Iki galo kovoję Donaldo Kairio auklėtiniai šeštadienį Tel Avive 94:93 (16:27, 19:18, 31:23, 28:25) palaužė bendraamžius iš Kroatijos.

Dėl 5-osios vietos Lietuvos 20-mečiai sekmadienį kovos su turkais.

Likus žaisti dvi minutes lietuviai atsilikinėjo 82:91. Likus žaisti 41 sekundę jų deficitas dar siekė 7 taškus – 86:93.

Vis dėlto Lietuvos krepšininkai nepasidavė – Ignas Sargiūnas įmetė tris baudų metimus ir perėmė kamuolį, Arnas Velička pataikė dvitaškį su pražanga, o likus žaisti 5 sekundes pergalingus baudų metimus sumetė Lukas Uleckas.

Įspūdingai paskutines dvi minutes gynyboje sužaidę lietuviai per likusias penkias sekundes netgi neleido kroatams atlikti lemiamo metimo.

Lietuva: Vitalijus Kozys ir Grantas Vasiliauskas (7 atk. kam.) po 17, Arnas Velička 15, Ignas Sargiūnas ir Lukas Uleckas po 12.

Kroatija: Darko Bajo 24 (10 atk. kam.), Janas Palokajus 20, Toni Nakičius 14, Antonio Jordano 11.

Sėkmingiau startavę kroatai pasibaigus pirmajam kėliniui pirmavo 27:16, o po dar dešimties minučių buvo priekyje 45:35.

Po pertraukos Lietuvos krepšininkai pakeitė rungtynių eigą ir pasibaigus trečiajam ketvirčiui atsilikinėjo tik 66:68.

Ketvirtojo kėlinio viduryje 6:0 spurtavę Lietuvos atstovai prisivijo varžovus 79:81, bet svarbų tritaškį tuomet smeigė Josipas Batiničius (84:79).

Netrukus Kroatijos krepšininkai nutolo jau 88:79, tačiau D. Kairio kariauna nepasidavė ir paskutinėmis sekundėmis išplėšė pergalę.

Lietuviai turnyro ketvirtfinalyje 78:94 neprilygo Izraeliui, o kroatai 63:71 krito prieš Prancūziją.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (55)