Pirmadienį vakare Vilniuje į pirmąją treniruotę susirinko Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, pradėjusi pasiruošimą atrankos langui į 2025 m. Europos čempionatą. Čia – ir keturi Kauno „Žalgirio“ atstovai, kurie prieš mažiau nei prieš parą iškovojo Karaliaus Mindaugo taurę.

Kalbėdamas apie nuovargį jis pabrėžė stipriai pailgėjusią mačų trukmės tendenciją.

„Atvykti pavyko, viskas gerai. Šiandien nauja diena ir nauji iššūkiai. Vakar buvo vakar“, – apie savijautą su šypsena atsiliepė E. Ulanovas. – Savaitgalis ilgas, rungtynės trunka ilgai, paskutiniu metu labai viskas išilgėjo – tenka žaisti daugiau nei po dvi valandas, tai neįprasta. Bet kai laimi nuotaikos geros ir nuovargio jaučiasi mažiau.“

Paskutinį kartą rinktinėje E. Ulanovas žaidė dar 2020 m., bet vėliau dėl sveikatos bėdų praleido olimpinę atranką, Europos ir pasaulio čempionatus.

Puolėjas sostinėje sutikto seniai matytus veidus, taip pat trenerį Kazį Maksvytį, su kuriuo dar šiame sezone dirbo Kauno „Žalgiryje“.

„Tai yra dalykas, dėl kurio labiausiai džiaugiesi – pamatai veidus, kuriuos matai rečiau. Smagu matyti besišypsančius veidus. Štabas, žaidėjai susirinkę iš skirtingų kampelių. Tas šiltesnis jausmas ateina su amžiumi vis didesnis, vis labiau tą pradedi vertinti. Būdamas jaunesnis tų dalykų taip nesuprasdavau.
Pasiilgau atmosferos, kurią šiandien pajutau“, – pripažino puolėjas.

Lietuvos rinktinė pirmajame lange sužais du mačus – vasario 22 d. Vilniuje su Lenkija ir vasario 26 d. Taline su Estija.

H grupėje taip pat varžosi Šiaurės Makedonija. Lietuvai grupėje reikės aplenkti makedoniečius arba estus, nes lenkai kaip vieni iš būsimo turnyro šeimininkų jau turi vietą šiame.

Lenkijos rinktinės ryškiausi veidai – taip pat Eurolygoje žaidžiantys Mateušas Ponitka ir Aleksanderis Balcerowskis. Komandą treniruoja Igoris Miličičius, kuris savaitgalį pasiekė skambią pergalę – su Neapolio „Generazione Vincente“ iškovojo Italijos taurę, finale palaužiant Milano „Olimpia“.

„Manau, kad bus nelengva. Kitos rinktinės kažkiek ir daugiau laiko turėjo. Bus sunkios rungtynės. Lenkai languose pastaraisiais metais visada žaidžia gerai, tai yra tokia „langų“ rinktinė. Didžiulis iššūkis. Dėl estų – kyla prisiminimas iš tos vasaros, kai draugiškose rungtynėse pralaimėjome“, – nemalonų rezultatą prisiminė jis.

Būtent 2020 m. vykęs draugiškas susitikimas su Estija tapo vienu iš paskutinių E. Ulanovui rinktinėje. Tada estai sensacingai patiesė mūsiškius 92:85.

Puolėjo sugrįžimą į nacionalinę komandą paspartino ir tai, kad FIBA su Eurolyga atrado dialogą ir susitarė dėl bendro kalendoriaus.

„Bus nuomonių visokių, ypač po lango. Kiek nukentės komandos, ar tai į naudą ar ne Eurolygos klubų atžvilgiu – pamatysime lango pabaigoje“, – naujovės vertinti neskubėjo E. Ulanovas.

Atrankoje į kitų metų Europos čempionatą viso dalyvaus 32 komandos, kurios burtų keliu buvo suskirstytos po keturias į aštuonias grupes.

Be šio lango bus žaidžiami dar du – 2024 m. lapkričio 18–26 d. ir 2025 m. vasario 17–25 d.
Iš kiekvienos atrankos grupės, išskyrus tas, kuriose varžysis ir būsimi pirmenybių šeimininkai, į čempionatą pateks po tris geriausias komandas.

2025 m. Europos čempionatas vyks Kipre, Suomijoje, Lenkijoje ir Latvijoje kitų metų rugpjūčio 27 – rugsėjo 14 dienomis.

Iš kiekvienos grupės, išskyrus tas, kuriose žais šeimininkų Kipro, Suomijos, Lenkijos ir Latvijos rinktinės, į pagrindinį čempionato etapą pateks trys geriausios komandos.

Pačios pirmenybės vyks 2025 m. rugpjūčio 27 – rugsėjo 14 dienomis.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės sudėtis atrankos langui:

 • Ąžuolas Tubelis (Klaipėdos „Neptūnas“)
 • Deividas Sirvydis (Panevėžio „7bet-Lietkabelis“)
 • Edgaras Ulanovas (Kauno „Žalgiris“)
 • Gabrielius Maldūnas (Panevėžio „7bet-Lietkabelis“)
 • Gytis Radzevičius (Vilniaus „Rytas“)
 • Lukas Lekavičius (Kauno „Žalgiris“)
 • Marek Blaževič (Santjago de Kompostelos „Mobus Obradoiro“)
 • Margiris Normantas (Vilniaus „Rytas“)
 • Martinas Geben (Manresos BAXI)
 • Osvaldas Olisevičius (Trevizo „NutriBullet“)
 • Rokas Giedraitis (Belgrado „Crvena Zvezda“)
 • Tomas Dimša (Kauno „Žalgiris“)
 • Vaidas Kariniauskas (Vilniaus „Wolves“)