Nors kauniečiams per pagrindinį laiką nepavyko atsirevanšuoti savo varžovams už nesėkmę, patirtą keturiais taškais pirmame rate (81:85), turnyro lentelėje jie pavijo Italijos atstovus.

Italai į Lietuvą atskrido be Artūro Gudaičio, kuriam buvo diagnozuotas gastroenteritas.

Besibaigiant pirmam kėliniui žalgiriečiai atsiliko 23:25, tačiau vedami Zacho LeDay'aus ir Nigelio Hayeso surengė spurtą 10:0 ir organizavo pabėgimą – 33:25. Jo atlikti neleido net keturi Vladimiro Micovo tritaškiai, bet 15-a N. Hayeso taškų vien per pirmą mačo pusę visgi leido „Žalgiriui“ išlikti priekyje – 53:44.

Tiesa, po didžiosios pertraukos milaniečiai pasivijo šeimininkus, o po Sergio Rodriguezo tritaškio net persvėrė rezultatą – 60:61. Kovą taškas į tašką lemiamame kėlinyje nutraukė Jocko Landale'o, Pauliaus Jankūno ir Z. LeDay'aus tolimi šūviai – 88:78 (likus 3 min. 30 sek.). Bet „Armani“ vyrai atsisakė kapituliuoti ir paskutinę minutę išlygino rezultatą – 91:91.

Per penkias papildomas minutes aikštėje jau dominavo žaliai-balti su Z. LeDay'umi priešakyje. Baigiantis rungtynėms traumą dar patyrė vienas „Armani“ lyderių S. Rodriguezas, o pergalė liko Kaune – 105:97.

Karjeros pasirodymą Eurolygoje surengė N. Hayesas, kuris finišavo su 21 tašku ir 25 naudingumo balais. 19 taškų nugalėtojams pridėjo Z. LeDay'us, 18 – Thomas Walkupas, 16 – Edgaras Ulanovas, 14 – Jockas Landale'as.

Kitą savaitę žaliai-baltų laukia net du Eurolygos mūšiai: antradienį namuose su Maskvos srities „Chimki“, o ketvirtadienį – svečiuose su Sankt Peterburgo „Zenit“.

Rungtynės:

Kauno „Žalgiris“ – Milano „Armani“ 105:97 (27:25, 26:19, 19:27, 19:20; 14:6) po pratęsimo.

„Žalgiris“: Nigelis Hayesas 21 (2/3 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 8/9 baudos, 25 naud. balai), Zachas LeDay'us 19 (5/9 dvitaškiai, 1/1 tritaškis, 6/7 baudos, 24 naud. balai), Thomas Walkupas 18 (5/7 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 2/2 baudos), Edgaras Ulanovas 16 (6 rez. perd., 25 naud. balai), Jockas Landale'as 14, Paulius Jankūnas 8, Artūras Milaknis 3, Rokas Jokubaitis 2 taškai. K. C. Riversas (20 min.) ir Karolis Lukošiūnas bei Martinas Gebenas (abu po 16 sek.) taškų nepelnė.

„Armani“: Vladimiras Micovas (4/8 tritaškiai), Sergio Rodriguezas (8 rez. perd.) ir Kalebas Tarczewski (6/7 dvitaškiai, 6/8 baudos) po 18, Drew Crawfordas 13 (3/4 tritaškiai), Keiferis Sykesas 11, Michaelas Rollas 7, Riccardo Moraschini 5, Nemanja Nedovičius 3, Jeffas Brooksas ir Paulis Biligha po 2 taškus.

Komandų statistika: „Žalgiris“ – „Armani“

Dvitaškiai: 25/41 (61 proc.) – 19/32 (59 proc.).

Tritaškiai: 10/20 (50 proc.) – 15/33 (45 proc.).

Baudų metimai: 25/30 (83 proc.) – 14/18 (78 proc.).

Atkovoti kamuoliai: 27 – 24.

Rezultatyvūs perdavimai: 23 – 23.

Perimti kamuoliai: 6 – 5.

Klaidos: 8 – 9.

Blokai: 1 – 1.

Pražangos: 19 – 26.

Ši dvikova vyko nepaisant to, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į tai, kad Europos regione, ypač Italijoje, sparčiai daugėja naujojo koronaviruso sukeliamos užkrečiamosios ligos (COVID-19) atvejų, rekomendavo atidėti susitikimą arba jį žaisti tuščioje arenoje, t. y., be žiūrovų, taip išvengiant masinio žmonių susibūrimo vienoje vietoje.

Ir iš tiesų šį kartą į Nemuno salą susirinko ne toks gausus būrys sirgalių kaip įprasta. Nors visi bilietai buvo seniai išparduoti, apie 6 tūkst. žiūrovų į mačą neatvyko, o keli šimtai jų, nerimaudami dėl koronaviruso plitimo, jau anksčiau pateikė prašymus grąžinti pinigus už bilietus į mačą.

Pats „Žalgirio“ klubas dėl viruso grėsmės papildomai tikrino visus sirgalius termovizoriais ir prašė į renginį nevykti sirgalių iš Šiaulių, kur užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šalyje.

Kadangi specialus patikrinimas užtruko šiek tiek ilgiau, prie „Žalgirio“ arenos nusidriekė nemažos eilės. Pasak gausiai susirinkusių žmonių, tokia patikra didesnių sunkumų nesukėlė ir tai buvo būtina norint užtikrinti saugumą rungtynių metu.

Pirmame rate Milane žalgiriečiai apmaudžiai nusileido „Armani“ ekipai rezultatu 81:85.

Tiesa, tuomet viskas galėjo baigtis ir kitaip: „Žalgiris“ likus žaisti 12 sek. atsiliko 81:83, bet užspendė į kampą Michaelą Rollą, kuris du kartus sužingsniavo ir dar užmynė vidurio liniją, tačiau per metrą nuo įvykių epicentro stovėjęs graikų arbitras Ioannis Foufis neįžvelgė nieko neleistino ir netrukus pasiuntė italus įtvirtinti savo pergalės prie baudų metimų linijos.

Praėjus porai dienų po kontroversiškos rungtynių Milane pabaigos oficiali Eurolygos svetainė išplatino pranešimą, kuriame pripažino, kad teisėjai lemiamu metu nepastebėjo net trijų M. Rollo taisyklių pažeidimų – dėl visų jų kamuolys ir teisę į paskutinę ataką turėjo priklausyti „Žalgiriui“.