Primename, kad Ukrainos krepšinio teisėjas M. Ambrosovas teigė, kad prieš dvejus metus bandyta jį papirkti Europos taurės finalo metu. Eurolyga nedelsdama pranešė, kad imasi tirti šio atvejo. Savo ruožtu patys ukrainiečiai saviškį išvadino korumpuotu.


Į šią situaciją sureagavo ir UEBO, kuri stojo į teisėjų, kuriuos apkaltino M. Ambrosovas pusę – Boriso Ryžyko ir Iliaso Koromilo.

„Tai yra visiškas melas, kuriuo norima sukelti žalą Eurolygai ir UEBO nariams. Mes visiškai pasitikime savo narių etika“, – tokią poziciją išplatino organizacija.

Ši trimis punktais išvardino, kodėl stoja mūru už kaltinimų sulaukusius arbitrus.

„Visų pirma, M. Ambrosovas prabilo praėjus dviems metams nuo minimų rungtynių ir tą padarė per žiniasklaidą, o nesikreipdamas oficialiu keliu. Antra, reikia žinoti, kad šiuos kaltinimus meta žmogus, kurį Ukrainos krepšinio federacija diskvalifikavo dėl korupcijos už pinigų ėmimą ir parašų klastojimą. Trečia, sunku patikėti, kad tai yra sutapimas, jog M. Ambrosovas kaltinimus išsakė praėjus vos kelioms dienoms, kai buvo atmestas jo prašymas vėl teisėjauti Eurolygos rungtynėse“, – teigia UEBO.

M. Ambrosovas teisėjavo 2021 m. Europos taurės finale, kuriame varžėsi „Monaco“ ir Kazanės UNIKS. Būtent už pagalbą rusų klubui jam buvo pasiūlyta 10 tūkst. eurų, aiškino 42-ejų teisėjas.

Finale buvo žaidžiama iki dviejų pergalių, o kyšis jam buvo pasiūlytas prieš antrąjį susitikimą. M. Ambrosovo teigimu į jį kreipėsi kitas puikiai žinomas Ukrainos teisėjas B. Ryžykas. Šis buvo trečiasis, kontaktinis asmuo – į patį B. Ryžyką kreipėsi kitas teisėjas, graikas I. Koromilas, kuris ir pasiūlė piniginį atlygį bei paprašė, kad tai būtų perduota M. Ambrosovui.

„Tai, ką papasakosiu, nustebins daugelį. Likus trims dienoms iki mačo, sulaukiau B. Ryžyko skambučio. Jis paaiškino, kad UNIKS treniruoja du graikai ir kad į jį kreipėsi I. Koromilas. Jeigu sutinku, toliau turiu kontaktuoti tiesiogiai su juo. Man B. Ryžykas pasiūlė pagalvoti 24 val.“, – kalbėjo M. Ambrosovas.


Jis teigia, kad net nesvarstė pasiūlymo ir su I. Koromilu nebendravo. Esą tą įrodo ir finalo baigtis – „Monaco“ tada triumfavo 2:0, o antrąjį mačą laimėjo 86:83.

Į šias kalbas sureagavo ir abu minimi teisėjai.

„Noriu patikinti, kad šie kaltinimai neturi jokio pagrindo, tik norą pakenkti mano reputacijai ir garbei. Nedelsdamas kreipiausi į savo advokatą, kad jis imtųsi teisinių veiksmų prieš šį asmenį“, – SDNA.gr sakė I. Koromilas.

„Šie kaltinimai neturi jokių įrodymų ir yra melagingi. Nemalonu matyti savo vardą tokiose istorijose. Nedelsdamas imsiuosi teisinių veiksmų prieš šį asmenį, kurį Ukrainos krepšinio federacija nuo teisėjavimo yra nušalinusi visam gyvenimui“, – ryžtingas buvo ir B. Ryžykas.

Eurolyga šiuo metu atlieka vidinį patikrinimą nustatyti M. Ambrosovo teiginių tikrumui. Savo ruožtu Ukrainos krepšinio federacijos prezidentas Vladimiras Drabikovskis pareiškė, kad netiki M. Ambrosovo žodžiais.

„Tai mano asmeninė nuomonė, bet aš netikiu tuo. Žinau visus šiuos teisėjus, žinau Eurolygos teisėjavimo sistemą. Taip dalykai nevyksta. Ambrosovas buvo mano auklėtinis. Jis buvo atsakingas už Ukrainos vyrų antrosios lygos ir moterų pirmosios lygos teisėjų paskyrimus. Tačiau federacija jį nušalino dėl korupcijos. Dėl paskyrimų iš teisėjų jis reikalavo pinigų, kartais net pusės mėnesinio užmokesčio.

Nuo tada jis atakuoja mane ir B. Ryžyką. Nežinau, kodėl jis persekioja Borisą. Kai buvo jaunas, Mykola buvo geras teisėjas. Bet įgavęs galios pasikeitė“, – graikų žiniasklaidai kalbėjo V. Drabikovskis.
B. Ryžykas yra vienas gerbiamiausių Eurolygos teisėjų. Jis net 11 kartų švilpė finalo ketverto varžybose.

Su SDNA.gr bendravęs graikų teisėjas Spiros Gkontas, kuris kartu su M. Ambrosovu švilpė 2021 m. Europos taurės finale, ukrainietį pavadino protingu žmogumi.

„Pagrindinis klausimas – kokius įrodymus jis turi. Žinau, kad jis labai protingas žmogus. Nemanau, kad jis kalbėtų, jeigu neturėtų kažko, kas pagrįstų tai“, – sakė S. Gkontas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją