Kitame atrankos pusfinalyje nuo 19 val. 30 min. susirems Lietuvos ir Lenkijos krepšininkai. Didysis finalas, kurio nugalėtojai ir pateks į Tokijo olimpines žaidynes, numatytas sekmadienį 19 val. 30 min.

Nugalėtojus į priekį vedė daugiau nei pusę komandos taškų surinkę Mike'as Tobey su 27 (8/12 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 2/2 baudos, 12 atk. kam., 35 naud. balai) ir Luka Dončičius su 23 taškais (4/6 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 6/11 baudos, 13 rez. perd., 9 atk. kam., 33 naud. balai). 12 taškų pridėjo Zoranas Dragičius.

Pietų amerikiečiai priešinosi tik du kėlinius. Po didžiosios pertraukos slovėnai nutarė nebejuokauti ir atitrūko 20 taškų atstumu (67:47), kurį vėliau dar labiau padidino.

Rungtynės:

Slovėnija – Venesuela 98:70 (26:21, 22:20, 23:14, 27:15).

Slovėnija: Mike'as Tobey 25 (12 atk. kam.), Luka Dončičius 21 (13 rez. perd., 9 atk. kam.), Zoranas Dragičius 12, Edo Muričius 7, Vlatko Čančaras, Jaka Blažičius ir Luka Rupnikas po 6, Gregoras Hrovatas 5 taškai.

Venesuela: Michaelas Carrera 16, Pedro Chourio 13, Davidas Cubillanas 10, Jose Vargas 9, Windi Graterolas 6 taškai.

Dabartiniai Europos čempionai su L. Dončičiumi priešakyje Nemuno saloje kol kas kelia įspūdingas bangas – prieš tai slovėnai nepasigailėjo nei Angolos (118:68), nei Lenkijos (112:77) ir netgi perėmė favoritų etiketę iš šeimininkų lietuvių.

Tuo metu venesueliečiai 65:76 neatsilaikė prieš Lietuvos komandą, tačiau 94:80 susitvarkė su Pietų Korėjos atstovais.

Įdomu, kad 1991-aisiais nepriklausomybę paskelbusi Slovėnija dar nėra nė karto dalyvavusi olimpinėse krepšinio varžybose.

Savo ruožtu Venesuelos vyrai jose grūmėsi du kartus: 1992-aisiais Barselonoje liko 11-i (grupėje tik po atkaklios kovos 79:87 nusileido žaidynėse debiutavusiai Lietuvai), o 2016-aisiais Rio de Žaneire užėmė 10 vietą.

Rungtynių eiga:

Slovėnijos starto penketas: Luka Dončičius, Zoranas Dragičius, Jaka Blažičius, Vlatko Čančaras ir Mike'as Tobey.

Venesuelos starto penketas: Heissleris Guillentas, Pedro Chourio, Jose Vargas, Miguelis Ruizas ir Michaelas Carrera.

Slovėnai iškart įrodinėjo savo viršų ir po sėkmingos Lukos Dončičiaus atkarpos įpusėjus pirmam kėliniui jau pirmavo 17:6. Visgi pietų amerikiečiai po nokdauno atsigavo ir, pataikę kelis tolimus metimus, priartėjo – 26:21.

Antro ketvirčio pradžioje dar kelias rezultatyvias atakas surengė Pedro Chourio – 31:26. Tačiau antrą tritaškį smeigęs M. Tobey sugrąžino slovėnams dviženklę persvarą – 38:28. Nors prieš didžiąją pertrauką L. Dončičius pelnė du taškus iš po krepšio, slovėnams atitrūkti nepavyko – 48:41.

Pabėgimą Balkanų atstovai organizavo trečiame kėlinyje: penkis taškus iš eilės sumetė M. Tobey, dvitaškį pridėjo Luka ir Venesuelos trenerių štabas prašė minutės pertraukėlės – 55:41. Įsibėgėję slovėnai spruko į priekį ir po dar vienos tolimos L. Dončičiaus bombos susikrovė jau 20 taškų atsargą – 67:47. Prieš paskutinį ketvirtį – 71:55.

Kuo toliau, tuo labiau intriga nyko: po dar vieno slovėnų minispurto – 77:57. Iš toli prisitaikė ir Edo Muričius, o nugalėtojai klausimų nebekėlė – 82:60. Galutinis rezultatas – 98:70.

Vietas Tokijo olimpinėse žaidynėse jau yra užsitikrinusios aštuonios komandos: šeimininkė Japonija, JAV, Argentina, Australija, Prancūzija, Ispanija, Nigerija ir Iranas.

Prie jų prisijungs dar keturios šalys, laimėjusios kvalifikacinius turnyrus Lietuvoje, Kroatijoje, Serbijoje ir Kanadoje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (70)