Katalonai dėl trečios vietos sekmadienį grumsis su Maskvos CSKA klubu.

Madrido krepšininkai šį sezoną Katalonijos komandą įvairiuose frontuose nugalėjo penkis kartus iš šešių. „Real“ komanda Barselonos klubui yra nusileidusi nieko nelėmusiose Ispanijos čempionato rungtynėse.

„Barca“ ekipai nepavyko atkeršyti varžovams ir už nesėkmę praėjusio Eurolygos finalo ketverto pusfinalyje. Apskritai Europos turnyruose tarpusavio mačuose 12:8 pirmauja „Barcelona“. Iš viso Ispanijos krepšinio milžinai akis į akį susitiko daugiau nei 200 kartų, tačiau finalo ketverte vienas prieš kitą žaidė tik trečią sykį.

„Real“ stipriausią žemyno turnyrą laimėjo net aštuonis kartus, bet pastarąjį kartą jau seniai – 1995 metais, kai „Karališkajam“ klubui atstovavo Arvydas Sabonis. Pernai „Real“ klubas finale pralaimėjo Pirėjo „Olympiakos“ krepšininkams.

„Barcelona“ ekipa Eurolygoje sau lygių neturėjo 2003 ir 2010 metais. 2003-ais „Barca“ aprangą vilkėjo Šarūnas Jasikevičius.

Rungtynių eiga:

Rungtynės prasidėjo lygia ir atkaklia kova (2:2, 4:4). Netrukus katalonai įsiveržė į priekį (12:4, atkarpa - 8:0). „Real“ komandos treneris Pablo Laso buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Ji padėjo ir madridiečiai greitai priartėjo 13:12 (atkarpa - 1:8). Dar po kelių sėkmingų epizodų „Real“ komanda persvėrė santykį 18:20. Po pirmų 10 min. žaidimo lygu - 20:20.

Antras ketvirtis prasidėjo 7 „sausais“ „Real“ klubo taškais (20:27). Po „Barca“ žaidėjo nesportinės pražangos madridiečiai dar labiau nutolo (20:31, atkarpa - 0:11). Katalonų „sausrą“ tritaškiu nutraukė Juanas Carlosas Navarro, bet tuo pačiu atsakė ir Felipe Reyesas (26:34). Toliau vyko rezultatyvus krepšinis, kur puolimas dominavo prieš gynybą (30:39, 18 min.). „Barcelona“ ekipa pateko gana į gilią duobę (35:45). Po 20 min. kovos „Real“ klubas pirmavo - 45:37.

Trečią ketvirtį sėkmingiau pradėjo madridiečiai, kurie toliau diktavo savo sąlygas priešininkams - 53:42. „Real“ krepšininkai po S. Rodriguezo tritaškio ir Ioanio Borousio bei Rudy Fernandezo greitų atakų toli pabėgo nuo konkurentų - 63:47. Madrido ekipa ir toliau nemažino apsukų ir skirtumas netrukus tapo jau nepadorus - 70:47. Po trijų kėlinių „Real“ komandos pergalė jau nekėlė abejonių - 73:48.

Paskutinis ketvirtis buvo tik formalumas. „Real“ ekipa negailestingai daužė amžinus varžovus - 90:54 (likus 4:34 min.). Madridiečiai šventė triuškinančią ir pelnytą pergalingą milžinišku skirtumu - 100:62. 100-ąjį tašką pelnė Jaycee Carrollas.

Rezultatas:

„Real“ - „Barcelona“ - 100:62 (20:20, 25:17, 28:11, 27:14).

„Real“: Sergio Rodriguezas 21 (1/3 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai, 7/7 baudos), Nikola Mirotičius 19, Rudy Fernandezas 12, Felipe Reysas ir Sergio Llullas po 11, Jaycee Carrollas ir Ioannis Bourousis po 7, Tremmellas Dardenas 6, Slaughteris 4, Salah Mejri 2 taškai.

„Barcelona“: Ante Tomičius 16 (6/8 dvitaškiai, 4/9 baudos, 8 atk. kam.), Erazemas Lorbekas ir Bradas Olesonas po 8, Boštjanas Nachbaras ir Marcelinho Huertas po 7, Kostas Papanikolaou 6, Joey Dorsey 5, Juan Carlos Navarro 3, Abrinesas 2 taškai.