Pirmos pora minučių klostėsi lygiai (6:6), tačiau 11-ą tašką pelnius Mariui Grigoniui „Žalgiris“ spurtavo 12:0 ir atsiplėšė 18:6. Tai neužgesino svečių iš Danijos entuziazmo ir po kelių minučių jie priartėjo 16:22. Po pirmo kėlinio šeimininkai buvo priekyje 26:21.

Antrame kėlinyje Tomo Masiulio auklėtiniai pradėjo naudoti zoninę gynybą, kuri davė akivaizdžią naudą. Apsigynę žalgiriečiai po Mantvydo Staselio 4 taškų iš eilės ir Luko Lekavičiaus metimo vėl įgijo dviženklę persvarą – 36:25. Pirmame kėlinyje tylėjęs Tomas Dimša įsižaidė ir po jo dviejų identiškų 2+1 atakų „Žalgiris“ nutolo 42:27. Justui Tamuliui įmetus tritaškį ir T. Dimšai pelnius 10-ą tašką šeimininkai įpusėjus mačui pirmavo 47:30.

Trečiame kėlinyje kauniečiai galutinai palaužė varžovus. T. Dimša ir M. Grigonis įmetė iš toli, J. Tamulis pelnė 11 taškų iš eilės ir po 30 minučių žaidimo „Žalgiris“ dominavo 81:42. Paskutiniame ketvirtyje „Žalgirio“ lyderiai ilsėjosi, tačiau tai nesutrukdė triuškinančia persvara laimėti rungtynių 100:65.

„Žalgiris“: T. Dimša 19, M. Grigonis 18 (5 atk. kam., 2 blk.), J. Tamulis 16, S. Januškis 10, R. Gustys 10, M. Staselis 8, L. Lekavičius 6 (5 rez. perd.), S. Raupys 5 (5 atk. kam.), P. Šatkus 4, T. Miškinis 2, K. Vene 2 taškai. K .Červinskis taškų nepelnė.

„Vaerlose BBK“: D. Knudsenas 18, M. Fabriciusas 15 (9 atk. kam.), P. Molleris 12 taškų (5 atk. kam.).

Jaunieji žalgiriečiai rungtyniauja A grupėje, kurioje sužaistos ir dar vienerios rungtynės. „Topsportschool VBL“ (Belgija) aštuoniolikmečiai sutriuškino Prahos „USK Futures Stars“ komandą 105:76.

Būtent su belgais „Žalgiris“ susitiks antrose penktadienio rungtynėse. Šį mačą, kurio pradžia 20.45 val., tiesiogiai transliuos Baltijos televizija. Prieš tai 20.00 val. įvyks iškilminga turnyro atidarymo ceremonija.