Trečiadienį O. Rafnssonas buvo rastas negyvas savo viešbučio kambaryje Ženevoje (Šveicarija), kur dalyvavo Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) renginiuose. Krepšinio bendruomenę šokiruojanti žinia pasiekė prieš oficialią vakarienę, surengtą po naujų FIBA Šlovės muziejaus narių inauguracijos iškilmių.

Turkijos krepšinio federacija praneša, kad O. Rafnssonas mirė nuo širdies smūgio, tačiau „FIBA Europe“ mirties aplinkybių nekomentuoja.

„Šia tema į atskirus klausimus neatsakysime“, – DELFI atsiprašė „FIBA Europe“ komunikacijos departamento vadovas Sakis Kontos.

Pagal „FIBA Europe“ nuostatus, prezidento pareigas dabar perims vyriausias iš organizacijos viceprezidentų – belgas Cyrielas Coomansas. Tačiau į klausimą, ar O. Rafnssono mirtis paskubins kitą pavasarį planuotus rinkimus, „FIBA Europe“ atstovai neatsakė.

O. Rafnssoną per pastaruosius dvejus metus lydėjo nuolatinė kritika dėl neveiklumo, formalių procedūrų pažeidinėjimo, islandas buvo kaltinamas pamynęs Europos krepšinio interesus ir pataikavęs motininės organizacijos – FIBA – įgeidžiams. Kartu su dviem dešimtimis valstybių nuversti O. Rafnssoną nelaukiant jo kadencijos pabaigos siekė ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF), pernai netgi apskundusi islandą Tarptautiniam sporto arbitražo teismui (CAS).

Tačiau ketvirtadienį lietuviai, kaip ir kiti maištininkų stovyklos lyderiai rusai, serbai ar turkai, konfliktus atidėjo į šalį.

„Nuoširdžiai užjaučiu O. Rafnssono šeimą, o visai krepšinio bendruomenei šią akmirką linkiu susitelkimo ir vienybės“, — sakė LKF prezidentas Arvydas Sabonis.

„Ką tik išgirdau siaubingas naujienas. Visos mano mintys – su Olafuro artimaisiais ir draugais. Jis parodė daug entuziazmo siekdamas reorganizuoti „FIBA Europe“. Ketvirtadienį ir penktadienį visos Europos moterų krepšinio čempionato rungtynės prasidės tylos minute“, – teigė Prancūzijos, kurioje šiuo metu vyksta moterų pirmenybės, federacijos vadovas Jeanas-Pierre'as Siutat.

„Vis dar negaliu patikėti, kad Olafuro nebėra tarp mūsų. Su juo bendradarbiavau artimiau nei su kuo kitu tarptautinėje arenoje“, – liūdėjo Vokietijos krepšiniui vadovaujantis Ingo Weissas, kuris taip pat yra vienas iš trijų „FIBA Europe“ viceprezidentų.

„Mes visi esame šokiruoti, nes tai buvo taip netikėta“, – sakė jo kolega iš Ispanijos Jose Luisas Saezas.

Tiesa, žinia apie „FIBA Europe“ vadovo mirtį sujaudino ne visus: pavyzdžiui, Izraelio krepšinio federacijos svetainėje ketvirtadienį nebuvo nė užuominos apie netektį.

Teisininko išsilavinimą turėjęs O. Rafnssonas „FIBA Europe“ prezidentu ketverių metų kadencijai buvo išrinktas 2010 metas. Jis taip pat ėjo Islandijos olimpinio komiteto prezidento pareigas, tėvynėje vadovavo advokatų kontorai.

Devintajame dešimtmetyje islandas profesionaliai žaidė krepšinį, atstovavo savo šalies nacionalinei komandai, vėliau dirbo treneriu. Nuo 1996 iki 2006 metų O. Rafnssonas buvo Islandijos krepšinio federacijos prezidentas.

Su žmona velionis augino tris vaikus.

O. Rafnssono atminimas bus pagerbtas tylos minute prieš visas šiuo metu Prancūzijoje vykstančio Europos moterų krepšinio čempionato rungtynes ketvirtadienį ir penktadienį (birželio 20-21 d.). Visų komandų-dalyvių vėliavos arenose ir šalia jų bus iki pusės nuleistos per visą turnyrą. „FIBA Europe“ vėliava bus su juodu gedulo kaspinu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės