Po „Armani Olimpia“ pralaimėjimo „Žalgiriui“ užteko pergalės Madride, bet net ir pralaimėjimo atveju šansas atverti ketvirtfinalio duris būtų išlikęs – tokiu atveju penktadienį Lietuvos čempionai būtų turėję sulaukti „Maccabi“ ir „Olympiakos“ nesėkmių.

Milano, Tel Avivo ir Pirėjo klubai liko už Kauno ekipos bei atkrintamųjų varžybų ribų. Eurolygos sezonas jiems baigėsi.

Mindaugas Kuzminskas paskutiniajame mače per 18 minučių pelnė 14 taškų (3/4 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 2/3 baudos), atkovojo 6 ir perėmė 1 kamuolį bei 2 kartus pažeidė taisykles.

Su 19 naudingumo balų lietuvis buvo antras efektyviausias žaidėjas savo komandoje.

Po pirmojo kėlinio 24:20 pirmavo spurtu 12:2 ketvirtį baigę turkai, bet antrajame kėlinyje iniciatyvą į savo rankas susigrąžinę „Armani Olimpia“ krepšininkai persvėrė rezultatą bei prieš pertrauką įgijo dviženklę persvarą 53:42.

Prasidėjus antrai mačo pusei „Anadolu Efes“ atsilikinėjo 42:55, bet įsibėgėjęs Vasilije Micičius pasiaukodamas kovojo dėl kiekvieno kamuolio bei per kelias minutes pelnė 8 taškus, o jo vedama ir atkarpą 29:12 laimėjusi Stambulo ekipa persvėrė rezultatą 74:69.

Ketvirtajame kėlinyje turkai nutolo 82:73, bet italai spurtavo 11:4 ir prisivijo 84:86. Vis dėlto lemiamomis minutėmis Ergino Atamano auklėtiniai taikliai atakavo nuo baudų metimų linijos, todėl atkaklus trileris baigėsi šeimininkų triumfu.

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 18 (8 rez. perd.), Rodrigue'as Beaubois, Krunoslavas Simonas ir Tiboras Pleissas po 14, Adrienas Moermanas 13.

„Armani Olimpia“: Mike'as Jamesas 17, Nemanja Nedovičius 16, Mindaugas Kuzminskas (6 atk. kam.) ir Vladimiras Micovas po 14.

Palanki paskutiniajame ture „Žalgiriui“ galėjo būti ir Vitorijos „Baskonia“ pergalė, tačiau ketvirtajame kėlinyje subyrėję baskai išvykoje 78:82 (21:17, 23:23, 22:15, 12:27) nusileido Maskvos CSKA.

Sėkmingai startavę baskai ilgai pirmavo ir atrodė nusiteikę baigti reguliarųjį sezoną pergale. Įspūdingai žaidusio veterano Marcelinho Huertaso vedama Vitorijos ekipa po trijų kėlinių pirmavo 66:55.

Ketvirtajame kėlinyje viskas apsivertė aukštyn kojomis: pavargęs M. Huertasas nebepelnė nė taško, svečių žaidimas sustojo, o CSKA pradėjo dominuoti.

Įsisiautėję rusai per kelias minutes spurtu 20:5 panaikino dviženklį deficitą ir persvėrė rezultatą 75:71. Paskutinėmis mačo akimirkomis svarbius 5 taškus iš eilės įmetė Willas Clyburnas (82:85), o Vitorijos ekipa išsigelbėti jau nebespėjo.

Šiose rungtynėse dirbo teisėjas Jurgis Laurinavičius.

Nors baskai ir pralaimėjo, Milano klubo nesėkmės dėka jie užsitikrino reguliariajame sezone šeštąją vietą. Ketvirtfinalyje jie kovos su Madrido „Real“.

CSKA: Willas Clyburnas 16, Cory Higginsas 14, Nando De Colo ir Danielis Hackettas po 11, Nikita Kurbanovas 9.

„Baskonia“: Marcelinho Huertas 17, Vincentas Poirier (7 atk. kam.) ir Shavonas Shieldsas po 12, Johannesas Voigtmannas 10.

Paslaugos „Žalgiriui“ nedarė ir Atėnų „Panathinaikos“ ekipa, kuri namuose 87:67 (23:21, 26:15, 17:20, 21:11) sutriuškino Podgoricos „Budučnost“ bei reguliariajame sezone užsitikrino septintąją vietą.

Ketvirtfinalyje graikai susitiks su Maskvos CSKA.

Lukas Lekavičius per 3 minutes nepasižymėjo, o istoriją kūrė lietuvio laiką aikštelėje apribojęs Nickas Calathesas.

Įžaidėjas tapo vos antruoju krepšininku, užfiksavusiu Eurolygoje trigubą dublį: per 37 minutes jis pelnė 11 taškų (4/9 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai), atliko 18 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 11 kamuolių bei surinko 29 naudingumo balus.

„Panathinaikos“: Jamesas Gistas 23, DeShaunas Thomasas 17, Ioannis Papapetrou 12, Nickas Calathesas 11 (18 rez. perd., 12 atk. kam.).

„Budučnost“: Goga Bitadzė 16, Norrisas Cole'as 14, Nemanja Gordičius ir Earlas Clarkas po 10.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (114)