Madrido „Estudiantes“ (0-3) su Dovydu Giedraičiu namuose priėmė Vitorijos „Baskonia“ (3-0) su Roku Giedraičiu bei Tadu Sedekerskiu.

Itin atkakliame mūšyje sunkią pergalę iškovojo baskai. Ispanijos čempionai paskutinėmis sekundėmis triumfavo 86:84 (16:19, 22:28, 19:11, 29:26).

Kartu sudėjus, krepšininkai iš Lietuvos šiame susitikime metė net 15 tolimų metimų, iš kurių tikslą pasiekė 5.

Nors lietuviai abejose komandose atliko svarbų vaidmenį, lemiamą žodį šiame mače tarė amerikietis Pierria Henry, kuris likus žaisti 5 sekundes per D. Giedraičio rankas pataikė pergalingą dvitaškį.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo iniciatyvą ant savo pečių nešęs R. Giedraitis, kuris per 35 minutes pelnė 22 taškus (4/6 dvit., 2/10 trit., 8/8 baud.).

Puolėjas, kuris dar ir atkovojo 2 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus, surinko 20 naudingumo balų.

Solidžiai pasirodė ir 27 minutes ant parketo praleidęs Tadas Sedekerskis, kurio sąskaitoje 11 taškų (2/3 dvit., 2/3 trit., 1/2 baud.), 3 atkovoti kamuoliai ir 12 naudingumo balų.

D. Giedraitis Madrido ekipai per 20 minučių surinko 9 taškus (3/4 dvit., 1/2 trit.), 1 atkovotą kamuolį ir 7 naudingumo balus.

Dovydas Giedraitis

Likus žaisti 3 minutes „Baskonia“ pirmavo 78:74, bet leido varžovams pasivyti (78:78), o netrukus ir persverti rezultatą (81:80).

Prasidėjus paskutinei minutei Vitorijos klubas išsiveržė į priekį 82:81, o po Aleco Peterso dvitaškio likus žaisti 13 sekundžių pirmavo jau 84:81.

Johno Robersono tritaškis likus žaisti 6 sekundes išlygino rezultatą, tačiau herojumi tapo P. Henry.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose žaidė Tonye Jekiri, kuris per 32 minutes pelnė 20 taškų, atkovojo 8 kamuolius atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus.

Dramatiškai susiklostė ir kitų šeštadienio ACB lygos rungtynių pabaiga. Tenerifės „Iberostar“ paskutinę sekundę 84:82 (12:23, 14:19, 15:16, 43:24) palaužė „Murcia“ ekipą.

Fantastiškai ketvirtą kėlinį sužaidusiai Tenerifės komandai pergalę padovanojo paskutinę sekundę iš po krepšio pataikęs Sasu Salinas.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)