Duško Ivanovičiaus auklėtiniai nuo pat rungtynių pradžios primetė žalgiriečiams klampų žaidimą. 7 kartus pirmame kėlinyje suklydę Lietuvos čempionai atsiliko 13:17, tačiau po spurto antro kėlinio pradžioje išlygino rezultatą 21:21.

Semajas Christonas ir Tornike Šengelija vedami aikštės šeimininkai vėl susigrąžino iniciatyvą ir įpusėjus dvikovai „Baskonia“ pirmavo 35:30.

Po didžiosios pertraukos Lukas Lekavičius pelnė 5 taškus iš eilės ir davė gerą impulsą savo komandos draugams. Likus žaisti 10 minučių Lietuvos čempionai pirmavo 51:45.

Š. Jasikevičiaus auklėtiniai baigiantis ketvirtam kėliniui padidino skirtumą iki 14 taškų (67:53) ir pergalės iš rankų jau neišleido.

Žalgiriečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių net 43:22, o labiausiai išsiskyrė puolime sugriebę 17 kamuolių. Tiesa, Š. Jasikevičiaus auklėtiniai suklydo 18 kartų (Vitorijos komanda – 12).

Rungtynių naudingiausiu žaidėju tapo Edgaras Ulanovas. Jis per 34 min. pelnė 15 taškų (3/5 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 0/1 baudos), atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, 5 kartus suklydo ir surinko 15 naudingumo balų.

Baskonia“: Semajas Christonas 17, Tornike Šengelija 12, Achille Plonara ir Pierria Henry po 6.

Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 15 (3/5 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 0/1 baudos, 7 atk.k.), Lukas Lekavičius 13, Zachas LeDay 11, Nigelas Hayesas ir Thomas Walkupas po 8, Artūras Milaknis ir Martinas Gebenas po 7, KC Riversas 3 (1/7 tritaškiai), Jockas Landale'as 2, Paulius Jankūnas 0.

Rungtynių statistika

„Baskonia“Statistika„Žalgiris“
20/37 (54 proc.)Dvitaškiai18/32 (56,3 proc.)
5/20 (25 proc.)Tritaškiai9/27 (33,3 proc.)
5/6 (83,3 proc.)Baudos11/13 (84,6 proc.)
22Atk. kam.43
16Rez.perd.14
4Per. kam.5
12Klaidos18
3Blokai2

Pirmojo rato šių komandų akistatoje Kaune 70:58 pajėgesni buvo baskų ekipos žaidėjai. Tai buvo nerezultatyviausias Lietuvos čempionų mačas šį sezoną.

Iki šios dvikovos kauniečiai baskams pralaimėjo penkis kartus iš eilės. Paskutinį kartą „Žalgiris“ prieš „Baskonia“ triumfavo 2017 metų balandį (84:79).

Kitas Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais vasario 28 dieną namie su Milano „Armani“ komanda.