– Kokie pagrindiniai Lietuvos krepšinio federacijos 2023-ųjų metų tikslai ir veiklos prioritetai?

– Jei žiūrėti formaliai, mūsų pagrindinė misija – sportinio rezultato siekimas. Kuo geresnis rinktinių pasirodymas tarptautinėse varžybose, o jų bus tikrai labai daug. Jau kitą antradienį turėsime Vykdomąjį komitetą, kuriame bus nustatyti tikslai kiekvienai iš rinktinių ir bent 10 rinktinių startuos.

Metai bus labai intensyvūs, labai įdomūs ir nemažai žadantys, aišku, ir atsakingi, dėl to, kad šie metai spręs kurios rinktinės papuls tiesiai į olimpiadą, kurios į atrankas. Tai be galo svarbūs metai.

Na, bet natūralu, kad krepšinio federacija, kaip organizacija neapsiriboja vien formaliais tikslais. Atsakome ir už krepšinio ūkio administravimą, lygas, asociacijas, dar visa eilė projektų, kuriuos vykdome. Pagrindinis dėmesys bus kokybinė pažanga visų mūsų struktūrinių vienetų ir pačios federacijos kaip organizacijos progresas. Tai tikrai padarys mus visus geresnius, kaip organizacijas, kaip žmones, kaip Lietuvos krepšinio fenomeną.

Laukia įdomūs, intensyvūs metai ir aišku visai krepšinio šeimai reikia palinkėti, kad jie būtų sėkmingi. Praeitais metais pritrūko šiek tiek sėkmės, tikiuosi, kad šiemet mes turėsime pakankamai sėkmės pasiekti rezultatus. Neabejotinai pagrindinis tikslas yra sėkmingas vyrų krepšinio rinktinės pasirodymas Pasaulio čempionate ir labai tikimės, kad moterys pateks į Europos krepšinio čempionatą.

– Kaip bus praktiškai realizuojami visi šie tikslai?

– Visų pirma, šie metai bus intensyvaus moterų krepšinio vystymo metai ir LKF kaip organizacijos veiklų globalizavimo metas. Turime jau 20-mečių Europos krepšinio čempionatą Lietuvoje. Labai norisi, kad tai būtų pradžia mūsų tarptautinių renginių ciklo, kuris užsibaigtų 2027 m. Šitoje atkarpoje mes norime turėti po tarptautinį renginį. Dvejiems metams į priekį mes turime U20 čempionatą. Po to seks, galbūt, 2025 m. didelis renginys Lietuvoje, moterų krepšinyje ir, aišku, toliau žygiuoti iki 2027 m.

Visa eilė nacionalinio lygio priemonių merginų krepšinio plėtrai, skatinimui, pradedant nuo moksleivių lygos, kur šiemet biudžetas didėja trečdaliu, iki 270 tūkstančių. Krepšinio centrų atidarymas, stiprinimas. Norime turėti keturis pilnai veikiančius centrus. Rinktinės, šiemet turėsime net keturias merginų rinktines, U16, U18, U19, U20.

Lygos stiprinimas, tiek vietinės moterų krepšinio lygos, tiek Baltijos. Kuo daugiau aukšto lygio krepšinio ekspertų, specialistų įtraukimo į moterų krepšinio veiklas, tai yra treneriai, vadybininkai, tų pačių klubų struktūrų stiprinimas. Tai visuma veiksmų, kuri gali būti įvardinta, kaip moterų krepšinio plėtra.

Antras ne mažiau įdomus ir didelis iššūkis – krepšinio federacijos, kaip organizacijos veiklų globalizacija. Pernai jau buvo žengti pirmi sėkmingi žingsniai, kurie jau atnešė rezultatus. Jaunimo talentų paieška Amerikoje ir kitose šalyse ir žemynuose. Tą patį darysime labai intensyviai su merginomis. Turime puikius atstovus, tiek Amerikoje Aurimą Matulevičių, tiek Šiaurės Airijoje Rolandą Bartkų ar Airijoje Gretą. Londone visą eilė mūsų draugų nuo Londono krepšinio lygos iki „Baltic Stars“. Lietuviškos krepšinio bendruomenės stiprėja. Tas teikia didelę viltį, kad tai kompensuos mūsų migracijos nuostolius.

Mindaugas Balčiūnas

Globalizacija bus per mūsų veiklas bendruomenėse, per renginius, kurie istoriškai niekada nėra vykę. Taivane norime suorganizuoti didžiulį krepšinio turnyrą. Nuo salės, arenos nuomos iki bilietų pardavimo viską patys darysime, o tai, sakyčiau, yra nauja patirtis. Bet jei norime auginti savo biudžetą, jei norime daugiau pajamų, mes privalome tai daryti.

Aišku, tiesiog kasdieninių veiklų, kaip atributikos pardavimų plėtra į užsienį, įvairūs mokymai krepšinio specialistų, krepšinio turizmo vystymas. Neseniai turėjome keletą grupių iš Izraelio, dabar turėsime iš Kinijos, Filipinų. Tai yra pridėtinė vertė tiek mums kaip organizacijai, Kauno miestui ar visai Lietuvai. Kryptys yra tokios ir aišku jos stiprins organizaciją, finansiškai plės ir tai teisingas kelias organizacijos krepšinio plėtroje.

– Praeitais metais akcentavote būsimą LKF biudžeto augimą. Ar šiuo metu turime naujienų apie šių metų biudžeto rėmus?

– Pastarasis Vykdomasis komitetas patvirtino tokius rėmus, 3,7 ml. Pagal šios dienos naujausius duomenis, įskaitant, kad jau turime merginų U20 čempionatą, turėtume viršyti 4 mln. eurų biudžetą. Faktiškai per du metus jau šimto procentų augimas – geras ženklas organizacijai, atsakingiems asmenims.

Visi pinigai, visų pirma, skirti krepšinio ūkio auginimui. Jaunimo rinktinių sąlygų gerinimui. Vyrai ir moterys turėjo pačias geriausias sąlygas. 4,2 ml. eurų, galbūt, tai toks tikslas turėti per 2023 m. pajamų. Tai yra solidus uždavinys, nėra lengvas iššūkis, bet visiškai realizuojamas. Tai džiugu ir, manau, kad ne kartą esu apie tai kalbėjęs, kad matau realų augimą per kelis metus iki 5 mln.

Sekančio Olimpinio ciklo pradžioj LKF turėtų turėti 5 mln., iš ko 1 mln. būtų savo komerciškai uždirbtos lėšos per globalizacijos projektus. Labai įdomu, kaip mums pavyks projektas Taivane. Tai bus gera praktika. Dar niekada Lietuvos rinktinė tokių parodomųjų rungtynių ciklų užsienyje pati organizuodama nežaidė. Lietuvos krepšinis yra stiprus produktas ir būtų teisinga tai padaryti. Žinant dabar vidurio rytų ir Azijos investicijas į krepšinio renginius.

Jau su šia rinktine yra labai didelis potencialas, o žinant kokie žaidėjai, kaip Matas Buzelis, ateity įsilies, tai potencialas tik augs. Bus labai įdomi vasara ir tikiuosi tie minėti vardai jau bus mūsų rinktinių sudėty. Jei pastarasis dešimtmetis buvo Jono Valančiūno, tai jau sekantis dešimtmetis turėtų būti šitų naujų talentų, kurių netrūksta. Turime moterų krepšinyje Justę Jocytę ir vaikinų krepšinyje ateinančią pajėgią kartą.

– Kokie vizito Paryžiuje tikslai?

– Paryžiuje vyks NBA rungtynės. Smagu, kai NBA surenka visas Europos krepšinio organizacijas į vieną vietą, areną, kai visas Europos krepšinis susirenka be įtampos, pasišneka. Jei nuvažiuoji į čempionatą, tai visi gyvena savomis problemomis. O čia didžiulė krepšinio šventė Paryžiuje.

Tikslas yra susidėlioti vasaros planus, visiems susitikti. Paradoksas yra, kad dar nežinome nei grupių, nei vietos, kurioj žaisim, bet planą jau turim turėti.

Praeitais metais pasirašėme sutartį su NBA „Basketball School“. Atvažiuoja visa eilė žaidėjų, trenerių, administracijos, o projektas, iš tiesų, vis daugiau duos Lietuvos jaunimui. Bus stovyklos, rungtynės jaunimui. Visi pasižiūrėsime NBA oficialias rungtynes. Tai skiriasi nuo draugiškų ir visai kitokia atmosfera.

Pagrindinis tikslas yra pabūti su visais, pasišnekėti ir sudėlioti galutinai visus vasaros planus, o konkrečiai ir susitarti dėl Taivano turnyro. Žinome, su kuo potencialiai galime žaisti. Tie projektai bus pristatyti artimiausiu metu. Džiaugiamės ir sakyčiau, kad tai dar vienas žingsnis mūsų organizacijos plėtroje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją