Rungtynes sėkmingiau pradėję Tomo Masiulio auklėtiniai pirmąsias 10 minučių diktavo rungtynių tempą, tačiau prasidėjus antrajam ketvirčiui perleido iniciatyvą amerikiečiams.

JAV studentai sugebėjo atsiplėšti 7-ių taškų pranašumu, tačiau laiku išnaudoję toliašaudę artileriją (pataikė 3 iš 4 tritaškių) lietuviai įpusėjus rungtynėms vėl kvėpavo varžovams į nugaras – 36:38.

Trečiajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką. Laiminti komanda nuolat keitėsi, tačiau iki ketvirčio pabaigos likus 3:30 min. lietuviai susikrovė trapią 4-ių taškų persvarą (54:50) ir privertė varžovų trenerį prašyti minutės pertraukėlės.

Likus pusantros minutės mūsiškių tolimas metimas leido pirmauti 7-ių taškų persvara (59:52). Tačiau dvi sėkmingos amerikiečių atakos juos priartino – 59:56.

Martino Gebeno taiklūs baudos metimai užbaigė trečią kėlinį, po kurio mūsiškiai pirmavo 61:56.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui Donato Tarolio taiklus tritaškis siuntė amerikiečius į lengvą nokdauną – 64:56. Į sėkmingą amerikiečių ataką Donatas Tarolis atsakė galingu dėjimu (66:58).

Jau po minutės Martyno Sajaus metimas leido lietuviams pirmauti dviženkle taškų persvara – 70:60. Amerikiečiai atrodė kiek pasimetę ir puldami sunkiai rasdavo sprendimų kaip pralaužti mūsiškių gynybą.

Sužaidus pusę ketvirčio situaciją valdė lietuviai, kurie po Kristupo Žemaičio tritaškio vėl pirmavo 74:64.

Prasidėjus 6-tai kėlinio minutei po M. Gebeno dvitaškio lietuviai nutolo 76:65, o amerikiečiai skubėjo, klydo ir jau patys pradėjo nebetikėti savo galimybėmis.

Likus porai minučių tikru galvos skausmu tapusio D. Tarolio dvitaškis beveik laidojo paskutines amerikiečių viltis (80:69).

Per likusį laiką lietuviai sėkmingai išsaugojo pergalingą pranašumą ir iškovojo auksinę pergalę 85:74 (19:17, 17:21, 25:18, 24:18).

Tad Lietuva universiadą užbaigė ypač solidžia nata: Lietuvos krepšininkai mūsų šalies studentų rinktinės medalių kraitį papildė auksinės prabos apdovanojimais.

Lietuviams pergalę pasiekti padėjo geras tritaškių pataikymas – 8/20 (40 proc.), taip pat ir laimėta kova dėl atšokusių kamuolių – 44:32. Net 17 kamuolių lietuviai atsikovojo po varžovų krepšiu.

Lietuva: Ignas Vaitkus 15, Evaldas Šaulys 14, Donatas Tarolis 13 (12 atk. kam.), Martinas Gebenas 12, Justas Tamulis ir Tomas Dimša po 9, Martynas Sajus 8, Kristupas Žemaitis 3, Dovis Bičkauskas 2, Paulius Danisevičius (per 1:28 min.) taškų nepelnė.

JAV: Carsenas Edwardsas 23, Isaacas Haasas 17, Vincentas Edwardas 16, Dakota Mathiasas 9, Ryanas Cline 5, Jacquilas Tayloras 4.

Universiados čempionais tapo Dovis Bičkauskas, Martinas Gebenas, Donatas Tarolis, Ignas Vaitkus, Tomas Dimša, Regimantas Miniotas, Mindaugas Kačinas, Justas Tamulis, Evaldas Šaulys, Kristupas Žemaitis, Paulius Danisevičius, Martynas Sajus, ekipai vadovavo vyr. treneris Tomas Masiulis, jo asistentas – Marius Tamolis.

Šis krepšininkų medalis Taivane papildė lietuvių trofėjų kraitį iki septynių - tris medalius (du aukso ir vieną bronzos) iškovojo plaukikas Danas Rapšys, du (sidabro ir bronzos) dziudo imtynininkė Santa Pakenytė ir vieną (bronzos) šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė.

***

Bronzos medaliai universiadoje atiteko Latvijos krepšininkams, kurie 81:74 (14:20, 12:15, 25:13, 30:26) nugalėjo Serbijos atstovus.

Latviams po 19 taškų pelnė Kristapas Plavniekas ir Linardas Jaunzemis, 18 – Rihardas Berzinis.

Serbijos rinktinei 21 tašką pelnė Nemanja Nenadičius, 17 – Ilja Dokovičius.

Latviai ant prizininkų pakylos universiadoje lipo pirmą kartą.

Primename, kad ketvirtfinalyje Lietuvos krepšininkai po itin dramatiškos rungtynių pabaigos 72:70 palaužė Argentinos komandą, o pusfinalyje 77:75 – Latvijos rinktinę.

Savo ruožtu JAV krepšininkai ketvirtfinalyje 111:107 nugalėjo Izraelį, o pusfinalyje 93:61 sutriuškino Serbiją.

2007-aisiais Lietuvos rinktinė yra tapusi universiados čempione, 2011 metais Lietuvos krepšininkai iškovojo bronzos medalius.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (235)