DELFI skambutis Europos čempionato sidabrą su Lietuvos rinktine prieš pusantros savaitės iškovojusį trenerį pavijo Frankfurte (Vokietija). J. Kazlauskas laukė skrydžio į Kiniją, kur toliau vadovaus Guangdongo „Southern Tigers“ klubui.

Kitaip nei trečiadienį apie savo atsistatydinimą paskelbęs LKF prezidentas Arvydas Sabonis, J. Kazlauskas išsyk pabrėžė, jog trauktis iš rinktinės nutarė dėl trinties federacijoje.

„Žiniasklaida su tuo nė kiek nesusijusi. Neturiu jokių priekaištų žurnalistams, su dauguma jų maloniai bendravome Slovėnijoje. Buvo tik du straipsniai portale, susijusiame su pačia federacija. Man jie pasirodė kaip užsakyti siekiant pakenkti.

Problema, dėl kurios nusprendžiau trauktis, ir yra M. Balčiūnas. Negi jums kyla klausimų, ar pasitraukus Arvydui likęs vienas su juo galėčiau toliau dirbti? Grįžęs į rinktinę tikėjausi suvienyti Lietuvos krepšinio bendruomenę, deja, nepavyko. Toliau dirbti tokiomis sąlygomis nematau galimybių. O kalbant apie Arvydą, jis nenorėjo veltis į tas intrigas, užtat pasitraukė“, – DELFI aiškino J. Kazlauskas.

Išklausyti M. Balčiūno nuomonės apie tokius trenerio komentarus DELFI trečiadienio vakarą nepavyko - vieno LKF vadovų telefonas buvo išjungtas.

J. Kazlauskas: gaila, kad ne tie laimėjo

„Gaila, kad ne tie laimėjo. Šiaip kalbėjome daug su Arvydu apie šią situaciją ir visa kita. Aš galvoju, kad jis yra per daug doras žmogus ir nenori daryti didelės revoliucijos prieš tuos žmones, kurie jį pakvietė. Turiu omenyje Mindaugą Balčiūną. Todėl jis traukiasi pats“, - LRT laidai „Dėmesio centre“ teigė J. Kazlauskas.

- Treneri, ar jūs sakote, kad A. Sabonis pralaimėjo M. Balčiūnui?

- Na, laimėjo pralaimėjo – čia garsios frazės. Bet paprasčiausiai Sabonis turbūt nebenori būti tose intrigose, dalyvauti tokiuose dalykuose.

- Kas nulėmė jūsų sprendimą?

- Jeigu jūs galvojate, kad išėjus Saboniui ir Motiejūnui aš liksiu su Balčiūnu – tai būtų keista.

- Jūs sprendimą priėmėte jau žinodamas, ką darys A. Sabonis? Ar jūsų sprendimas yra pasekmė?

- Jau anksčiau kalbėjomės ir sakėm, kad jeigu Arvydas išeina – tai išeiname visi. Nėra dėl ko daugiau ten likti. Aš turėčiau kai ką paaiškinti. Galbūt aš mažiau skaitau, stengiuosi žaidėjus apsaugoti nuo to, kas rašoma. Į sveiką kritiką reaguoju normaliai, tačiau čempionato metu basketnews.lt buvo keletas straipsnių, kurie, mano nuomone, buvo užsakyti. Jie tikrai labai įžeidžiantys. Tačiau jeigu čempionato metu federacijos žmogus organizuoja tokius dalykus? To negali būti. Tas žmogus jau nebesivaldo. Jis visus įžeidinėja, su visais susipykęs. Teismuose bylinėjosi su Marčiulioniu, pralaimėjo bylą ir nesugebėjo atsiprašyti. Garsiai pareiškė, kad matematikai turi mokyti matematikos, o krepšinio treneriai – treniruoti. Kas jis toks?

- Iš jūsų suprantu, kad M. Balčiūnas įveikė A. Sabonį?

- Aš manau, kad krepšinio bendruomenė irgi taip suvokia. Aš mačiau, kas rinktinei yra A. Sabonis. Jam nereikia ateiti ir sakyti: „aš federacijos prezidentas“. Jį visi puikiai žino, jis yra autoritetas. Kur toliau bus ta mūsų jėga Europoje, pasaulyje, kai tokie žmonės išeina?

- O jūs pats pritariate A. Sabonio sprendimui?

- Tai yra jo sprendimas. Nei pritariu, nei nepritariu. Kiekvienas turi daryti savarankiškus sprendimus.

* * *

Primename, kad trečiadienį Lietuvos krepšinio federacijoje (LKF) sprogo tikra bomba: per vykusį vykdomojo komiteto posėdį norą trauktis iš užimamų pareigų išreiškė LKF prezidentas Arvydas Sabonis ir LKF viceprezidentas Antanas Guoga.

A. Sabonio teigimu, sprendimą trauktis iš pareigų jis priėmė dar čempionato metu, prieš antrojo etapo rungtynes tarp Lietuvos ir Prancūzijos ekipų. Tokį žingsnį jis motyvavo kritiškais atsiliepimais apie Lietuvos rinktinės žaidimą viešojoje erdvėje.

Nuo 1997 iki 2001 metų šalies rinktinę treniravęs J. Kazlauskas šiemet į vyriausiojo rinktinės trenerio postą grįžo po dvylikos metų pertraukos paprašytas A. Sabonio.

J. Kazlausko treniruojama Lietuvos vyrų rinktinė sužaidė 132 rungtynes ir iškovojo 90 pergalių. Pagal pastarąjį rodiklį J. Kazlauskas yra daugiausiai pergalių iškovojęs rinktinės treneris. Be to jis su rinktine 2000-ais iškovojo Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzą ir šių metų Senojo žemyno pirmenybių sidabrą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės