Visa „Armani Olimpia“ komanda surinko vos 33 naudingumo balus bei prastai atakavo tiek iš dviejų taškų zonos (9/27, 33 proc.), tiek iš toli (8/28, 28,6 proc.) ar nuo baudų metimo linijos (6/12, 50 proc.).

Svečiai laimėjo kovą po krepšiais (41-33) bei atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (14-8).

Trečio kėlinio antroje pusėje šeimininkė „Olimpia“ nebuvo pelniusi nė 30-ies taškų (29:40), o prieš lemiamą ketvirtį „Anadolu Efes“ jautėsi pakankamai komfortabiliai pirmaudama 46:34.

Ketvirtame kėlinyje rungtynių eiga nesikeitė: į bet kokius „dizainerių“ bandymus priartėti svečiai turėjo savo atsaką ir atstatydavo saugią dviženklę persvarą.

Įpusėjus ketvirčiui po Chriso Singletono baudos metimo „Anadolu Efes“ pirmavo 57:42. Per minutę šeimininkai sumažino skirtumą iki 10-ies (47:57), bet Shane'as Larkinas smeigė tikslų tolimą metimą (47:60).

Paskutinės trys minutės nieko nepakeitė: „Olimpia“ ir toliau klydo bei strigo, o „Anadolu Efes“ ramiai žygiavo pergalės link. Svečiai laimėjo 64:48 ir perėmė namų aikštės pranašumą: serijoje iki 3 pergalių Ergino Atamano vadovaujama ekipa priekyje 1-0.

„Olimpia“ pasiekė naują Eurolygos antirekordą su vos 48-iais pelnytais taškais atkrintamųjų namų rungtynėse.

Ankstesnis prasčiausias rezultatas priklausė nebeegzistuojančiai Sienos „Montepaschi“, kuri 2008/2009 m. sezono atkrintamųjų susitikime namų arenoje pelnė 53 taškus.

Nugalėtojų gretose sėkmingai žaidė abu ekipos lyderiai Shane'as Larkinas ir Vasilije Micičius, pelnę po 16 taškų.

Maža to, rungtynių pabaigoje susižeidė vienas „Olimpia“ lyderių Nicolo Melli. „Nežaidėme gerai puolime. Atakavome siaubingai, apėmė kažkokia depresija. Be to, blauzdos traumą patyrė N. Melli.

Taigi, tai buvo labai, labai bloga naktis. Tikiuosi, persigrupuosime ir sėkmingiau sužaisime antrą mačą“, – kalbėjo E. Messina.

„Olimpia“: Nicolo Melli 10, Ben Bentil 9, Devonas Hallas, Troy Danielsas ir Shavonas Shieldsas po 8 taškus.

„Anadolu Efes“: Shane'as Larkinas 16 (15 naud. b., 5 rez. p.), Vasilije Micič 16 (7 atkov. k., 13 naud. b.), Bryanas Dunstonas 9, Chrisas Singletonas.

Pirmose rungtynėse Milane nežaidė puolėjas Luigi Datome. Be to, treneriui E. Messinai trūko ir kito puolėjo Konstantino Mitoglou, kuris išlieka suspenduotas dėl įtarimų vartojus dopingą.

„Olimpia“ reguliariajame sezone demonstravo geriausią gynybą lygoje, praleisdama vid. 72 taškus į savo krepšį, tuo metu „Anadolu Efes“ pagal renkamų taškų vidurkį (83,1) nusileido tik „Monaco“ (84). Tarpusavio susitikimuose abusyk pergales šventė italai (75:71 ir 83:77), turnyro lentelėje užėmę trečią vietą. Turkai finišavo šešti.

Antrasis mačas balandžio 21 d. vyks taip pat Milane.

Antradienį nuo 22 val. atkrintamąsias pradės ir „Barcelona“ bei Miuncheno „Bayern“.