Rungtynių eiga

Sužaidus beveik pusę kėlinio švieslentė fiksavo du lygybę – 9:9. „Ryto“ gretose du tritaškius pataikė pastaruoju metu nemažai kritikos sulaukęs Dominique Suttonas.

„Žalgirio“ gretose du dvitaškius pataikė Brandonas Daviesas, vieną pridėjo Thomas Walkupas, tritaškį pataikė Edgaras Ulanovas.

Fantastiškas D. Suttono dėjimas per Lauryną Birutį – neabejotinai vienas gražiausių šio LKL sezono epizodų. „Vos iš kėdės neišvirtau!“, – nuostabos neslėpė komentatorius Vaidas Čeponis.

„Už ką?!“, – klausia Šarūnas Jasikevičius po to, kai teisėjas skyrė Mariui Grigoniui nesportinę pražangą prieš Deividą Sirvydį. Visgi, pats žalgirietis nebandė ginčytis su arbitrais.

Po D. Suttono dėjimo užstrigo „Ryto“ puolimas, o žalgiriečiai per porą minučių atitrūko 8-iais taškais – po pirmo kėlinio 22:14.

Antrą ketvirtį pradėjo Thomo Walkupo dvitaškis, po kurio „Žalgiris“ pirmąkart pirmavo dviženkle persvara – 24:14.

Tačiau kėlinio viduryje svečiams pavyko pristabdyti „Žalgirį“ ir po D.J. Seeley 6-ių iš eilės taškų ekipas skyrė 4 taškai (33:29), o netrukus Eimantas pridėjo fantastišką tritaškį (33:32).

Intriga po pirmosios mačo pusės buvo gyva: „Rytas“ antrą kėlinį laimėjo 24:19 ir po dviejų ketvirčių ekipas skyrė tik 3 taškai – 41:38.

„Žalgiris“ trečią kėlinį pradėjo atkarpa 7:0 ir vėl atitrūko dviženkle persvara – 48:38.

Emocijų proveržis po „Žalgirio“ krepšiu: po nesėkmingos D.J. Seeley atakos kilo nekuklus apsistumdymas, kuriame dalyvavo abiejų komandų žaidėjai.

Nesportinėmis pražangomis nubaustas E. Ulanovas, Marekas Blaževičius ir Dominique Suttonas.

Per pirmas trečio kėlinio dvi minutes „Žalgiris“ pelnė 10 taškų, o „Rytas“ – tik tašką – 53:39.

Sostinės ekipos gretose taškus rinko tik D. Suttonas, jam labai trūko komandos draugų indėlio. Tuo metu „Žalgiris“ įjungė aukštesnę pavarą ir likus minutei iki lemiamo kėlinio pirmavo 66:51.

Trečią kėlinį „Žalgiris“ užbaigė pavyzdinga, varžovų gynybą ištampiusia ataka, kurią tritaškiu užbaigė Leo Westermannas – 71:54.

Lemiamą ketvirtį pradėjo Deivido Sirvydžio tritaškis, tolimu metimu priminė ir Mindaugas Girdžiūnas, tačiau nesnaudė ir „Žalgiris“, neleidęs sumažinti svečiams persvaros – 78:62 (likus 7 min.).

Įpusėjus kėliniui po A. Milaknio reido šeimininkų persvara šoktelėjo iki 20 taškų – 82:62.

Bet „Rytas“ atsakė spurtu 8:0 ir po E. Bendžiaus sudėtingo tritaškio sostinės ekipa sumažino skirtumą iki 10-ies taškų – 86:76.

Nuo baudų metimo linijos tik kartą pataikė L. Westermannas, o E. Bendžius vėl tiksliai atakavo iš toli – 87:79 (likus 2:20 min.). Š. Jasikevičius apsidraudė ir paprašė minutės pertraukėlės.

Visgi „Žalgiris“ išsaugojo saugų pranašumą ir iškovojo pergalę 95:86 (22:14, 19:24, 30:16, 24:32).

Abi komandos suteikė nemažai šansų jaunimui. „Žalgirio“ gretose ne tik debiutavo 18-metis puolėjas E. Venskus, ant parketo trumpam buvo išbėgę ir Lukas Uleckas bei Rokas Jokubaitis. Dainius Adomaitis negailėjo laiko aikštelėje D. Sirvydžiui ir M. Blaževičiui.

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 15 (4/7 dvit., 2/5 trit., 1/2 baud.), Marius Grigonis ir Brandonas Daviesas (6 atkov. kam.) po 14, Artūras Milaknis 11, Leo Westermannas (6 rez. perd.) 9, Thomas Walkupas 8, Nate'as Woltersas ir Derrickas Waltonas po 7, Laurynas Birutis 6, Rokas Jokubaitis 4 taškai, Lukas Uleckas (14 sek.) ir Erikas Venskus (28 sek.) taškų nepelnė.

„Rytas“: Dominique Suttonas 25 (9/11 dvit., 2/4 trit., 1/3 baudos, 6 atkov. kam.), Eimantas Bendžius 20, D.J. Seeley (5 rez. perd.) 14, Rokas Stipčevičius 11, Mindaugas Girdžiūnas 5, Martynas Echodas (8 atkov. kam.) ir Deividas Sirvydis po 4, Arnas Butkevičius 3, Marekas Blaževičius (per 7:24 min.) taškų nepelnė.

Statistika („Žalgiris“ – „Rytas“)

Dvitaškiai: 23/42 (55 proc.) – 18/36 (50 proc.)

Tritaškiai: 10/18 (56 proc.) – 11/25 (44 proc.)

Baudų metimai: 19/23 (83 proc.) – 17/21 (81 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 32 – 31

Rezultatyvūs perdavimai: 22 – 17

Perimti kamuoliai: 3 – 7

Klaidos: 9 – 10

Blokai: 4 – 2

Prieš mačą „Žalgiris“ informavo, kad šios dienos rungtynėse dėl traumų nerungtyniaus Paulius Jankūnas (dubens raumuo), Aaronas White‘as (sumušta koja) ir Antanas Kavaliauskas (patemptas pilvo raumuo), o mačui bus registruoti jaunieji Rokas Jokubaitis, Erikas Venskus ir Lukas Uleckas.

Naujausiomis žiniomis, „Ryto“ gretose taip pat didžiuliai nuostoliai – beveik visam likusiam sezonui dėl peties traumos iš rikiuotės iškrito Evaldas Kairys.

„Žalgirio“ startinis penketas: Edgaras Ulanovas, Marius Grigonis, Brandonas Daviesas, Nate'as Woltersas, Thomas Walkupas.

„Ryto“: Arnas Butkevičius, Marekas Blaževičius, Dominique Suttonas, D.J. Seeley, Rokas Stipčevičius.

„Rytą“ į Kauną atlydėjo apie 480 šio klubo gerbėjų, juos vienijanti „B Tribūna“ šį savaitgalį minėjo 20-ies metų sukaktį. Atvykę į Laikinąją sostinę aistruoliai surengė triukšmingą eiseną bei garsiai priminė apie save.

Pirmame „Betsafe-LKL“ rate Vilniuje „Rytas“ ketvirto kėlinio pradžioje dar pirmavo 66:52, tačiau atkarpą net 22:0 laimėjęs „Žalgiris“ rungtynių pabaigoje nesuteikė „Rytui“ šansų – 76:69.