Pirmomis susitikimo minutėmis rungtynių tempą diktavo Lenkija, Mateuszo Ponitkos vedami kaimynai pirmavo 7:2, 15:10, 18:16. Sėkmingiau ketvirtį užbaigę slovėnai po pirmų 10 minučių pirmavo 29:26.

Antrame ketvirtyje įsibėgėję slovėnai didino pranašumą ir netrukus pirmavo dviženkle persvara (45:34).

Negelbėjo ir Mike'o Tayloro minutės pertraukėlė, Luka Dončičiaus vedama Slovėnija prieš pat pertrauką atitrūko net 63:46. Vien per pirmą mačo pusę Slovėnijos ir „Mavericks“ žvaigždė pelnė 13 taškų ir atliko net 7 rezultatyvius perdavimus.

Po pertraukos vaizdas nesikeitė, Slovėnija kontroliavo situaciją ant parketo ir neleido lenkams pagalvoti apie kokią nors intrigą šiame mače.

Trečio kėlinio antroje pusėje ant atsarginių suolo sėdęs L. Dončičius per 21 min. pelnė 18 taškų, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 6 kamuolius ir fiksavo 25 naudingumo balus.

Paskutinis kėlinys virto formalumu, jame strategai į aikštę leido atsarginius krepšininkus, o tendencijos aikštėje nesikeitė. Slovėnija iškovojo daugiau nei įtikinamą pergalę 112:77.

Aleksandro Sekuličiaus auklėtiniai kur kas taikliau atakavo už varžovus, dvitaškius metė 53 proc. taiklumu (23/43), pataikė net 18 tritaškių (iš 32, net 56 proc.), užtikrintai laimėjo kovą „po lenta“ (44-27) bei atliko net 33 rezultatyvius perdavimus (Lenkija – 21).

Slovėnija: Luka Dončičius 18 (10 rez. perd., 6 atkov. kam.), klemenas Prepeličius 17, Gregor Hrovat 16, Jaka Blažičius 11, Vlatko Čančar 10 taškų.

Lenkija: Mateusz Ponitka 16, Aleksander Balcerowski ir A.J. Slaughter po 11, Michal Sokolowski ir Damian Kulig po 7 taškus.

Tiek Lenkija, tiek Slovėnija nepatyrė didelių vargų pirmose rungtynėse su Angola.

Slovėnai tą padarė dar įspūdingesniu skirtumu: pasipriešinimo nesutikę europiečiai Afrikos atstovus nušlavė net 118:68 (33:9, 31:21, 26:14, 28:24).

Slovėnija B grupėje užėmė pirmą vietą ir šeštadienį pusfinalyje susitiks su A grupėje antrą vietą užimsiančia rinktine.

B grupės rikiuotė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1.Slovėnija220230:145
2.Lenkija211160:176
3.Angola202132:201

Tuo metu Lenkija šeštadienį susitiks su A grupėje pirmą vietą užėmusia ekipa. Į ją pretenduoja Lietuva, jei ji ketvirtadienį įveiks Pietų Korėjos rinktinę. Akistata tarp turnyro šeimininkų lietuvių ir Pietų Korėjos prasidės 19:30 val.

Olimpinio atrankos turnyro tvarkaraštis

Šeštadienis, liepos 3 d.

16:30 val. pirmasis olimpinės atrankos pusfinalis
19:30 val. antrasis olimpinės atrankos pusfinalis (žais Lietuva, jei pateks)

Sekmadienis, liepos 4 d.

19:30 val. Olimpinės atrankos finalas

Vietas Tokijo olimpinėse žaidynėse jau yra užsitikrinusios aštuonios komandos: šeimininkė Japonija, JAV, Argentina, Australija, Prancūzija, Ispanija, Nigerija ir Iranas.

Prie jų prisijungs dar keturios šalys, laimėjusios kvalifikacinius turnyrus Lietuvoje, Kroatijoje, Serbijoje ir Kanadoje.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (119)