Į Lietuvą kartu su Paryžiaus ekipa atvyks ir anksčiau čia žaidęs Prancūzijos rinktinės narys Axelis Toupane’as, prieš penkerius metus vilkėjęs „Žalgirio“ aprangą.

Nuo to laiko prancūzas spėjo parungtyniauti Pirėjo „Olympiacos“ ir Malagos „Unicaja“ klubuose, 2019 m. iškovoti pasaulio pirmenybių bronzą su šalies rinktine, o 2021 m. prisidėti prie Milvokio „Bucks“ čempioniško žygio NBA.

Apie prisiminimus iš Lietuvos, Paryžiaus klubą ir artėjančias rungtynes interviu kklietkabelis.lt papasakojo „Paris Basketball“ puolėjas A. Toupane’as.

– 2017-2018 m. sezone rungtyniavai Kauno „Žalgiryje“. Ką labiausiai prisimeni iš to sezono Lietuvoje?

– Čia turėjau nuostabų laiką. Laimėjome Lietuvos lyga ir taurę, pasiekėme Eurolygos finalo ketvertą. Manau, kad per visą istoriją tai buvo vieni geriausių metų „Žalgiriui“. Lietuvoje sutikau daug puikių žmonių, nuostabių fanų. Lietuva apskritai labai draugiška šalis.

– Turėjai progą Panevėžį aplankyti lapkričio FIBA rinktinių lango metu. Kaip atrodė ta kelionė?

– Viskas įvyko greitai, kelionė buvo trumpa. Svarbiausia, kad tada pavyko laimėti rungtynes. Žaidėme būtent Panevėžyje, bet nors ir esu ne kartą čia žaidęs, nemanau, kad tai turės daug įtakos trečiadienio rungtynėms. Ten viskas bus kitaip, kita atmosfera. Atkrintamosios yra kitas žvėris, nekantrauju jose žaisti.

– Praėjusį sausį po ilgokos pertraukos grįžai žaisti į tėvynę. Kaip tavo akimis per tą laiką pasikeitė Prancūzijos klubinis krepšinis?

– Labai smagu būti namuose. Prancūzijos lyga gerokai sustiprėjo, dabar turime dvi komandas – „Monaco“ ir „Asvel“ – žaidžiančias Eurolygoje. Aukšto lygio žaidėjai atvyksta žaisti į Prancūzijos klubus, nuo to visiems tik geriau.

– „Paris Basketball“ yra pakankamai naujas, bet daug žadantis klubas. Kokią matai jo ateitį?

– Manau, kad šis klubas turi daug potencialo ir labai šviesią ateitį, ypač su nauja arena, kuri statoma 2024 m. Paryžiaus olimpinėms žaidynėms. Tikiu, jog greitu metu čia bus ir Eurolyga, tik pirmiausia turime demonstruoti gerą žaidimą aikštelėje.

– Paryžiaus ekipa suburta remiantis amerikietišku stiliumi. Kiek tau parankus toks žaidimas?

– Asmeniškai pats galiu prisitaikyti prie bet kokio žaidimo stiliaus, žaisti skirtingose rolėse. Galiu didžiuotis savimi, kad esu įvairiapusiškas, universalus žaidėjas. Tad šitoks atletiškumu paremtas žaidimas man tikrai tinka.

– Jau trečiadienį jūsų laukia rungtynės su „7bet-Lietkabeliu“. Kokie tavo prisiminimai žaidžiant prieš šį klubą?

– Prisimenu Panevėžį, pamenu, kad su dviem broliais Lavrinovičiais tai buvo viena geriausių komandų Lietuvoje. Dabar jau, aišku, daug dalykų pasikeitė, bet tai tebėra stipri komanda. Tai tikrai nebus lengvos rungtynės. Norėdami pasiekti pergalę turėsime primesti savo žaidimo stilių ir ritmą.

Artimiausias namų rungtynes „7bet-Lietkabelis“ žais balandžio 12 d. – Europos taurės aštuntfinalyje Panevėžyje svečiuosis „Paris Basketball“ ekipa, o balandžio 16 d. atvyks Jonavos „Cbet“.

Bilietus į „7bet-Lietkabelio“ namų rungtynes vietiniuose ir tarptautiniuose turnyruose platina www.ticketmarket.lt

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės