Trečiajame kėlinyje dominavę Martino Schillerio auklėtiniai svečiuose Vilniaus „Ryto“ (6-1) krepšininkams išrašė pirmąjį sezono pralaimėjimą – 84:72 (16:24, 18:18, 28:10, 22:20).

Sužaidus 24 minutes svečiai dar atsilikinėjo 42:48, tačiau rungtynių eigą aukštyn kojomis jie apvertė vos per 6 minutes laimėdami atkarpą 20:2.

Nugalėtojus į priekį vedė 13 taškų pelnęs Marius Grigonis bei po 12 taškų pridėję Lukas Lekavičius ir Augustinas Rubitas. „Rytui“ 18 taškų surinko Demetrius Jacksonas.

Susitikimą gerokai sėkmingiau pradėjo savų sirgalių palaikoma sostinės ekipa, kuri be atsako pelnė pirmuosius dešimt taškų, o sužaidus 9 minutes buvo priekyje 22:7.

Šalto dušo pabudinti „Žalgirio“ krepšininkai dar iki pirmojo ketvirčio pabaigos prisivijo 16:22, tačiau antro kėlinio pradžioje „Rytas“ atstatė dviženklę persvarą 27:16.

Kauno ekipa varžovams bėgti į priekį neleido. Komandos ilgai žaidė taškas į tašką, o po pertraukos žalgiriečiai spurtavo 20:2 bei persvėrė rezultatą 62:50.

Paskutiniajame kėlinyje „Rytas“ intrigos nebeatkūrė. Sužaidus 33 minutes kauniečiai įgijo rekordinę persvarą 70:56, o likęs laikas buvo tik formalumas.

Mačo pabaiga užsitęsė dėl nedidelio susistumdymo. Thomasas Walkupas paskutinę „Ryto“ ataką stabdė nesportine pražanga, o ant jo supykęs Dovis Bičkauskis atsakė stumtelėjimu į nugarą.

Už emocijų proveržį nesportinės pražangos buvo skirtos abiem krepšininkams.

Donaldo Kairio treniruojamai komandai šiame mače ypatingai trūko Andrew Goudelocko indėlio. „Žalgirio“ gynyboje strigęs vilniečių lyderis per 24 minutes pelnė tik 4 taškus (2/6 dvit., 0/3 trit.).

M. Schillerio kariauna pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (23-30), bet rečiau klydo (16-22) ir solidžiai atakavo iš toli: tikslą pasiekė 44 proc. kauniečių tritaškių (13/29).

„Rytas“: Demetriusas Jacksonas 18, Mindaugas Girdžiūnas 15, Kristjanas Kitsingas 10, Chrisas McCollough 8, Arnas Butkevičius 6, Gytis Radzevičius 5, Andrew Goudelockas 4, Rokas Gustys, Tautvydas Lydeka ir Dovis Bičkauskis po 2.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 13, Augustine‘as Rubitas ir Lukas Lekavičius po 12, Joffrey Lauvergne 11 (6 atk. kam.), Artūras Milaknis, Thomasas Walkupas ir Nigelas Hayesas po 9, Rokas Jokubaitis 6 (6 rez. perd.), Steve‘as Vasturia 3.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (595)