Nuo rungtynių pradžios savo sąlygas aikštėje diktuoti ėmė „Panathinaikos“ komanda. Kol „Žalgirio“ komandoje taškus rinko vienintelis Axelis Toupane'as, toliašaudę artileriją aktyvavę Graikijos čempionai didino savo persvarą.

Tikra staigmena svečiams tapo Marcusas Denmonas, pataikęs 4 tritaškius ir padėjęs po pirmojo kėlinio Atėnų ekipai atitrūkti 29:17.

Iš jo antrajame kėlinyje estafetę perėmė buvęs žalgirietis Ianas Vougioukas. Vidurio puolėjas pelnė lengvus taškus nuo baudų metimo linijos ir terorizavo savo buvusius komandos draugus rinkdamas kone visus atšokusius kamuolius puolime.

Skirtumui šoktelėjus iki 20 taškų (43:23) pirmąjį svečių tritaškį pelnė Kevinas Pangosas, pradėjęs Lietuvos čempionų spurtą.

Tarsi pabudę iš sąstingio Š. Jasikevičiaus auklėtiniai sugebėjo per kelias minutes dvigubai nupjauti aikštės šeimininkų pranašumą – 47:37.

Apsukų žalgiriečiai nemažino ir po didžiosios pertraukos – sutankinę gynybą žalgiriečiai agresyviai ėmė žaisti ir puolime. Du Artūro Milaknio taiklūs tritaškiai dar sumažino skirtumą, o staigiu prasiveržimu iš po krepšiu A. Toupane'as išlygino rezultatą – 53:53.

Trečiojo kėlinio pabaigoje žalgiriečiai trumpai tapo pirmaujančia komanda – 58:55, tačiau varžovai netrukus susigrąžino pranašumą, o lemiamą ketvirtį tempti stringantį „Panathinaikos“ ėmėsi 5 taškus iš eilės pelnęs Lukas Lekavičius – 64:60.

Aikštės šeimininkai po dar vieno L. Lekavičiaus tritaškio atitrūko 74:66, tačiau „Žalgiris“ daugiausiai A. Kavaliausko pastangomis rezultatą vėl išlygino.

Svečiams netgi pavyko išsiveržti į priekį 82:78, tačiau graikai rezultatą netrukus išlygino ir nervingoje ir chaotiškoje pabaigoje išplėšė pratęsimą 83:83.

Įdomu, kad paskutinėje atakoje, kuriai žalgiriečiai turėjo 16 sekundžių ir galimybę išplėšti pergalę, K. Pangosą varžovai stabdė pažeisdami taisykles, apie tai vėliau prisipažino ir pats varžovų aukštaūgis Jamesas Gistas, tačiau teisėjų švilpukai tylėjo. Kanadiečiui oficialiame protokole buvo įrašyta klaida.

Papildomą kėlinį fantastiškai pradėjo Aaronas White'as, pelnydamas 7 taškus iš eilės – „Žalgiris“ buvo priekyje 90:83, tačiau Graikijos čempionai atsakė spurtu 8:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai 91:90.

Paskutinės minutės dramoje sėkmė lydėjo „Panathinaikos“. Atėnų komandos lyderis Nickas Calathesas padėjo tašką rungtynėse persivaręs aikštę ir su sirena pataikydamas dvitaškį iš po krepšio.

Vos 2 dvitaškius per visas rungtynes iš 10 pataikęs įžaidėjas išplėšė pergalę Graikijos čempionams 94:93.

Lietuvos čempionai Atėnuose žaidė be savo kapitono Pauliaus Jankūno, likusio gydytis traumą Kaune.

Kitas Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais vasario 1-ą dieną savo aikštėje su Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkais.

Rekordines rungtynes Eurolygoje sužaidė A. Kavaliauskas. „Žalgirio“ vidurio puolėjas per daugiau nei 27 minutes pelnė 21 tašką (9/12 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 3/5 baudos), atkovojo kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, triskart suklydo, prasižengė 4 kartus ir išprovokavo 4 pražangas bei surinko 16 naudingumo balų.

Naudingiausias Lietuvos čempionų ekipoje buvo A. White'as. Amerikiečio sąskaitoje 17 taškų (4/8 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 6/6 baudos), atkovojo 8 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, ir surinko 24 naudingumo balus.

Buvęs žalgirietis L. Lekavičius, ketvirtajame kėlinyje traukęs „Panathinaikos“ komandą, per beveik 21 minutę pelnė 14 taškų (1/3 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 6/6 baudos), atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą , kartą suklydo ir surinko 12 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Antanas Kavaliauskas 21 (9/12 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 3/5 baudos), Aaronas White'as 17 (8 atk.k.), Kevinas Pangosas 14 (8 rez.p.), Axelis Toupane'as 12, Artūras Milaknis (2/6 tritaškiai) ir Edgaras Ulanovas po 9, Vasilje Micičius 6, Brandonas Daviesas 3, Beno Udrihas 2, Paulius Valinskas ir Gytis Masiulis po 0.

„Panathinaikos“: Nickas Calathesas (2/10 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 7/8 baudos, 8 atk.k., 9 rez.p.) 14, Lukas Lekavičius ir Marcusas Denmonas po 14, Jamesas Gistas 12, Ianas Vougioukas 11 (8 atk.k.), KC Riversas 10, Chrisas Singletonas 8, Nikos Pappas 6, Konstantinos Mitoglou 3, Thanasis Antetokounmpo 2.

Statistika. „Panathinaikos“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 18/39 (46,2 proc.) – 25/44 (56,8 proc.)

Tritaškiai: 10/28 (35,7 proc.) – 6/17 (35,3 proc.)

Baudos: 28/33 (84,8 proc.) – 25/34 (73,5 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 36 – 34

Rezultatyvūs perdavimai: 16 – 21

Klaidos: 14 – 14

Perimti kamuoliai: 7 – 7

Blokuoti metimai: 1 – 1

Pražangos: 27 – 29

Rungtynių pradžioje arenoje pasirodžiusį Šarūną Jasikevičių „Panathinaikos“ sirgaliai pasitiko plojimais. „Žalgirio“ treneris – didelė Atėnų klubo istorijos dalis.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (674)