Šiuo metu nacionalinės komandos treniruotėse pluša 18 žaidėjų. Tai – Rokas Jokubaitis, Vaidas Kariniauskas, Tomas Dimša, Dovydas Giedraitis, Ignas Brazdeikis, Margiris Normantas, Mindaugas Kuzminskas, Tadas Sedekerskis, Deividas Sirvydis, Matas Jogėla, Eimantas Bendžius, Eigirdas Žukauskas, Jonas Valančiūnas, Donatas Motiejūnas, Laurynas Birutis, Donatas Tarolis, Gabrielius Maldūnas, Ąžuolas Tubelis.

Dvylika iš jų gavo progą pasireikšti pirmame kontroliniame mače su Ukraina (100:72), vykusiame Panevėžio „Kalnapilio“ arenoje.

Po pasiektos pirmos pergalės K. Maksvytis teigė, kad šiemet garantuotų vietų galutiniame dvyliktuke – mažiau nei pernai.

„Dabar sunku pasakyti, bet mažiau tų garantuotų nei pernai. Šią savaitę dar treniravomės trimis penketais. Be abejo, mažinsime žaidėjų skaičių, o jis optimalus turbūt yra 14. Manau, po kitų rungtynių jau reikės priimti kažkokius sprendimus“, – sakė strategas.

Artėjant atrajam testui, kuris bus laikomas antradienio vakarą Nemuno saloje, K. Maksvytis atskleidė, kad prieš kartvelus į aikštę bus metami ir rinktinės vedliai.

„Šį kartą tikimės, kad didžioji dalis pagrindinių – J. Valančiūnas, I. Brazdeikis ir R. Jokubaitis – turėtų grįžti į rikiuotę ir pratintis žaisti su komanda bei vienas prie kito. Kiekvienais metais rinktinė skirtinga, tad reikia išmokti kovoti kaip komandai. Kuo anksčiau įtrauksime tuos pagrindinius žaidėjus, manau, tuo greičiau surasime ritmą“, – tvirtino jis.

„Dabar tas visas treniruočių procesas daugiausiai sukasi apie tris penketus. Bet aišku, laikui bėgant ir daugėjant rungtynių, reikės pasilikti mažiau krepšininkų.

Šiai minutei sprendimai dar nėra priimti. Visi žaidėjai kovoja dėl savo pozicijos rinktinėje. Po rytinio pamėtymo ir spręsime, kas registruojami rungtynėms su Sakartvelu, o po jų tikriausiai tų kandidatų kažkiek ir sumažės. Galutinis sprendimas bus trenerio, o jį lems tai, kurios žaidėjų savybės bus reikalingiausios tam momentui“, „Delfi TV“ laidoje „Krepšinio zona“ tikino asistentas Tomas Rinkevičius.

„Manau, kad visi, kurie dabar rinktinėje, yra realūs kandidatai ir kovoja dėl savo vietos galutiniame dvyliktuke“, – pridūrė jis.

Šiemet trenerių štabas – itin gausus: jame be pagrindinio dirigento dar darbuojasi ir Giedrius Žibėnas, Benas Matkevičius, Evaldas Beržininkaitis, T. Rinkevičius bei Darius Songaila.

„Nuo to, kad mūsų daugiau, pačiam darbui nėra nė kiek blogiau, galime pasiskirstyti atsakomybes. Prieš kiekvieną treniruotę darome susirinkimą ir išsidėliojame savo darbus, kuriuos turime atlikti, į priekį. Aš pats padedu žaidėjams tiek per treniruotes, tiek individualiai dirbant, kažkiek daugiau prie gynėjų, prie mažesnių krepšininkų prisidedu, taip pat – prie skautingo analizuojant varžovus“, – dėstė T. Rinkevičius.

Anksčiau Klaipėdos „Neptūno“ klube su K. Maksvyčiu darbavęsis, o praėjusį sezoną su Sibiu CSU klubu Rumunijos lygos bronzos medalius iškovojęs specialistas neslėpė, kodėl padėti Kaziui – vienas malonumas.

„Pirmą kartą susitikome labai seniai, tai didžiausias pokytis tikriausiai yra tas, kad nuo to laiko paseno (šypsosi). Visi pabrėžia tai, kad jis mėgsta dalintis atsakomybėmis darbe, todėl asistentams yra malonu su juo dirbti, kadangi kiekvienas gauna tam tikrą vaidmenį ir gali save realizuoti, jaučia jo pasitikėjimą“, – aiškino Tomas.

Pasaulio krepšinio čempionatas startuos rugpjūčio 25 d. trijose valstybėse – Indonezijoje, Filipinuose ir Japonijoje.

Lietuva D grupėje susitiks su Egiptu, Meksika ir Juodkalnija.

Visas rinktinės tvarkaraštis prieš pasaulio čempionatą:

  • 07 29 19.30 val. Lietuva – Ukraina 100:72 (Panevėžys)
  • 08 01 19.30 val. Lietuva – Sakartvelas (Kaunas)
  • 08 04 19.30 val. Suomija – Lietuva (Tamperė)
  • 08 09 19.30 val. Prancūzija – Lietuva (Orleanas)
  • 08 11 19.30 val. Lietuva – Prancūzija (Vilnius)
  • 08 14 19.30 val. Lietuva – Suomija (Klaipėda)
  • 08 19 Lietuva – Puerto Rikas (Taivanas)
  • 08 22 Lietuva – Latvija (Taivanas)
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją