„Darbas vyksta tikrai geromis nuotaikomis. Džiaugiamės, jog visos merginos susirinko, nėra jokių mikro ar rimtesnių traumų. Galima sakyti, kad susirinkome stipriausios sudėties, merginos atvažiavo motyvuotos, matosi jų įdėtas darbas prieš stovyklą“, – pažymėjo U16 merginų treneris R. Kondratavičius.

Ruošiantis FIBA Challenger turnyrui treneris akcentavo laiko stoką, kadangi turnyras startuoja jau kitą pirmadienį.

„Tai yra iššūkis tiek treneriams, tiek žaidėjoms. Minčių kaip žaisti yra daug, tačiau supratu, jog turime mintis supaprastinti, įdiegti tik pačius svarbiausius dalykus. Aš manau, kad stipriai lems žaidėjų individualūs įgūdžiai. Pasiruošimui nėra daug laiko – komandą sulipdyti pakankamai sunku.“

Kalbėdamas apie būsimą FIBA Challenger turnyrą R. Kondratavičius pažymėjo, jog laukia nelengvos rungtynės.

„Žinome, jog grupėje, kurioje žaisime bus tikrai aukšto lygio komandų. Įdomu kaip komandos atrodo, kadangi medžiagą gauti apie jas yra sunku. Visgi, pirmiausia žiūrime savęs.“, – teigė rinktinės strategas.

U16 merginų rinktinės treneris R. Kondratavičius akcentavo, jog svarbiausia bus žiūrėti į artimiausią varžovą ir tik turnyro eigoje bus galima spręsti apie jų pajėgumą.

„Turnyras vyks principu, kad kiekvieną dieną žaidžiama su nauja komanda. Mūsų tikslas yra žiūrėti į artimiausią varžovą, o tik po rungtynių žiūrėti į kitą varžovą. Komandos tikslai pasimatys turnyro eigoje, kadangi apie savo varžovus žinome pakankamai mažai“, – turnyro nenuspėjamumą prabrėžė R. Kondratavičius.

Lietuvos U16 merginų rinktinė kovas FIBA Challenger turnyre pradės rugpjūčio 9 dieną, rungtynėmis su Kroatija. Vėliau lietuvių lauks Vengrija (rugpjūčio 10 d.), Serbija (rugpjūčio 11 d.), Ispanija (rugpjūčio 13 d.) bei Ukraina (rugpjūčio 14 d.).

Kartu su U16 merginų vyriausiuoju treneriu R. Kondratavičiumi darbuojasi treneriai Martynas Gailiūnas ir Milda Sauliūtė, fizinio rengimo treneris Andrius Birulinas bei kineziterapeutė Dominyka Prakapaitė.

FIBA Challenger turnyras šiemet tapo neoficialiu Europos čempionatu ir pakeitė dėl koronaviruso neorganizuotas oficialiąsias Senojo žemyno pirmenybes. U16 merginų turnyras vyks 5 Europos miestuose, kuriuose rungsis 29 komandos.

Lietuvės rungtyniaus San Fernando mieste Ispanijoje, taip pat turnyrai vyks Helsinkyje (Suomija), Matozinjose (Portugalija), Pieštianuose (Slovakija) bei Tbilisyje (Sakartvelas).

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės