15-metis gynėjas SKM organizacijoje augo nuo darželio laikų, o Moksleivių lygos čempionatuose atstovavo Arvydo Menkevičiaus (2006 m. g.) ir Karolio Čyžiaus (2005 m. g.) vadovaujamose komandose. Beje, pirmoje klasėje K. Jakučionį treniravo dabartinis Vilniaus „Ryto“ direktorius Justas Jankauskas.

„Tikslas pasiektas – žaidėjas kyla į aukštesnį lygį. Labiausiai man imponuoja Kasparo darbštumas ir kūrybiškumas. Jis buvo ne tik komandos lyderis aikštėje, bet ir kapitonas, kuris padėjo visiems žaidėjams jaustis svarbia komandos dalimi. Labiausiai įsiminė jo pergalingi metimai paskutinėmis rungtynių sekundėmis ir rezultatyvūs perdavimai, kurių tikrai netrūkdavo (šypsosi)“, – sako 7 pastaruosius metus K. Jakučionį ugdęs A. Menkevičius.

Žaisdamas Lietuvoje K. Jakučionis pasiekė įspūdingų rezultatų – 2019 ir 2021 m. pateko į simbolinį MKL žaidėjų penketą, 2017 ir 2019 m. atvedė savo komandą iki MKL vicečempionų vardų (2006 m. kartos čempionatas), o 2018 m. pasipuošė „Jr. NBA Lietuva“ sidabro medaliu.

Rungtyniaudamas metais vyresnių, 2005 m. kartos čempionatuose, 190 cm ūgio gynėjas 2019 ir 2021 m. padėjo komandai iškovoti vicečempionų vardus atitinkamai U14 ir U16 gimusių vaikinų pirmenybėse.

„Jis turi labai stiprų žaidimo pojūtį – sukuria daug situacijų sau ir kitiems. Manau, Kasparo stipriosios savybės, prie kurių prisidėjo Lietuvos krepšinio sistema, yra greitas sprendimų priėmimas, kūrybiškumas ir technika, kuri maloniai nustebino pačius katalonus. Aišku, kalbant apie aukštesnį lygį, apie kurį svajoja pats Kasparas ir aš, jo žaidime yra dar labai daug tobulintų vietų ir jis tą žino. Manau, kad pakeista aplinka, geros infrastruktūros sąlygos duos naują impulsą jo tobulėjimui“, – vylėsi SKM treneris A. Menkevičius.

Sostinės krepšininkas, būdamas vos 14-os, 2020–2021 m. sezone spėjo debiutuoti Vilniaus „Perlo Energijos“ klube ir tapo jauniausiu Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezono krepšininku.

2020 m. atstovaudamas Lietuvos U14 rinktinei K. Jakučionis laimėjo Baltijos taurę ir buvo pripažintas naudingiausiu turnyro žaidėju.

Nauju vilniečio karjeros etapu džiaugėsi ir SKM direktorius Mindaugas Noreika:

„Kasparas keliauja į aukščiausio lygio organizaciją, kur turi tikslą plėsti akiratį ir įsitvirtinti naujoje aplinkoje. Man Kasparas yra žaidėjas–orkestras. Jis vedė savo komandas į priekį visomis prasmėmis. Labai įsiminė žaidėjo darbo etika ir įdėtas darbas. Didžiausia pagarba jo tėveliams, kurie investavo į papildomas treniruotes, stovyklas. Dėl Kasparo sprendimo tėveliai daug bendravo su treneriais, manimi ir galiausiai nusprendė pasirinkti „Barcelonos“ sistemą. Manau, tai geras pasirinkimas Kasparui. Džiaugiuosi, kad Kasparo tėveliai, kaip ir jis pats, turi teisingą požiūrį į krepšinį.“

Praėjusiame MKL sezone SKM auklėtinis fiksavo trigubą dublį siekiančią statistiką. Vidutiniškai per mačą Kasparas pelnydavo 23,8 tšk., atkovodavo 14,5 kam., atlikdavo po 9,5 perd. ir perimdavo 3,9 kam.

„Eurohopes.com“ svetainėje, kurioje apžvelgiami perspektyviausi Senojo žemyno krepšininkai, K. Jakučionis tarp 2006 m. gimusių vaikinų šiuo metu užima 5 vietą.

Kasparas Jakučionis

Į vieną iš geriausių Europos krepšinio organizacijų patekęs K. Jakučionis atsakė į kelis SKM.lt klausimus.

– Kokie pirmieji įspūdžiai tapus „Barcelonos“ dalimi?

– Klubas priėmė šiltai ir draugiškai, daugelį žmonių jau pažinojau nuo ankstesnio vizito, tad įsikurti pavyko sklandžiai. Klubo atstovai rūpinasi ir padeda bet kokioje situacijoje, todėl jokių sunkumų nepajutau. Pirmas įspūdis labai geras ir tikiuosi, kad ir toliau viskas bus taip pat.

– Kuo sužavėjo „Barcelona“, kad nusprendei krepšininko karjerą tęsti būtent čia?

– „Barcelona“ sužavėjo savo sąlygomis bei galimybėmis sportuoti ir mokytis. Sprendimas prisijungti prie šios organizacijos nebuvo sudėtingas, nes kai gauni tokios organizacijos kvietimą, tiesiog negali jo atsisakyti. Tikrai nesakau, kad blogai buvo Lietuvoje, bet labai tikiuosi, kad „Barcelona“ padės man tobulėti visomis prasmėmis.

– Kaip apibūdintum savo etapą SKM organizacijoje?

– Šioje mokykloje praleidau beveik 12 metų. Visas tas laikas buvo išties puikus, pilnas gerų emocijų ir linksmų prisiminimų. Čia aš ne tik stiprėjau fiziškai kaip sportininkas, bet ir formavausi kaip asmenybė. Laikas praleistas SKM'e buvo labai reikšmingas mano gyvenime, todėl noriu padėkoti SKM organizacijai už visus metus praleistus drauge.

– Kokie Lietuvos treneriai labiausiai prisidėjo prie tavo tobulėjimo?

– Sutikau didelį būrį trenerių, kurie daugiau ar mažiau prisidėjo prie mano sportinės karjeros. Apie visus trenerius, ypač Arvydą Menkevičių, liko tik geriausi prisiminimai ir dėkingumas. Labiausiai norėtųsi išskirti ir padėkoti komandų treneriams Arvydui Menkevičiui ir Karoliui Čyžiui, darželio treneriui Gediminui Bražioniui, treneriui ir buvusiam SKM vadovui Justui Jankauskui, individualių įgūdžių treneriams Ignui Pagaliui bei Vidui Svetikui ir, beabejo, Lietuvos rinktinės treneriams Tomui Purliui ir Tomui Bakanauskui. Taip pat esu dėkingas visiems sutiktiems komandų draugams, su kuriais praleistas laikas treniruotėse ir stovyklose liks visada atminty. Taip pat ačiū visiems, ko nepaminėjau, bet sutikau šiame gyvenimo etape.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės