Išties – tai fenomenalus krepšininkas. 37 metų 193 cm ūgio veteranas aikštelėje kuria spektaklį, atlieka protu nesuvokiamus perdavimus, o išėjęs iš arenos yra nemažiau charizmatiška asmenybė.

Lietuvis karjerą pradėjo Merilando universitete, po to metus pažaidė „Lietuvos ryto” klube ir pradėjo klajones po užsienį. Š. Jasikevičius rungtyniavo „Union Olimpija”, „Barcelona”, „Maccabi”, „Pacers”, „Warriors” ir „Panathinaikos” komandose.

Po to sekė sugrįžimų era. Trumpas grįžimas į „Lietuvos rytą”, po to į Atėnus, o šį sezoną lietuvis žaidžia savo dieviname mieste – Barselonoje.

Atakų organizatorius sužaidė daugybę rungtynių Lietuvos rinktinėje, kurioje debiutavo dar 1997 metais. Š. Jasikevičius per karjerą sukaupė galybę titulų ir trofėjų, tačiau šį kartą pakalbėsime apie linksmensę, įdomesnę įžaidėjo pusę.

Šaras krepšinio paslapčių mokėsi Kauno krepšinio mokykloje. Kai ši komanda stovyklavo stovykloje Anykščiuose ir išsiruošdavo į žygį, Š. Jasikevičius visuomet užtraukdavo dainą apie Čiapajevą, o kiti jam pritardavo.

Išvykęs žaisti į NBA, „Pacers” klubą, gynėjas privalėjo atlikti naujoko pareigą – padainuoti. Lietuvis 8000 sirgalių akivaizdoje užtraukė „Ant kalno mūrai” ir buvo palydėtas švilpimu. Atleto komandos draugas Jermaine’as O’Nealas juokavo, kad po tokio klaikaus pasirodymo nebeprašė įžaidėjo pašokti. Šaras dainą traukė ir po bronzinio 2007 metų Europos čempionato.

Žaisdamas NCAA lygoje lietuvis ne kartą susitikdavo su būsimomis NBA žvaigždėmis. Atletas kartą prasitarė, jog būdavo labai lengva apsiginti prieš Vince’ą Carterį.

„Viskas paprasta. Jei neturi rašiklio, negali rašyti. Nematai krepšio, negali pataikyti”, – tokius žodžius įžaidėjas ištarė po Sidnėjaus olimpiados pusfinalio, kuriame Šaro tritaškis galėjo sensacingai pražudyti JAV rinktinę.

Jasikevičius JAV rinktinei atkeršijo po ketverių metų, grupės etape. Įžaidėjas per paskutines 69 sekundes įmetė 12 taškų, o Lietuva laimėjo 94:90. Tai vienas įspūdingiausių individualių pasirodymų mūsų krepšinio istorijoje.

Dėl pirmo profesionalaus kontrakto Š. Jasikevičius susitarė… Atėnų oro uoste! Tuomet jį „pasigavo” Vilniaus „Lietuvos ryto” vadovai pasiūlę 70 000 dolerių už sezoną. Nors dabar tai atrodo gana juokingi pinigai, tais laikais snaiperis tapo geriausiai apmokamu „Lietuvos ryto” krepšininku.

Pasirašęs sutartį su „Maccabi” gynėjas į pirmą spaudos konferenciją atėjo apsirengęs raudonus marškinėlius. Fanai kurį laiką negalėjo atleisti už tokį poelgį, nes raudona – didžiausių priešų iš Jeruzalės spalva. Lietuvis savo nuodėmes atpirko Eurolygoje pataikęs pergalę išplėšusį metimą. Po to jis nubėgo prie fanų tribūnos ir demonstratyviai baksnojo į savo geltonus marškinėlius su užrašu „Maccabi”.

Atletas pasižymėjo iškarto per savo debiutines rungtynes Lietuvos rinktinėje. Po pralaimėjimo 1997 metų Europos čempionate Rusijai, įžaidėjas sviedė į nugarą kamuolį Sergejui Panovui.

Šaras 2006 metais vedė tituluotą gražuolę – „Mis Pasaulis” praeityje tapusią Linor Abargil. Tačiau pora kartu išgyveno vos du metus. Dabartinė lietuvio širdies draugė – Anna Douka. Pora turi du vaikus – Ailą bei… Šarūną.

2008 metais snaiperis buvo pakliuvęs ne į pačią maloniausią situaciją. Per Lietuvos rinktinės sutiktuves jį asmeniškai nusprendė pasveikinti tuometinė draugė Goda Sabutytė. Apsikabinusią porą nusprendė įamžinti vieno portalo žurnalistė, tačiau Šaras šiai trenkė per kamerą ir buvo paduotas į teismą. Vėliau abi pusės susitarė taikiai.

Š. Jasikevičius paragavo ir aktoriaus duonos – suvaidino dviejose reklamose. Na gerai, vienoje su puse.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (31)