Aikštėje būta ryškių lietuviškų akcentų. Madridiečiams atstovavo Jonas Mačiulis, o „Thunder“ ekipoje debiutavo Domantas Sabonis. Jie kartu kovojo tik tris atkarpas po kelias minutes.

Prieš rungtynes Russelas Westbrookas angliškai, o D. Sabonis ir Sergio Llulas ispaniškai tarė sveikinimo kalbas.

D. Sabonis mačą pradėjo starto penkete, žaidė 28 min., pelnė 7 taškus, atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, kartą suklydo ir išnaudojo 6 pražangų limitą. Mūsiškis pataikė 2 dvitaškius iš 3, 1 tritaškį iš 2 ir surinko +8 naudingumo balus.

D. Sabonio sėkmingą pasirodymą kiek apkartino nereikalinga pražanga prieš tritaškį metusį Andresą Nocionį ketvirto kėlinio pabaigoje, kuri vėliau leido „Real“ krepšininkams išlyginti rezultatą ir išplėšti pratęsimą.

J. Mačiulis per 15 min. įmetė 6 taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, kartą prasižengė ir surinko +3 naudingumo balus. Kaunietis prametė 1 dvitaškį, pataikė 1 tritaškį iš 2 ir 3 baudas iš 4.

Jonas Mačiulis ir Russellas Westbrookas

Prieš daugiau nei 20 metų Arvydas Sabonis vedė legendinį Madrido „Real“ klubą į Europos krepšinio aukštumas. Pirmadienio vakarą Madride jis su visa šeima stebėjo, kaip sūnus Domantas debiutavo su „Thunder“ ekipoje.

1989-1992 metais A. Sabonis rungtyniavo Valjadolido „Forum“ klube, po to perėjo į „Real“ klubą, su kuriuo dukart tapo Ispanijos čempionu, o 1995-ais triumfavo ir Eurolygoje.

A. Sabonis buvo pagerbtas Madride. Per pertrauką tarp kėlinių jam aikštės viduryje buvo įteikti „Real“ šio sezono 11-u numeriu pažymėti marškinėliai.

Rungtynių eiga

Rungtynės vyko be įtampos, kaip lengvas pasimėtymas. Ispanai lygiai kovojo beveik pusę pirmo kėlinio (0:4, 3:9, 8:11, 12:16). Tada NBA atstovai laimėjo atkarpą 1:12 ir pabėgo 15 taškų skirtumu (13:28). Oklahomos ekipos krepšininkai ėmė diktuoti savo sąlygas (17:30, 20:35). Po pirmų 12 minučių „Thunder“ klubas pirmavo – 22:35.

Antrame ketvirtyje svečiai iš už Atlanto išsaugojo savo įgytą persvarą (26:40), o vienu momentu ji jau siekė net 22 taškus (28:50, 16-ą min.). Nors antrą 12-os minučių atkarpą „Thunder krepšininkai laimėjo tik 2 taškais (28:30), bet bendra persvara dar buvo +15 (50:65). Kėlinys baigėsi įspūdingu S. Llulo tritaškiu paskutinę sekundę.

Trečio kėlinio pradžioje po Rudy Fernendezo tritaškio „Real“ ekipa sumažino atsilikimą iki 12 taškų (53:65). Nors madridiečių centras Gustavo Ayonas gavo antrą techninę pražangą ir buvo išvytas iš aikštės, skirtumas svyravo ties 12-15 taškų riba (53:65, 61:75, 63:75, 66:78, 69:71). Aikštės šeimininkai nebuvo linkę lengvai pasiduoti. S. Llulo tritaškis paskutinę sekundę po 36 minučių kovos sumažino atsilikimą iki 8 taškų – 87:95. Kėlinį „Real“ klubas laimėjo 37:30.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo J. Mačiulio tritaškiu (91:97). Į galutinį mūšį pakilęs „Real“ klubas nuolat lipo varžovams ant kulnų (94:99, 96:103, 98:103, 102:108), kol pagaliau sumažino skirtumą iki 4 taškų (107:111, likus 5:04 min.). Netrukus R. Fernandezas tritaškiu jau pirmą kartą persvėrė santykį ispanų naudai (112:111, likus 4:03 min.). Toliau vyko nervų karas ir žaidimas taškas į tašką (113:112, 114:115). Likimo ironija, bet madridiečius beveik palaidojo Oklahomos ispano Alejandro Abrineso du tritaškiai iš eilės (119:125). Tuomet D. Sabonis prasižengė prieš tritaškį metusį A. Nocioni (121:126), argentinietis pataikė dvi baudas, o trečią sąmoningai prametė (123:126). Kamuolys nuo Othelo Huntherio atšoko S. Llului, kuris tritaškiu išlygino rezultatą – 126:126. Tai buvo trečias gynėjo tritaškis paskutinėmis kėlinių sekundėmis. Pratęsimas.

Papildomo laiko pradžioje dar vienas S. Llulo tritaškis (133:130). „Real“ ekipa pratęsime jau perėmė iniciatyvą (133:132, 135:134). Po O. Huntherio tritaškio ir dėjimo Madrido komanda padidino persvarą jau iki 6 taškų (140:134, likus 37 sek.). „Real“ sumaniai sužaidė mačo pabaigą ir šventė gražią ir dramatišką pergalę 142:137. Beje, ketvirtame kėlinyje ir pratęsime nežaidė „Thunder“ lyderis R. Westbrookas.

Rezultatas:

„Real“ – „Thunder“ – 142:137 (22:35, 28:30, 37:30, 39:31, 16:11), - po pratęsimo.

„Real“: Jaycee Carroll 24 (6/9 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 3/3 baudos), Sergio Llul 22 (9 rez. perdav., 1/2 dvitaškiai, 5/6 tritaškiai), Othello Hunter 19 (6/7 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 4/7 baudos), Andres Nocioni (4/5 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 5/6 baudos) ir Trey Thompkins po 16, Anthony Randolph 12 (6 atk. kam., 4/5 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 1/4 baudos), Rudy Fernandez 11 (1/3 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai), Jonas Mačiulis ir Gustavo Ayon (diskvalifikuotas po dviejų techninių pražangų) po 6, Jeffery Taylor 5, Luka Dončič 3, Felipe Reyes 2, Dontaye Draper (10:00) ir Alejandro Suarez (09:00) po 0 taškų.

„Thunder“: Victor Oladipo 34 (5 rez. perdav., 13/17 dvitaškiai, 1/7 tritaškiai, 5/6 baudos), Enes Kanter 29 (10 atk. kam., 12/19 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 5/6 baudos), Russell Westbrook 18 (5/9 dvitaškiai, 2/7 tritaškiai, 2/5 baudos), Alex Abrines 12 (4/5 tritaškiai), Ersan Ilyasova 11, Anthony Morrow 8, Domantas Sabonis ir Steven Adams po 7, Kyle Singler 5, Ronnie Price (19:00) ir Kaleb Tarczewski (01:00) po 0 taškų.

Akistata su „Real“ nebus vienintelis „Thunder“ mačas Ispanijoje. Trečiadienio vakarą Oklahomos krepšininkams teks susiremti ir su „Barcelona“.

Pažymėtina, kad „Real“ komandai akistatose su NBA atstovais jau yra tekę pajusti pergalės skonį. 2007-ų lapkričio 11-ą Madride viešėjo Toronto „Raptors“ ekipa, kurią Ispanijos komanda nugalėjo 104:103. Tąsyk kanadiečius paskandino Madrido klubui atstovavęs amerikietis Luisas Bullockas, pelnęs 27 taškus ir realizavęs lemiamas baudas.

„Barcelona“ varžovus iš kito žemyno per visą istoriją įveikė tris kartus. 2006-ais „Barca“ namuose 104:99 nugalėjo Filadelfijos „76ers“ ekipą, 2010-ais savoje aikštėje 92:88 palaužė Los Andželo „Lakers“ klubą, o 2012-ais 99:85 – Dalaso „Mavericks“ krepšininkus.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (43)