Didžiąją susitikimo dalį atsilikinėję žalgiriečiai trečiame kėlinyje varžovus į priekį buvo paleidę net 15 taškų skirtumu (23:38), bet antroje mačo dalyje pastebimai pagerino gynybą ir likus žaisti 3 min. 35 sek. jau patys pirmavo 4 taškais - 62:58.

Vis dėlto viskas sprendėsi pačioje pabaigoje: graikams pirmaujant vienu tašku iš pradžių viską apversti aukštyn kojomis galėjo Kšyštofas Lavrinovičius, o paskui jo brolis Darjušas - deja, nė vieno mestas dvitaškis tikslo nepasiekė ir svarbią pergalę 67:66 šventė „Panathinaikos“ klubas.

Beje, „Žalgiriui“ per visą Eurolygos varžybų istoriją tai buvo jau aštuntas pralaimėjimas Atėnuose iš tiek pat galimų.

Rungtynių eiga:

„Žalgirio“ starto penketas: Ibrahimas Jaaberas, Marko Popovičius, Tremmellas Dardenas, Paulius Jankūnas ir Darjušas Lavrinovičius.

Žalgiriečiai dvikovą pradėjo pakiliai: Marko Popovičiaus tritaškis ir du Darjušo Lavrinovičiaus taškai leido iškart išsiveržti į priekį - 5:0. Tačiau trys iš eilės Jono Mačiulio, Dimitrio Diamantidžio ir Michaelio Bramoso tolimi šūviai leido graikams labai greitai persverti rezultatą savo naudai - 9:7. Šeimininkai ir toliau nemažino savo apsukų bei po Stephane'o Lasme ir Marcuso Bankso dvitaškių įgijo jau 6 taškų persvarą - 13:7. Pačioje kėlinio pabaigoje M. Bramosas smeigė antrą savo tritaškį ir „Panathinaikos“ pirmavo jau 22:13.

Po septynių iš eilės Oliverio Lafayette'o pelnytų taškų „Žalgiriui“ pavyko kiek priartėti (20:25), o po Mindaugo Kuzminsko tolimos bombos iš mūsiškių deficito beliko tik 2 taškai - 23:25. Tiesa, jau po kelių akimirkų trys iš eilės NBA patirties turinčio Jasono Kapono pataikyti tritaškiai Graikijos klubui sukrovė dviženklį pranašumą - 34:23. Ir tai dar buvo ne pabaiga: po to paties J. Kapono ir J. Mačiulio dvitaškių skirtumas tapo jau rekordinis - 38:23. Iki didžiosios pertraukos žalgiriečiai jį sumažino 5 taškais - 33:43.

Trečio ketvirčio pradžioje „Žalgirį“ į priekį vedė Tremmellas Dardenas, po kurio taiklaus tritaškio ir dvitaškio komandas skyrė jau tik 7 taškai (38:45), o po dviejų Ibrahimo Jaabero baudų ir Pauliaus Jankūno tritaškio žalgiriečiai jau kvėpavo varžovams į nugaras - 43:45. Rezultatas po trijų kėlinių žadėjo įtemptą kovą iki paskutinių akimirkų - 54:49.

Intriga tik dar labiau augo, nes po penkių Kšyštofo Lavrinovičiaus taškų ir dviejų M. Kuzminsko baudų rezultatas tapo lygus - 56:56. Maža to, po to paties K. Lavrinovičiaus ir M. Popovičių tritaškių „Žalgiris“ žengė žingsnį pergalės link - 62:58 (likus žaisti 3 min. 35 sek.). Deja, „Panathinaikos“ ekipai prieš prasidedant paskutinei minutei pavyko atstatyti pusiausvyrą - 66:66 (likus 1 min. 8 sek.). S. Lasmei taip pat pataikius vieną baudą iš dviejų graikai vėl išsiveržė į priekį - 67:66, o K. Lavrinovičius kitos atakos metu nepataikė iš arti. Likus 28 sek. kamuolys priklausė šeimininkams. Ir nors Marcusas Banksas prasižengė puolime, per likusias 7 sek. suregzta Joano Plazos auklėtinių ataka buvo nesėkminga - Darjušas Lavrinovičius nepataikė dvitaškio ir pergalė 67:66 atiteko Atėnų klubui.

Rungtynės:

Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) - Kauno „Žalgiris“ (Lietuva) 67:66 (22:13, 21:20, 11:16, 13:17).

„Panathinaikos“: Jasonas Kapono 16 (4/6 tritaškiai), Michaelis Bramosas 15 (5/9 tritaškiai), Stephane'as Lasme 14, Marcusas Banksas 8, Jonas Mačiulis 7 (28 min., 1/2 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 2/2 baudos, 3 atk. kam., 3 klaidos, 2 perimti kam., 1 blokas, 4 pražangos), Dimitris Diamantidis 3 (4 min.), Roko Ukičius (8 rez. perd.) ir Jamesas Gistas po 2 taškus.

„Žalgiris“: Kšyštofas Lavrinovičius 13 (3/5 tritaškiai), Tremmellas Dardenas 12 (3/4 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai), Paulius Jankūnas 9 (6 atk. kam.), Ibrahimas Jaaberas 8, Oliveris Lafayette'as (2/2 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai) ir Mindaugas Kuzminskas po 7, Marko Popovičius 6, Darjušas Lavrinovičius 4 taškai. Rimantas Kaukėnas (17 min.) ir Mario Delašas (5 min.) taškų nepelnė, o Jeffas Foote'as ir Vytenis Lipkevičius nežaidė.

Blokai: „Panathinaikos“ 4 – „Žalgiris“ 1;

Klaidos: „Panathinaikos“ 13 – „Žalgiris“ 11.

* * *

Kitose jau pasibaigusiose penktadienio E grupės rungtynėse Maskvos CSKA klubas namuose 90:71 (25:24, 17:18, 21:16, 27:13) įveikė Stambulo „Anadolu Efes“ komandą.

Antrojo turo mačą žalgiriečiai žais sausio 4 dieną namuose su Malagos „Unicaja“ ekipa iš Ispanijos.

„Žalgiris“ pirmame etape pasiekė 8 pergales ir patyrė tik 2 nesėkmes (prieš Zagrebo „Cedevitą“ ir Pirėjo „Olympiakos“), tuo metu „Panathinaikos“ komanda su 6 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais A grupėje užėmė tik trečią vietą - į priekį praleido Madrido „Real“ ir Maskvos srities „Chimki“ vyrus.