Puikiai dvikovai pasiruošę „Žalgirio“ krepšininkai pirmavo nuo pirmos iki paskutinės akimirkos, o vienu metu jų pranašumas siekė net 19 taškų - 55:36. Nors paskutiniame kėlinyje vokiečiams buvo pavykę sumažinti savo atsilikimą iki 7 taškų (60:67), žalgiriečiai į tai iš karto atsakė atkarpa 8:0 ir, susigrąžinę 15 taškų persvarą (75:60), ramiai užbaigė susitikimą pergale.

Verta pastebėti, kad „Brose Baskets“ atstovams šiame mače krepšys buvo tarsi užrištas - jie pataikė tik 3 tritaškius iš 20, o vienas naudingiausių ekipos žaidėjų Julius Jenkinsas surinko net -7 naudingumo balus (0/4 dvitaškiai, 1/2 tritaškis, 2 klaidos, 1 pražanga ir dar 2 jo metimai buvo blokuoti).

Komentarai po mačo:

„Žalgirio“ treneris Aleksandras Trifunovičius:

„Žinojome, kad šios rungtynės mums yra mirties arba gyvybės klausimas, bet pasistengėme, kad tą spaudimą jaustų varžovai. Mums pavyko kontroliuoti mačo eigą, išskyrus tik kovą dėl kamuolių po savo krepšiu. Ji mums pridarė daug problemų, ypač pirmoje mačo pusėje.

Aš didžiuojuosi komanda. Mes kartu įveikėme nemažai kliūčių ir manau, kad dabar esame tuo, kuo norime ir galime būti. O Bambergo ekipa aš visada žavėjausi ir linkiu jai kuo didžiausios sėkmės ateityje“.

„Brose Baskets“ strategas Chrisas Flemingas:

„Pirmiausia, aš noriu padėkoti fanams už jų pastangas ir palaikymą. Arenoje iš tiesų buvo neįtikėtina atmosfera. Antra, sveikinu „Žalgirį“. Deja, galiu pasakyti tik tai, ką ir taip žinote - Kauno klubas šį vakarą įdėjo daug daugiau pastangų. Todėl labiausiai esu nusivylęs ne dėl pralaimėjimo, o dėl to, kaip mes pralaimėjome“.

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ starto penketas (Mantas Kalnietis, Vytenis Lipkevičius, Sonny Weemsas, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas) mačą pradėjo kovingai ir po S. Weemso reido bei P. Jankūno dėjimo išsiveržė į priekį 4:0. Maža to, nesužaidus nė 3 min. „Brose Baskets“ treneris Chrisas Flemingas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes jo auklėtiniai atsiliko jau 2:8.

Pasitarimas vokiečiams padėjo ir jie po Casey Jacobseno ir Anthony Tuckerio dvitaškių bei Marcuso Slaughterio baudos metimo priartėjo iki minimumo - 9:10. Visgi po keturių iš eilės Marko Popovičiaus taškų žalgiriečiai vėl pabėgo į priekį (16:11), o kėlinį laimėjo 20:13.

Antrame ketvirtyje ir toliau situaciją kontroliavo žalgiriečiai, kurie po Tado Klimavičiaus tritaškio ir R. Javtoko metimo iš po krepšio įgijo 12 taškų persvarą - 29:17. Tačiau svečiai ties tuo nesustojo ir po trijų Tomo Delininkaičio bei S. Weemso tritaškių priekyje buvo jau net 18 taškų skirtumu - 40:22. Vis dėlto iki didžiosios pertraukos Bambergo atstovams jį pavyko kiek sumažinti - 30:44.

Trečio kėlinio pradžioje kurį laiką komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus, tačiau du tritaškius iš eilės smeigus M. Kalniečiui mūsiškiai vėl atitrūko (52:34), o po S. Weemso tolimo šūvio pirmą kartą pirmavo 19 taškų skirtumu - 55:36. „Brose Baskets“ žaidėjai nė nemanė nuleisti rankų ir spurtavo 13:3 bei „Žalgiriui“ prieš lemiamą ketvirtį paliko jau tik 9 taškų atsargą - 58:49.

M. Popovičius tritaškiu iš krašto kuriam laikui nuramino aistras - 65:52, bet šeimininkai toliau įnirtingai kibo į atlapus - 55:65 (likus žaisti 5 min.). Tuo nemalonumai nesibaigė, kadangi iš toli pataikė Predragas Šuputas - 60:67 (likus žaisti 2 min. 56 sek.). Tačiau tada tritaškį įmetė T. Delininkaitis, du taškus su pražanga pridėjo R. Javtokas, dvi baudas realizavo DeJuanas Collinsas ir žalgiriečiai artėjo link pergalės - 75:60 (likus žaisti 1 min. 40 sek.). Vokietijos klubas dar mėgino išsigelbėti greitomis pražangomis, bet ši taktika nesuveikė - „Žalgiris“ po metų pertraukos Eurolygoje šventė pergalę išvykoje rezultatu 82:68.

Rungtynės:

Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) - Kauno „Žalgiris“ (Lietuva) - 68:82 (13:20, 17:24, 19:14, 19:24).

„Brose Baskets“: Predragas Šuputas 16 (5/6 dvitaškiai), Brianas Robertsas 13 (5/9 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai), Marcusas Slaughteris 10 (9 atk. kam.), Anthony Tuckeris 9 (12 atk. kam.), Casey Jacobsenas (0/3 tritaškiai) ir Antonas Gavelis po 7 taškus.

„Žalgiris“: Sonny Weemsas (4/5 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 6 atk. kam.) ir Mantas Kalnietis (3/5 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 5 rez. perd.) po 14, Marko Popovičius 13 (1/7 tritaškiai, 3 klaidos), Tomas Delininkaitis 12 (3/4 tritaškiai), Paulius Jankūnas 10 (5/11 dvitaškiai, 14 atk. kam.), Robertas Javtokas 7 (3/7 dvitaškiai, 10 atk. kam.), Tadas Klimavičius 5 (1/1 tritaškis), DeJuanas Collinsas 3, Mindaugas Kuzminskas ir Milovanas Rakovičius (4 praž., -2 naud. bal.) po 2 taškus. Vytenis Lipkevičius ir Povilas Butkevičius taškų nepelnė.

Blokai: „Brose Baskets“ 3 – „Žalgiris“ 2;

Klaidos: „Brose Baskets“ 13 – „Žalgiris“ 13.

Bambergo „Brose Baskets“ fanai

* * *

Pirmo rato akistatą su „Brose Baskets“ atstovais „Žalgirio“ žaidėjai Kaune laimėjo rezultatu 81:70.

Primename, kad Eurolygos TOP-16 etapo burtai, suskirstysiantys 16-a pajėgiausių Senojo žemyno komandų į keturias grupes, bus traukiami šių metų gruodžio 28 dieną Barselonoje, Ispanijoje.