Nors lietuvės planetos pirmenybėse Brazilijoje užėmė šeštąją vietą ir net viršijo keliamus rinktinei uždavinius, tačiau geltonojo drugio istorija, į kurią buvo patekusi mūsų komanda, Lietuvoje sukėlė apkalbų ir gandų bangą.

Kaip didžiausia R.Šalūgos nesėkmė įvardijamas faktas, jog moterų rinktinės rėmimo fondo direktorius bei rinktinės vadovas nebuvo kartu su ekipa, kai ji pateko į geltonojo drugio kamuojamą Prancūzijos Gvianos valstybę. Komandos interesus šioje nykštukinėje Pietų Amerikos šalyje apskritai negynė nė vienas Lietuvos krepšinio funkcionierius – visi suinteresuoti žmonės tuo metu buvo San Paule.

Aiškėja ir dar vienas negatyvus moterų krepšinio rinktinės rėmimo fondo žingsnis – nors deklaruojama, jog moterų krepšinis stokoja pinigų, fondas lengva ranka apmokėjo keturių žmonių kelionę į Braziliją.

Sumokėjo savo pinigais

Lietuvos moterų krepšinio ekipa pasirengimą planetos pirmenybėms Brazilijoje baigė Martinikos saloje, iš kurios turėjo skristi į San Paulą. Tačiau dėl atšaukto reiso lietuvės buvo priverstos skristi oro linijų „Air Caraibes“ lėktuvu, kuris nusileido Prancūzijos Gvianos sostinėje Kajene. Dėl kadaise šioje šalyje siautusio geltonojo drugio epidemijos brazilai atsisakė priimti nepasiskiepijusią nuo šios ligos rinktinę ir lietuvės Kajene praleido beveik 4 dienas. Tik įsikišus visoms įmanomoms institucijoms bei pasiskiepijus, Lietuvos rinktinė išskrido į Braziliją užsakomuoju reisu.

„Už šį užsakomąjį reisą sumokėjau asmeniniais pinigais – paklojau 30 tūkst. eurų“, – neseniai teigė R.Šalūga.

Rėmėjų pinigai – turistams

Pokalbis apie rinktinės bėdas Prancūzijos Gvianoje, sąskaitas už nuomotą lėktuvą bei R.Šalūgos asmeninius pinigus „praturtėjo“ ir pikantiškomis rėmimo fondo detalėmis – už moterų krepšinio puoselėjimą kelionėmis į Braziliją premijuoti keturi žmonės.

– Nejaugi taip paprastai kelionei į Braziliją turėjote pasiėmę 30 tūkst. eurų?

– Čia mano bėdos, ką turiu ir ko ne. Nemalonus klausimas – nemalonus ir atsakymas. Kodėl aš banko kortelėje negaliu turėti tiek pinigų? Pasižiūrėkite į mano mokesčių deklaraciją – aš juos užsidirbau ir pinigai yra legalūs.

– Tada kokiu būdu bandysite atgauti savo pinigus?

– Žiūrėsiu. Yra keletas būdų. Visų pirma kalbėsiuosi su Kūno kultūros ir sporto departamentu, kad kompensuotų – juk tai buvo ekstra atvejis, nenumatytas jokiose išlaidose. Antra – kreipsiuosi į valstybines institucijas, kurios lyg ir žadėjo padėti. Mano galva, viskas išsispręs gerai – čia juk ne ta suma, dėl kurios verta žudytis.

– Ar pateiksite ieškinį oro linijų bendrovei „Air Caraibes“, jog ši iškrėtė kiaulystę rinktinei?

– Taip. Prašysime moralinės ir materialinės kompensacijos. Jau tariausi su tarptautinę teisę išmanančiais advokatais, kurie žada imtis šio darbo. Pastebėkite, kad atlygį jie ims ne iš fondo, o tik procentus nuo išsireikalautos kompensacinės sumos.

– Ar ne keista, kad Martinikos saloje nebuvo nė vieno Lietuvos moterų krepšinio rinktinės vadovo. Jei ne Jūs, tai gal Jūsų pavaduotojas Algis Pušinaitis ten turėjo būti?

– Ne. O kam? Užtenka, kad su rinktine buvo kelionių agentūros „Saitas“ atstovas.

– Ar ne keista, kad planetos pirmenybėse Brazilijoje buvo ne tik Lietuvos moterų krepšinio rinktinės rėmimo fondo vadovas, bet ir jo pavaduotojas? Pinigų švaistymas...

– Kodėl mano pavaduotojas negali būti su rinktine? Oficiali delegacija, kurią sudarė 17 žmonių, vyko už valstybės pinigus, o visi kiti – už fondo lėšas, kurias surinkome iš rėmėjų. Be Kaune krepšinio mokyklą turinčio A.Pušinaičio, už rėmėjų pinigus į Braziliją važiavo ir Baltijos moterų krepšinio lygos vienas iš vadovų Algimantas Ivašauskas, Vilniaus TEO klubo direktorius Arvydas Tamašauskas ir Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Saulius Samulevičius. Juk reikia paskatinti moterų krepšinį šalyje puoselėjančius žmones. Tai jiems avansas už būsimus darbus...

– Rinktinė už sėkmingą pasirodymą Brazilijoje iš Vyriausybės gavo 120 tūkst. litų premiją...

– Taip. Ir ši suma jau šią savaitę bus padalyta žaidėjoms.

– Tačiau krepšininkėms esate pažadėjęs iš rėmimo fondo taip pat premijų. Kita vertus, keletą iš jų skeptiškai reagavo į šį pažadą – sakė, jog R.Šalūga tik labai retai vykdo pažadus...

– Kas tai pasakė? Gerai, tada šioms krepšininkėms atrėžkite, kad su jomis nenoriu turėti jokių reikalų. Aš žodžio žmogus ir papildomas premijas rinktinė gaus.

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės