„Mūsų geriausi teisėjai, vadinamas antras srautas, LKL ir antroj diviziono NKL arbitrai pasirodė gerai. Ypač geri fizinių normatyvų rezultatai. Tik vienas žmogus iš 50-ies „neišbėgo“. Teorijos testą pagirtinai išlaikė LKL teisėjai. Iš Nacionalinės krepšinio lygos teisėjų penki padarė daugiau klaidų nei leistina ir laikinai yra suspenduoti. Tai yra daugoka“, – seminaro rezultatus apibendrino LKF TA prezidentas Kęstutis Pilipauskas.

„Antro srauto“ seminare dalyvavo ir Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Europos padalinio teisėjų vadovas Davorinas Nakičius. Jis ne tik stebėjo Lietuvos arbitrų testus, tačiau ir skaitė paskaitas apie teisėjavimo mechaniką, naujausias jos tendencijas, pražangų vertinimą ir rungtynių kontrolę.

„Pakvietėme D. Nakičių, kad būtų nuomonė „iš šalies“. Praktiką kviesti lektorius iš užsienio greičiausiai taikysime ir ateityje. Manau, kad buvo naudinga visiems. Jis galėjo pažiūrėti, kaip mes dirbame, įvertinti bendrą mūsų pasirengimo lygį“, – sakė K. Pilipauskas.

Drauge su D. Nakičiumi geriausi Lietuvos krepšinio arbitrai, komisarai bei inspektoriai analizavo vaizdo klipus iš praėjusio sezono LKL ir NKL mačų, diskutavo dėl rungtynių momentų.

Taip pat paskaitas skaitė buvęs LKF sporto ir renginių direktorius Tomas Rimkus, neseniai tapęs vienu FIBA teisėjų padalinio vadovų, LKF TA prezidentas K. Pilipauskas. Prie diskusijų prisidėjo buvęs vienas garsiausių Lietuvos krepšinio teisėjų, dabartinis LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas ir naujas LKL teisėjų direktorius, buvęs LKF prezidentas Algimantas Pavilonis.

Seminaro metu LKF prizais buvo apdovanoti geriausi praėjusio sezono Lietuvos arbitrai. Taip pat buvo įteiktas buvusio vieno geriausių Lietuvos krepšinio teisėjo Virginijaus Dovidavičiaus prizas didžiausią pažangą padariusiam arbitrui. Prizas, kurį įteikė V.Dovidavičiaus našlė Ingrida Dovidaviečienė bei sūnus Martynas, buvo skirtas šiauliečiui Aurimui Borusui.

Prieš fizinius testus buvo atliekami ir specialūs LKL teisėjų ir kandidatų tyrimai, nustatomas kūno masės indeksas ir kūno riebalų procentas.

Pagal seminaro rezultatus ir praėjusio sezono reitingus buvo sudaryti pajėgiausių Lietuvos krepšinio lygų LKL ir NKL teisėjų sąrašai.

Geriausių Lietuvos teisėjų seminarai rengiami dukart per metus – prieš sezoną ir jo viduryje. Prieš sezoną seminarai vyksta dviem srautais. Pirmame dalyvauja pradedantys ir Regionų krepšinio lygos (RKL) teisėjai, o antrame – pajėgiausių divizionų arbitrai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės