Pralaimėję pirmąsias serijos rungtynes Vilniuje (85:96), vėliau Panevėžio krepšininkai iškovojo tris pergales paeiliui.

Pirmajame kėlinyje savo sąlygas diktavo aikštės šeimininkai, kurie du kartus buvo įgiję 9 taškų persvarą (20:11, 23:14), tačiau baigiantis ketvirčiui „Lietuvos rytas“ sumažino atsilikimą iki 4 taškų – 23:19.

Antrajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ spurtavo 11:0 – įpusėjus ketvirčiui Drew Gordonas baudų metimais išvedė svečius į priekį. Tačiau šeimininkai netruko susigrąžinti ir iniciatyvą, ir taškų pranašumą – 40:37 „Lietkabelio“ naudai po 20 min.

Po pertraukos įsismagino Kšištofas Lavrinovičius. Šeimininkų veteranas išprovokavo penktąją Deivido Gailiaus pražangą, pats pelnė 6 taškus iš eilės ir „Liektabelis“ nutolo 51:45. Netrukus K. Lavrinovičius „išrašė“ dar ir efektingą bloką Artūrui Gudaičiui, o jo įkvėpti panevėžiečiai 26 min. pirmą įgijo dviženklę persvarą – 55:45.

Vienu metu „Lietkabelio“ pranašumas buvo pasiekęs net 15 taškų (63:48).

Ketvirtajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ pakilo į lemiamą šturmą – perrikiavo gretas ir ėmė žaisti žemu penketu. 8 iš eilės taškus pelnė Tayloras Brownas, dvi baudas pridėjo Rokas Giedraitis, dvitaškį Corey Fisheris – svečiai atstatė pusiausvyrą (72:72).

Visgi persverti rezultato Rimo Kurtinaičio kariaunai taip ir nepavyko – sėkmingiau sužaidę lemiamas keturias minutes, panevėžiečiai pirmą kartą istorijoje žengė į LKL finalą.

„Lietuvos rytas“ savo ruožtu į LKL finalą nepatenka antrus metus iš eilės. Praėjusiais metais sostinės komanda, kurią tuo metu treniravo Tomas Pačėsas, pusfinalyje 2-3 pralaimėjo Klaipėdos „Neptūnui“. T. Pačėsas komandai vadovavo iki šio sezono vidurio – vėliau iš jo estafetę perėmė R Kurtinaitis, tačiau perkopti pusfinalio barjero nepavyko ir jam.

Verta pažymėti, kad šiose rungtynėse koją svečiams iš Vilniaus pakišo netaiklūs baudų metimai. Jei kita komandų statistika yra apylygė (prasčiau mestus dvitaškius vilniečiai kompensavo dvitaškiais), baudų metimų rodikliai tiesiog bado akis – „Lietuvos rytas“ šiame mače realizavo vos 13 iš 23 (57 proc. baudų). „Lietkabelis“ savo ruožtu pataikė 20 iš 22 baudų (91 proc.).

Pastebėtina, kad šiame LKL sezone „Cido“ arenoje „Lietkabelio“ nė karto neįveikė nei „Lietuvos rytas“, nei „Žalgiris“, nei Klaipėdos „Neptūnas“.

„Lietkabelis“: Benas Madgenas 24 (5/8 dvit., 3/6 trit 8 atk. kam.), Žygimantas Skučas 12, Kšištofas Lavrinovičius 12, Lorenzo Williamsas 10, Gintaras Leonavičius 8 (5 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis 7 (9 atk. kam.), Simas Galdikas 6, Darjušas Lavrinovičius 4, Žygimantas Janavičius 3 taškai.

„Lietuvos rytas“: Tayloras Brownas 18 (4/7 dvit., 3/4 trit.), Corey Fisheris 13 (5 rez. perd.), Drew Gordonas 12, Rokas Giedraitis 7, Artūras Gudaitis 6 (2/7 dvit., 7 atk. kam.), Deividas Gailius 5, Clevinas Hannah 5, Jimmy Baronas 5, Margiris Normantas 3, Laimonas Kisielius 3 taškai.

LKL finalai startuos jau šį sekmadienį, gegužės 28-ąją rungtynėmis Kaune. Bus kovojama iki keturių pergalių.

Finalo tvarkaraštis

Gegužės 28 d., 17 val., Kaunas – „Žalgiris“ – „Lietkabelis“
Gegužės 31 d., 18 val., Panevėžys – „Lietkabelis“ – „Žalgiris“
Birželio 3 d., 17 val., Kaunas – „Žalgiris“ – „Lietkabelis“
Birželio 6 d., 18 val., Panevėžys – „Lietkabelis“ – „Žalgiris“
Birželio 9 d., 18 val., Kaunas – „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ (jei prireiks)
Birželio 12 d., 18 val., Panevėžys – „Lietkabelis“ – „Žalgiris“ (jei prireiks)
Birželio 15 d., 18 val.., Kaunas – „Žalgiris“ – „Lietkabelis“ (jei prireiks)

Mažasis finalas tarp „Lietuvos ryto“ ir „Neptūno“ rungtynėmis Vilniuje startuos gegužės 29-ąją, 18 val. Komandos kovos iki trijų pergalių.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (365)