Svečių ekipos didvyriu sekmadienio mače tapo gynėjas Dwyane’as Wade’as, pelnęs 29 taškus ir atkovojęs 11 atšokusių kamuolių.

Ž. Ilgauskas vėl nebuvo registruotas susitikimui.

„Mavericks“ į priekį tradiciškai tempė Dirkas Nowitzki. Vokietis šįkart per 42 minutes surinko 34 taškus ir po krepšiais sugriebė 11 kamuolių.

Ketvirtame kėlinyje iniciatyva priklausė Majamio ekipai. Ji startavo pirmaudama 67:64, ketvirčio viduryje vis dar buvo priekyje 81:74, o likus žaisti 3 min. 21 sek. turėjo 6 taškų pranašumą 84:78.

„Mavericks“ pakilo į lemiamą šturmą ir milžiniškomis D. Nowitzki pastangomis, puolėjui pelnius 12 taškų iš eilės, santykis tapo lygus 86:86, kai žaisti liko 1 min. 39 sek.

Lygiai minutę abiejų komandų krepšininkai negalėjo pelnyti taškų, kol svečiams lemtingą dvitaškį metimu iš vidutinės distancijos pataikė Chrisas Boshas. „Mavericks“ atakos metu Udoniso Haslemo spaudžiamas D. Nowitzki prarado kamuolį, sviedęs jį į žiūrovus, tačiau po netikslaus LeBrono Jameso tritaškio aikštelės šeimininkai dar turėjo 4 sekundes paskutinei atakai. Vis dėlto ir ji nebuvo sėkminga – prie D. Nowitzki prilipęs U. Haslemas neleido vokiečiui patogiai atakuoti ir šis aidint sirenai nepataikė dvitaškio.

Lemiamomis akimirkomis „Mavericks“ pritrūko atsarginių žaidėjų indėlio. Ketvirtame kėlinyje be D. Nowitzki taškus Dalaso klubui pelnė tik Jose Juanas Barea bei Tysonas Chandleris.

„Turime rasti žmonių, kurie galėtų prisidėti prie Dirko taškų indėlio, – kalbėjo „Mavs“ veteranas, įžaidėjas Jasonas Kiddas. – Svarbiausia, kad turime sugebėti pelnyti taškų paskutinėmis minutėmis. Antrose rungtynėse mums tai pavyko, o dabar – ne.“

Kai buvo įvestas dabartinis finalo formatas, trečiose rungtynėse į priekį išsiverždavusi komanda laimėdavo čempionatą visus 11 kartų.

Dalaso „Mavericks“ – Majamio „Heat“ 86:88 (22:29, 20:18, 22:20, 22:21). Serija iki 4 pergalių – 1-2.

„Mavericks“: Dirkas Nowitzki 34 taškai (3/5 trit., 8/16 dvit., 9/9 baudų; 11 atk. kam.), Jasonas Terry 15 (1/3 trit., 4/10 dvit., 4/6 baudų), Shawnas Marionas 10 (0/1 trit., 4/11 dvit., 2/2 baudų), Jasonas Kiddas 9 (10 rez. perd., 6 atk. kam.), Jose Juanas Barea 6, Tysonas Chandleris 5 (11 atk. kam., 3 blk.), DeShawnas Stevensonas 3, Predragas Stokajovičius ir Ianas Mahinmi po 2.

„Heat“: Dwyane’as Wade’as 29 (2/4 trit., 10/17 dvit., 3/4 baudų; 11 atk. kam.), Chrisas Boshas 18 (7/18 dvit., 4/5 baudų), LeBronas Jamesas 17 (1/4 trit., 5/10 dvit., 4/4 baudų; 9 rez. perd.), Mario Chalmersas 12, Udonisas Haslemas 6, Mike’as Bibby 3, Joelis Anthony 2 (6 atk. kam.), Juwanas Howardas 1.