Po trijų turų vieną pergalę turinčios vilnietės užima trečią vietą turnyro lentelėje.

Pirmas kėlinys „Kibirkšties-VIČI“ merginos prasidėjo labai prastai, o turkės spurtavo 10:0 ir Vilniaus klubo trenerių štabas buvo privertas prašyti minutės pertraukėlės. Sužaidus 3 minutes Lietuvos klubo taškų sąskaitą atidarė Daugilė Šarauskaitė, tačiau „Bešiktaš“ toliau didino pranašumą (10:23). Po pirmųjų 10 minučių komandas jau skyrė 15 taškų (14:29).

Antras susitikimo ketvirtis prasidėjo panašiu scenarijumi. „Kibirkšties-VIČI“ komandai sunkiai sekėsi stabdyti švedę Fridą Eldebrink, o turkės sužaidus 3 minutes susikrovė 20 taškų pranašumą (18:38). Sužaidus dar tris minutes Vilniaus klubo deficitas šoktelėjo iki 30 taškų (20:50).

Trečią rungtynių kėlinį geriau pradėjo aikštės šeimininkės, kurios sumažino atsilikimą iki 21 taško (36:57), tačiau ketvirčio pabaigą vėl sėkmingiau sužaidė Turkijos klubas (39:69). Paskutiniame rungtynių kėlinyje žaidimas išsilygino, tačiau per didelis skirtumas neleido „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės atkurti šiame mače intrigos.

Rezultatyviausiai „Kibirkšties-VIČI“ komandoje žaidė Ieva Šimkutė. Vidurio puolėja per 34 minutes pelnė 11 taškų (3/7 dvitaškiai, 5/8 baudos), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, tačiau suklydo 5 kartus.

Eglė Šniokaitė įmetė 9 taškus, Ny Hammonds – 8 (3 rez. per.), Vita Žilinskaitė ir Justina Kraujūnaitė (4 rez. per.) po 6, Vitalija Kaminskytė – 5 (5 atk. kam., 4 per.), Vita Gorobets (3 rez. per.) ir Daugilė Šarauskaitė (6 atk. kam.) po 4.

„Kibirkšties-VIČI“ komandoje šiame mače dar negalėjo rungtyniauti legionierė iš Juodkalnijos Ana Baletič, o trenerių sprendimu aikštėje nepasirodė Indrė Dudėnaitė ir Akvilė Vitunskaitė.

„Bešiktaš“ komandoje Frida Eldebrink įmetė 17 taškų (4 rez. per.), o Petra Kulichova (9 atk. kam.) ir Ziomara Morrison (10 atk. kam.) pelnė po 18.

Kitose šio vakaro D grupės rungtynėse Noginsko „Spartak“ klubas iš Rusijos išvykoje 73:67 nugalėjo Minsko „Horizont“ krepšininkes iš Baltarusijos.

„Utena“ iškovojo istorinę pergalę

Istorinę pergalę Europos taurės turnyro B grupėje iškovojo „Utenos“ (1/2) komanda, kuri namuose 72:70 (22:22, 11:21, 18:14, 21:13) po dramatiškos kovos palaužė Stambulo „Universitesi“ (1/2) ekipą su Kamile Nacickaite.

Rungtynių pradžią sėkmingiau sužaidė „Universitesi“ komanda, kuri sužaidus 5 minutes pirmavo 16:10. „Utena“ po Alfredo Vainausko paprašytos minutės pertraukėlės atkuto ir likus rungtyniauti 2 minutes išsiveržė į priekį – 19:18. Ketvirtis baigėsi esant lygiam rezultatui – 22:22.

Antrame ketvirtyje Stambulo krepšininkės ėmė dominuoti po „Utenos“ krepšiu ir po nesėkmingo savo bandymo pelnyti taškus vis sugriebdavo kamuolį puolime. Tai leido viešnioms spurtuoti 12:0 bei susikrauti dviženklį pranašumą – 36:26. Toks skirtumas tarp komandų išliko ir po dviejų kėlinių – 43:33 Kamilės Nacickaitės atstovaujamos „Universitesi“ naudai.

Po didžiosios pertraukos „Utena“ perėmė iniciatyvą ir sumažino atsilikimą iki 6 taškų. Stambulo komanda atlaikė lietuvių spaudimą ir neleido galutinai priartėti – 51:57 šeimininkės turėjo 6 taškų deficitą prieš lemiamą mačo atkarpą.

Ketvirtame kėlinyje užvirė tikra drama. Prabėgus kiek daugiau nei 3 minutėms Stambulo komanda pirmavo 9 taškais (64:55), tačiau „Utena“ nenuleido rankų ir ėmė vytis varžoves – 65:66. Nors po kelių sėkmingų atakų „Universitesi“ vėl truktelėjo į priekį (70:65), „Utena“ likus 41 sekundei sumažino atsilikimą iki minimumo – 69:70. Dar kelias atakas apsigynusi „Utena“ į priekį išsiveržė po Eglės Šulčiūtės reido ir puikaus dvitaškio – 71:70. Shenise Johnson nepataikė, o pražanga sustabdyta Greta Šniokaitė pataikė vieną baudą iš dviejų – 72:70. Lemiamai atakai viešnios turėjo 8 sekundes, bet paskutinis antpuolis buvo nevykęs ir pergalę iškovojo „Utenos“ ekipa.

„Utena“: Kristina Alminaitė 22 (8 atk. kam.), Eglė Šulčiūtė 16, Sandra Linkevičienė 11 (10 rez. perd.), Eglė Šikšniūtė 10 (8 atk. kam.), Rima Valentienė 8.

„Universitesi“: Shenise Johnson 16 (9 atk. kam.), Nevin Vatansever 12 (5 atk. kam.), Courtney Paris (7 atk. kam.) ir Artemis Spanou (5 atk. kam.) po 10.

Prisijunk prie tūkstančių sporto mėgėjų bendruomenės – tapk DELFI Sporto draugu „Facebook“, sužinok šviežiausias naujienas iš sporto arenų, dalinkis įžvalgomis ir komentarais!

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)