Iki finalo ketverto Kauno klubui trūksta tik vienos pergalės, kurią „Žalgiris“ galės pasiekti šį ketvirtadienį Kaune.

Antradienio akistatos atkakliame pirmame kėlinyje „Žalgirio“ galvos skausmu kiek netikėtai tapo Brianas Robertsas, kuris per pirmą ketvirtį pelnė net 9 taškus, nors per pirmąsias šios serijos dvejas rungtynes vidutiniškai pelnydavo vos po 2,5 taško.

Šeimininkai pirmoje ketvirčio pusėje atsiliko 7:13, tačiau nuo suolo pakilę žalgiriečiai sėkmingai naikino deficitą.

Verta pažymėti Beno Udrihą, kuris ne tik pats pelnė 4 taškus (2/2 dvit.), tačiau ir atliko net 4 rezultatyvius perdavimus. Sėkmingas „Žalgirio“ žaidimas antroje kėlinio pusėje leido šeimininkams po pirmųjų 10-ies minučių pirmauti 21:19.

Antrame kėlinyje atkarpą 12:0 laimėję žalgiriečiai pirmąkart atitrūko dviženkliu pranašumu – 37:24.

Gynyboje svečius sukaustęs „Žalgiris“ likus minutei iki ilgosios pertraukos mėgavosi 17-os taškų persvara. Individualiomis pastangomis puolimą atgaivinęs „Olympiakos“ antro ketvirčio paskutinę minutę šiek tiek sumažino deficitą – 47:36.

Po ilgosios pertraukos technine Antano Kavaliausko pražanga puikiai pasinaudojo veteranas Vassilis Spanoulis, kuris vienos atakos metu pelnė net 5 taškus ir „Žalgirio“ persvarą apkarpė iki 7-ių taškų (53:46).

Tačiau puikia atkarpa atsakė ir „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas, kurio penki taškai leido vėl atitrūkti dviženkliu pranašumu.

Tobulai kėlinį užbaigę šeimininkai prieš lemiamą kėlinį pirmavo 67:50.

Įsibėgėjęs ir pergalę užuodęs „Žalgiris“ nemažino apsukų ir ketvirtame kėlinyje. Šeimininkai kaustė svečių puolimą kibia gynyba ir sėkmingai rinko taškus puolime.

Po Axelio Toupane'o tritaškio su pražanga „Žalgiris“ triuškino varžovus jau 74:52.

Žalia jūra arenoje traukė pergalės skanduotes, o svečiai paskutinėmis minutėmis jau buvo nuleidę rankas. Šarūnas Jasikevičius rungtynių pabaigoje tausojo lyderius, o į aikštę žengė šioje ketvirtfinalio serijoje debiutavę Paulius Valinskas ir Martynas Sajus.

Mačą ramiai užbaigę šeimininkai šioje Eurolygos ketvirtfinalio serijoje įsirašė antrą pergalę – 80:60.

„Žalgiris“. Brandonas Daviesas 18 (6/8 dvit., 6/7 baudų met.), Paulius Jankūnas 13 (5/5 dvit., 3/4 baudų met., 6 atkov. kam.), Kevinas Pangosas 12 (2/2 dvit., 2/5 trit., 2/2 baudų met.), Axelis Toupane 10, Vasilje Micičius 8, Antanas Kavaliauskas 7, Beno Udrihas 6 (6 rez. perdavimai), Aaronas White'as 5, Artūras Milaknis 1 taškas, Edagras Ulanovas (per 22 min.) 0, Paulius Valinskas (per 4 min.) 0, Martynas Sajus (per 2:31 min.) 0 taškų.

„OLY“: Vassilis Spanoulis 14, Brianas Robertsas 11, Jamelas McLeanas, Kostas Papanikolaou ir Kimas Tillie po 6, Ioannis Papapetrou 5 (8 atkov. kam.), Nikola Milutinovas, Georgios Printezis, Vangelis Mantzaris ir Janis Strelnieks po 3 taškus, Georgios Bogris (per 5 min.) 0, Bobby Brownas (per 9 min.) 0 taškų.

Statistika („Žalgiris“ – „Olympiakos“):

Dvitaškiai: 24/33 (72,7 proc.) – 14/31 (45 proc.)

Tritaškiai: 4/16 (25 proc.) – 4/22 (18,2 proc.)

Baudų metimai: 20/25 (80 proc.) – 20/27 (74,1 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 31 – 24

Rezultatyvūs perdavimai: 23 – 12

Klaidos: 12 – 11

Perimti kamuoliai: 3 – 5

Blokai: 2 – 1

Ketvirtosios rungtynės ketvirtadienį Kaune taip pat prasidės 20 val.

Rungtynėms teisėjavo 52-ejų italas Luigi Lamonica, kuris laikomas vienu autoritetingiausių teisėjų Senajame žemyne. L. Lamonicai rungtynėse Kaune talkino taip pat didelę patirtį sukaupęs ukrainietis Borisas Ryžikas ir ispanas Juanas Carlosas Garcia Gonzalezas.

Prieš rungtynes mintimis apie mačą pasidalino buvę krepšininkai.

Iki trijų pergalių žaidžiama ketvirtfinalio serija startavo praėjusią savaitę Graikijoje. Pirmajame mače žalgiriečiai po pratęsimo nugalėjo varžovus 87:78.

Tada „Žalgirio“ gretose išsiskyrė asmeninius Eurolygos rekordus gerinęs Brandonas Daviesas, pelnęs 21 tašką, atkovojęs 8 kamuolius ir atlikęs 3 blokus. Kevinas Pangosas pridėjo 20 taškų ir 6 rezultatyvius perdavimus, o Artūras Milaknis įmetė 16 taškų.

„Olympiacos“ gretose Vassilis Spanoulis surinko 25 taškus ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus, Georgios Printezis pelnė 12 taškų ir atkovojo 5 kamuolius, 11 taškų ir 7 atkovotus kamuolius į savo sąskaitą įsirašė Ioannis Papapetrou.

Už dviejų dienų Pirėjuje šeimininkai išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą, laimėję antrąjį mačą 79:68. Rezultatyviausio žaidėjo rolę su 21 tašku tą kartą užėmė „Olympiacos“ aukštaūgis Jamelas McLeanas. V. Spanoulis pridėjo 17 taškų.

„Žalgirio“ stovykloje vėl patikimai žaidė 20 taškų pelnęs B. Daviesas. Vasilije Micičius surinko 13 taškų ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus, A. Milaknis įmetė 11 taškų.

Jeigu po krepšinio spektaklio Kaune serijos rezultatas bus lygus – 2-2, penktasis ir lemiamas „Žalgirio“ ir „Olympiakos“ susitikimas kitą savaitę vyks Pirėjuje.

Žalgirio“ ir „Olympiakos“ ketvirtfinalio rungtynių rezultatai ir serijos tvarkaraštis:

Balandžio 18 d., Pirėjas – 87:78, po pratęsimo laimėjo „Žalgiris“ (1-0)

Balandžio 20 d., Pirėjas – 68:79 laimėjo „Olympiakos“ (1-1)

Balandžio 24 d. Kaunas – 80:60 laimėjo „Žalgiris“ (2-1)