Eurolyga skyrė Lietuvos čempionams 9 tūkst. eurų baudą dėl „grupės žmonių nepagarbių veiksmų“.

Klubas taip pat įspėtas dėl „nepakankamų prevencinių priemonių“.

Primename, kad balandžio 3 d. vykusių rungtynių atmosferą įkaitino svečių sprendimas skambant Eurolygos himnui ingnoruoti Ukrainos vėliavos spalvų transparantą, raginantį nutraukti karą.

10,2 tūkst. žiūrovų „Žalgirio“ arenoje prieš ginčo kamuolį griausmingai nušvilpė „Crvena Zvezda“ krepšininkus, o aktyviausių sirgalių grupuotė „Green White Boys“ savo repertuarą pradėjo nuo skanduotės „Putin ch**lo“.

Trečiame ketvirtyje aistruoliai jau skandavo „F**k you Serbia“, „serbai yra rusų kekšės“, o „Green White Boys“ tribūnoje atsirado NATO, kurio aviacija 1999 metais bombardavo Belgradą, vėliava.

Po ketvirto kėlinio prie nedidelės svečių aistruolių grupelės prisigretinęs „Žalgirio“ gerbėjas, panašu, kėsinosi nudžiauti jų vėliavą. Kadangi serbai buvo įsikūrę tiesiai už „Crvena Zvezda“ atsarginių suolo, į veikiai įsiliepsnojusį konfliktą įsitraukė ir kai kurie komandos atsarginiai žaidėjai bei trenerių štabo atstovai. Ne iš karto pasirodę policijos pareigūnai paprašė sirgalių iš Serbijos saugumo sumetimais palikti „Žalgirio“ areną ir palydėjo juos į oro uostą.

„Crvena Zvezda“ klubas kitą dieną išplatino oficialų pranešimą, kuriame piktinosi kauniečių aistruolių provokacijomis ir tvirtino dar prieš kelias dienas šeimininkus įspėję, jog neketina prisidėti prie Ukrainos palaikymo akcijos.

„Dideliam mūsų apgailestavimui, prašymas nedemonstruoti transparanto, kuris nėra neutralus, nebuvo patenkintas (galbūt dėl kažkieno spaudimo). Viskas, kas vyko po to, buvo politinis spektaklis, o ne sportas. Tai smarkiai pažeidė esminius Eurolygos ir krepšinio principus“, – skundėsi Belgrado klubas, prašęs Eurolygos griežtai nubausti „Žalgirį“.

Kauniečiai paskutines savo rungtynes Eurolygoje laimėjo po pratęsimo 103:98.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Krepsinis.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės