš Vilniaus „Rytą“.

Didžiojo finalo tarp „Lietkabelio“ ir „Ryto“ serijoje iki keturių pergalių rezultatas šiuo metu yra lygus – 1-1. Trečiosios serijos rungtynės vyks birželio 1 d. Vilniuje.