Tiesa, šį kartą Š. Jasikevičius gavo pasireikšti tik 3 minutes, per kurias prametė vienintelį metimą (0/1 tritaškis), atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir 1 kartą suklydo bei surinko -1 naudingumo balą.

Nepaisant to, itin patikimai gynęsi „Regal Barcelona“ žaidėjai neleido „Lietuvos rytui“ nė pagalvoti apie laisvus metimus ir beveik visą laiką kontroliavo padėtį aikštėje. Tiesa, 18-os taškų skirtumas, kuriuo baigėsi rungtynėse - didžiausias, kokį svečiams buvo pavykę pasiekti.

Š. Jasikevičius savo profesionalaus žaidėjo karjerą pradėjo būtent „Lietuvos ryte“ - 1998-1999-ųjų sezone jis vilkėjo sostinės ekipos aprangą, o iškart po jo persikėlė į Liublianos „Olimpiją“, po to - ir į „Barceloną“. 2010 metais gynėjas grįžo į Vilnių, tačiau čia neišbuvo nė sezono ir vėl pakėlė sparnus į užsienį.

Dvikova su „Regal Barcelona“ - pirmasis Eurolygos egzaminas naujajam „Lietuvos ryto“ treneriui Darius Maskoliūnui, pakeitusiam Aleksandrą Džikičių.

Rungtynių eiga:

Rungtynės prasidėjo nervingai ir komandos pirmas dvi su puse minutės negalėjo pelnyti taškų. Ypač nesėkmingai puolė „Lietuvos rytas“, suklydęs pirmose visose trijose pirmose atakose (du kartus suklydo Predragas Samardžiskis), o Artūras Jomantas gavo net tris greitas pražangas. Tačiau šeimininkai po P. Samardžiskio, A. Jomanto ir R. Seibučio taškų buvo priekyje - 6:3. Vis dėlto katalonai atsakė atkarpa 8:0 ir po Pete'o Mickaelio bei Joe Ingleso dvitaškių jau patys turėjo 5 taškų persvarą - 11:6. Ją svečiai išsaugojo iki pat kėlinio pabaigos - 13:8.

Antrame ketvirtyje tęsėsi kibus gynybinis krepšinis: sužaidus tris minutes po Juano Carloso Navarro ir Nathano Jawai'aus taškų „Regal Barcelona“ pirmavo jau 21:12. Laimei, laiku tritaškį smeigė Deividas Dulkys, dvitaškį pridėjo Leonas Radoševičius ir „Lietuvos rytas“ priartėjo iki 17:21. Po sėkmingos L. Radoševičiaus ir Mindaugo Katelyno šeimininkų deficitas sumažėjo iki trijų taškų - 22:25.

Į aikštę įžengus Šarūnui Jasikevičiui svečių reikalai nesitaisė ir R. Seibutis sėkmingu reidu varžovams paliko tik vieną tašką (24:25), o Janis Blūmas taiklia bauda išlygino rezultatą - 25:25. Tiesa, per paskutines 2,5 sek. Barselonos ekipai dar pavyko surengti rezultatyvų išpuolį ir susigrąžinti trapią persvarą: dvitaškį aidint sirenai pataikiu Erazemas Lorbekas - 27:25.

Trečią kėlinį D. Maskoliūno auklėtiniai pradėjo itin ryžtingai ir po J. Blūmo tritaškio bei R. Seibučio taškų vėl persvėrė svarstykles savo naudai - 30:29. Tačiau tas pats R. Seibutis netrukus buvo nubaustas technine pražanga ir J. C. Navarro ją pavertė dviem taškais - 31:30. Tuo mūsiškių problemos nepasibaigė: po tritaškį smeigė E. Lorbekas ir J. C. Navarro - 37:32. Vaikiškai klydę vilniečiai leido varžovams dar labiau nutolti ir pirmą kartą įgyti dviženklį pranašumą - 45:34. Toks jis išliko iki pat ketvirčio pabaigos - 47:36.

Nors „Lietuvos rytui“ pavyko priartėti iki 40:47, svečiai į tai atsakė savo penkiais taškais be atsako ir vėl kontroliavo situaciją - 54:42. Po J. Ingleso dvitaškio komandas skyrė jau 14 taškų - 56:42 (likus žaisti 6 min. 40 sek.). Per likusį laiką „Lietuvos rytui“ intrigos atkurti nebepavyko ir „Regal Barcelona“ šventė pelnytą pergalę 67:49.

Rungtynės:

Vilniaus „Lietuvos rytas“ (Lietuva) - Barselonos „Regal Barcelona“ (Ispanija) 49:67 (8:13, 17:14, 11:20, 13:20).

„Lietuvos rytas“: Leonas Radoševičius 11 (5/9 dvitaškiai), Renaldas Seibutis 8 (4/9 dvitaškiai, 6 rez. perd., 3 perimti kam.), Deividas Dulkys (2/2 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai) ir Nemanja Nedovičius po 7, Janis Blūmas ir Predragas Samardžiskis po 4, Mindaugas Katelynas (0/4 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 2/2 baudos, 9 atk. kam.), Steponas Babrauskas, Artūras Jomantas ir Dejanas Ivanovas po 2 taškus. Vilmantas Dilys ir Eimantas Bendžius nežaidė.

„Regal Barcelona“: Juanas Carlosas Navarro 13 (3/5 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 4/4 baudos), Joe Inglesas 11 (3/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/2 baudos), Erazemas Lorbekas 9, Pete'as Mickaelas (4/6 dvitaškiai) ir Nathanas Jawai'us po 8, C. J. Wallace'as 7, Ante Tomičius 5, Marcelinho Huertas, Marko Todorovičius ir Alexas Abrinesas po 2 taškus. Šarūnas Jasikevičius ir Victoras Sada taškų nepelnė.

Komandų statistika:

Dvitaškiai: „Lietuvos rytas“ 18/38 (47 proc.) – „Regal Barcelona“ 23/44 (52 proc.);

Tritaškiai: „Lietuvos rytas“ 3/17 (18 proc.) – „Regal Barcelona“ 4/18 (22 proc.);

Baudų metimai: „Lietuvos rytas“ 4/8 (50 proc.) – „Regal Barcelona“ 9/10 (90 proc.);

Atkovoti kamuoliai: „Lietuvos rytas“ 33 – „Regal Barcelona“ 34;

Rezultatyvūs perdavimai: „Lietuvos rytas“ 11 – „Regal Barcelona“ 14;

Perimti kamuoliai: „Lietuvos rytas“ 5 – „Regal Barcelona“ 5;

Blokai: „Lietuvos rytas“ 4 – „Regal Barcelona“ 2;

Klaidos: „Lietuvos rytas“ 17 – „Regal Barcelona“ 12.

6.Bambergo "Brose Baskets" (Vokietija)02131:158

Trečiame ture vilniečiai spalio 25 d., ketvirtadienį, namuose priims Belgrado „Partizan“ vyrus.

Pirmame ture „Lietuvos rytas“ išvykoje 73:75 nusileido Maskvos CSKA klubui, o „Regal Barcelona“ 72:60 nugalėjo Bambergo „Brose Baskets“ komandą.