Iš karto po informacijso paskelbimo sirgaliai patys inicijavo akciją surinkti pinigų sumą, kuri kompensuotų organizacijos skirtą baudą „Žalgirio“ klubui.

Kaip informuoja „Green White Boys“, per pusantros paros jau surinkta 4500 eurų – lygiai pusė baudos sumos. Kaip pažymi sirgaliai, suma renkama mokėti pinigus „lygai, kuri kuo toliau, tuo labiau purvina savo veidą ir savo veiksmais verčia abejoti buvimu joje“.

„Mūsų vertybės aiškios – kol esame Eurolygoje, mes garsiai visai Europai priminsime, jog esame kartu su Ukraina ir netoleruosim padugnių, kurios eina išvien su rusais. Slava Ukraini!", – rašoma „Green White Boys“ feisbuko paskyroje.

Sirgaliai tikisi, kad surinkti pavyks visą sumą.

Primename, kad Eurolyga trečiadienį skyrė Lietuvos čempionams 9 tūkst. eurų baudą dėl „grupės žmonių nepagarbių veiksmų“.

Klubas taip pat įspėtas dėl „nepakankamų prevencinių priemonių“.

Balandžio 3 d. vykusių rungtynių su Belgrado „Crvena Zvezda“ atmosferą įkaitino svečių sprendimas skambant Eurolygos himnui ingnoruoti Ukrainos vėliavos spalvų transparantą, raginantį nutraukti karą.


10,2 tūkst. žiūrovų „Žalgirio“ arenoje prieš ginčo kamuolį griausmingai nušvilpė „Crvena Zvezda“ krepšininkus, o aktyviausių sirgalių grupuotė „Green White Boys“ savo repertuarą pradėjo nuo skanduotės „Putin ch**lo“.

Trečiame ketvirtyje aistruoliai jau skandavo „F**k you Serbia“, „serbai yra rusų kekšės“, o „Green White Boys“ tribūnoje atsirado NATO, kurio aviacija 1999 metais bombardavo Belgradą, vėliava.

Po ketvirto kėlinio prie nedidelės svečių aistruolių grupelės prisigretinęs „Žalgirio“ gerbėjas, panašu, kėsinosi nudžiauti jų vėliavą. Kadangi serbai buvo įsikūrę tiesiai už „Crvena Zvezda“ atsarginių suolo, į veikiai įsiliepsnojusį konfliktą įsitraukė ir kai kurie komandos atsarginiai žaidėjai bei trenerių štabo atstovai. Ne iš karto pasirodę policijos pareigūnai paprašė sirgalių iš Serbijos saugumo sumetimais palikti „Žalgirio“ areną ir palydėjo juos į oro uostą.


„Crvena Zvezda“ klubas kitą dieną išplatino oficialų pranešimą, kuriame piktinosi kauniečių aistruolių provokacijomis ir tvirtino dar prieš kelias dienas šeimininkus įspėję, jog neketina prisidėti prie Ukrainos palaikymo akcijos.

„Dideliam mūsų apgailestavimui, prašymas nedemonstruoti transparanto, kuris nėra neutralus, nebuvo patenkintas (galbūt dėl kažkieno spaudimo). Viskas, kas vyko po to, buvo politinis spektaklis, o ne sportas. Tai smarkiai pažeidė esminius Eurolygos ir krepšinio principus“, – skundėsi Belgrado klubas, prašęs Eurolygos griežtai nubausti „Žalgirį“.

Kauniečiai paskutines savo rungtynes Eurolygoje laimėjo po pratęsimo 103:98.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės