Visos sudėties į Tenerifę išvykęs „Rytas“ rungtynes pradėjo 7:0 atkarpa be atsako. Sudėtingus tolimus metimus pataikęs Lukas Uleckas tempė „Rytą“ į priekį puolime ir buvo tikras herojus.

Gynėjas pelnė 11 taškų, neprametė nei vieno metimo ir po pirmojo ketvirčio vilniečiai pirmavo minimaliu skirtumu – 21:20.

Vaidas Kariniauskas ėmėsi iniciatyvos antrajame kėlinyje ir sostinės komanda vėl atsiplėšė nuo varžovų (40:31). Tačiau Tenerifės ekipa sugebėjo sugrįžti ir sumažinti deficitą. Antrasis ketvirtis baigėsi vilniečiams turint 3 taškų persvarą – 41:38.

L.Uleckas pirmoje pusėje buvo rezultatyviausias su 11 taškų, V.Kariniauskas ir Ivanas Buva pridėjo po 8.

Antrą mačo pusę pradėjęs „Rytas“ nerado ginklų puolime ir varžovai perėmė iniciatyvą.

Per paskutines 5 minutes trečiajame kėlinyje sostinės ekipa pelnė tik tašką ir „Lenovo“ baigė jį turėdami dviženklį pranašumą 60:50.

Paskutiniame ketvirtyje šeimininkai turėjo 14-os taškų pranašumą (71:57), tačiau užsidegęs Speedy Smithas bandė traukti „Rytą“ ir jo pastangomis svečiai atkūrė intrigą. Likus kiek daugiau nei 2 min. komandas skyrė tik 5-i taškai (71:76).

Puolime nesportinę pražangą užsidirbo „Lenovo“ aukštaūgis Giorgi Shermadini, tačiau tuo svečiams pasinaudoti nepavyko. L. Uleckas pataikė tik vieną baudą, puolime kamuolį pametė ir S. Smithas, ir kiek vėliau G. Radzevičius, o varžovai per paskutines dvi minutes rezultatyviai naudojosi „Ryto“ klaidomis.

Galiausiai „Rytas“ nusileido 75:89 ir patyrė antrą pralaimėjimą Top-16 etape.

„Lenovo“: Kyle Wiltjer 25, Sasu Salin 14, Joan Sastre 12, Fran Guerra 10, Aaron Doornekamp 9 taškai.

„Rytas“: Speedy Smith 14, Lukas Uleckas 13, Ivan Buva 10, Gytis Radzevičius 9, Vaidas Kariniauskas 8, Mindaugas Girdžiūnas 6, Margiris Normantas 5, Tanner Leissner 4, Jarvis Williams ir Arnas Butkevičius po 3.

Artimiausias rungtynes FIBA Čempionų lygoje „Rytas“ žais kovo 8 dieną svečiuose prieš Strasbūro SIG, kovo 15 dieną laukia mūšis namie prieš „Lenovo“, Top-16 etapas bus baigtas kovo 23 dieną svečiuose prieš „Falco“.

„Rytas“ Top-16 kovas pradėjo nesėkme 71:76 namuose prieš Strasbūro SIG komandą, o prieš savaitę savo akcijas taisė pergale 91:88 (25:27, 21:26, 18:14, 27:21) prieš Sombathėjaus „Falco“ ekipą (Vengrija).

Antradienį Vengrijos klubas 63:85 (18:17, 15:19, 21:25, 9:24) neprilygo svečiams iš Strasbūro ir patyrė trečią nesėkmę. Tuo metu SIG ekipa iškovojo antrą pergalę.