Septinto pralaimėjimo išvengti siekę žalgiriečiai užtikrintai pradėjo rungtynes Graikijos sostinėje – po taiklių Joffrey Lauvergne'o metimų iš po krepšio ir 4 taiklių tritaškių iš eilės susikrovė dviženklį pranašumą.

Eurolygos rekordą pagal sužaistas rungtynes pagerinusio Pauliaus Jankūno dvitaškis leido Lietuvos čempionams pirmą kėlinį baigti pirmaujant 24:12.

Antrajame kėlinyje aikštės šeimininkus į neviltį varė taiklūs M. Grigonio, Nigelo Hayeso ir Thomaso Walkupo tritaškiai, įpusėjus dvikovai M. Schillerio auklėtiniai pirmavo 10 taškų – 43:33.

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai pelnė 8 taškus be atsako ir išlygino žaidimą. Beveik 4 minutes „Žalgiris“ jautė taškų badą, stringantį svečių puolimą išjudinti pamėgino M. Grigonis, pataikęs tritaškį.

Aikštės šeimininkai sugebėjo išlyginti rezultatą 50:50, bet net ir be M. Grigonio aikštėje žalgiriečiai surengė galingą spurtą 10:0 ir likus žaisti paskutines 10 min. pirmavo 60:50.

Paskutiniame ketvirtyje įsižaidė Rokas Jokubaitis, M. Schillerio auklėtiniai skirtumą padidino iki 15 taškų – 52:67. Graikijos čempionai sumažino skirtumą iki 5 taškų (67:72), tačiau žalgiriečiai taip trokštamos pergalės iš rankų neišleido.

Puikias rungtynes sužaidė M. Grigonis. „Žalgirio“ lyderis per 28 min. pelnė 24 taškus (3/6 dvitaškiai, 6/8 tritaškiai), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, suklydo triskart ir surinko 24 naudingumo balus.

Marius Grigonis - "Žalgirio" lyderis rungtynėse su "Panathinaikos"

„Žalgiris“ įspūdingai pataikė nuo trijų taškų linijos – taiklūs buvo 13 iš 20 tritaškių (65 proc.). Lietuvos čempionai taip pat geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių, šią kovą jie laimėjo 41:29. Tiesa, klaidomis M. Schillerio auklėtiniai taip pat buvo pranašesni už varžovus – 17:9.

Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius 12, Ioannis Papapetrou, Shelvinas Mackas ir Georgios Papagiannis po 10.

Žalgiris“: Marius Grigonis 24 (6/8 tritaškiai, 24 naud.b.), Nigelas Hayesas 14, Rokas Jokubaitis 10, Joffrey Lauvergne'as 8 (8 atk.k.), Augustine'as Rubitas 8 (8 atk.k.), Thomas Walkupas (8 rez.p.) ir Lukas Lekavičius po 5, Paulius Jankūnas 4, Artūras Milaknis 3, Martinas Gebenas 0.

"Panathinaikos" - "Žalgiris" rungtynių statistika

Iki penktadienio abi komandos sužaidė 29-ą kartus. „Panathinaikos“ tarpusavio kovose iškovojo daugiau pergalių – 22:6. Namie Graikijos čempionai prieš Lietuvos klubą yra pralaimėję tik kartą iš 14 rungtynių.

Vienintelį kartą kauniečiai Atėnuose laimėjo 2018 metų spalio 26 dieną, kai vedami Brandono Davieso (18 taškų) triumfavo 87:83. Praėjusį sezoną „Žalgiris“ nusileido Atėnų ekipai dukart – 85:86 namie ir 94:96 svečiuose.

„Žalgiris“ kitą savaitę namie žais abejas Eurolygos rungtynes – gruodžio 15 dieną su Vitorijos „Baskonia“, o gruodžio 17 dieną – su Stambulo „Fenerbahče“.