Aikštės šeimininkai grėsmingai pradėjo dvikovą greitai nutoldami 10:2, tačiau po M. Schillerio minutės pertraukėlės „Žalgiris“ atsigavo. Po tritaškį smeigė Marius Grigonis ir Thomas Walkupas, dar du tritaškius pataikė Augustinas Rubitas. Po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo lygus – 20:20.

Antrajame kėlinyje itin sėkmingai kamuolius skirstant Rokui Jokubaičiui „Žalgirio“ aukštaūgiai prisidėjo prie sėkmingos atkarpos 15:3, kurią karūnavo Nigelo Hayeso tritaškis. Lietuvos čempionai beveik įpusėjus dvikovai įgijo dviženklį pranašumą – 47:36.

„Žalgiris“ buvo itin pavojingas prie trijų taškų linijos – per du kėlinius pataikė 7 iš 10 tritaškių.

Ir po didžiosios pertraukos M. Schillerio auklėtiniai sėkmingai išlaikė iniciatyvą savo rankose, o aikštės šeimininkus traukė 8 taškus iš eilės pelnęs Louisas Labeyrie.

Atsigauti Valensijos ekipai padėjo veteranas Fernando San Emeterio, iniciavęs spurta 7:0. Likus žaisti 10 minučių „Žalgiris“ pirmavo 60:55.

Nerezultatyviai prasidėjusiame paskutiniame ketvirtyje žalgiriečiai neleistinai klydo ir leido atkurti varžovams intrigą (66:64). Aikštės šeimininkai paskutinę minutę spurtavo ir po Samo Van Rossomo tritaškio jau buvo priekyje 77:78. Rungtynės pasiekė kulminacinį tašką.

Per likusias 3 rungtynių sekundes M. Grigonis ėmėsi inciatyvos ir atlikęs verpstę bei išmaudęs du varžovus pataikė itin sudėtingą pergalingą dvitaškį.

Tai jau antros iš eilės Lietuvos čempionų rungtynės, kurias jie laimi paskutiniu metimu. Praėjusią savaitę pergalę Kaune išplėšė Th. Walkupas.

Žalgiris“: Augistine'as Rubitas 17 (4/5 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai), Jofrey Lauvergne'as 13 (12 atk.k.), Marius Grigonis 12, Rokas Jokubaitis 10 (6 rez.p.), Paulius Jankūnas ir Thomas Walkupas (5 rez.p.) po 8, Nigelas Hayesas 6, Artūras Milaknis 3, Martinas Gebenas 2, Lukas Lekavičius 0.

Valencia“: Klemenas Prepeličius 18, Louisas Labeyrie 17, Martinas Hermannssonas 13, Samas Van Rossomas 9, Mike'as Tobey 6, Vanja Marinkovičius 5, Nikola Kaliničius ir Bojanas Dubljevičius po 4, Fernando San Emeterio 2.

Eurolygos rungtynių "Valencia" - "Žalgiris" statistika

Pirmąsias tarpusavio rungtynes „Žalgiris“ namie pralaimėjo 82:94. Tuomet „Valencia“ tapo pirmąją komanda šį sezoną Eurolygoje įveikusia M. Schillerio auklėtinius.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais penktadienį Vitorijoje, kur susigrums su vietos „Baskonia“. Pastarosios marškinėlius vilki du lietuviai Rokas Giedraitis ir Tadas Sedekerskis.